Діяльність ради

І.І.Лопіт: Тільки розуміння і співпраця забезпечать поступальний рух уперед

Минає сто днів як на першій сесії районної ради сьомого скликан­ня І. І. Лопіта було обрано голо­вою райради. До цього Іван Ілліч  вже кілька разів підряд обирав­ся депутатом районної ради, тривалий час працював заступником, затим першим заступником голови райдержадміністрації, тому проблеми Воловеччини знає не з розмов і, мабуть, значно глибше, ніж хтось думає. Працюючи депутатом районної ради, він намагався вникати у глибину кож­ного питання, які виносилися на об­говорення сесій. Більшість його пропозицій знаходили відображення у прийнятих рішеннях. І. І. Лопіту притаманні діловитість та доступність, його кабінет завжди відкритий для земляків, намагається говорити лю­дям правду, якою б гіркою вона не була.

З обранням І. І. Лопіта головою районної ради видалася можливість щось конкретно зробити для рідної Воловеччини, її мешканців. Перш за все він дбає, щоб зберегти налагод­жену взаємодію з районною держав­ною адміністрацією, депутатським корпусом.

–  Настав час продуктивної й по­слідовної роботи, яка спрямована на вирішення і глобальних, і поточних проблем, котрі особливо дошкуля­ють землякам.

– Попри всі складнощі, Воловеччина живе й функціонує. Сьогодення ставить перед нами щоразу нові завдання. Але спільними зусилля­ми з більшості по­зицій вдається досягти позитивних результатів. Питання, які потребу­ють детального вивчення й обгово­рення,   виносимо на розгляд  постійних депутатських комісій, пре­зидії районної ради, а затим – сесій. Тримаємо у полі зору роботу галузей медицини, культури, освіти. Цьогоріч на зарплатню освітянам з районного бюджету виділено 2 млн. грн. Варто зазначити, що вдалося знизити заполітизованість ряду питань життєдіяльності райо­ну. Переконаний, що для гілок влади на районному рівні має бути вирішен­ня         соціально-економічних проблем. Всупереч ряду негативних чинників, за минулий рік район досяг позитивних результатів. За рік, що минув,  помітно зросло виробництво продукції та її реалізація підприємствами основного кола. Розумію, що піднесення економіки району не можливе без піднесення промислового потенціалу. Тому на цьому питанні сконцентрована наша постійна  увага. Радує робота ТОВ „Полімер-Техніка”, де пройшла сертифікацію система міжнародних стандартів. Підприємство реконструювало старі виробничі площі, що дасть можливість створити нові робочі місця. Отож, невдовзі  наші земляки отримають роботу, а з нею і пристойну зарплату. Перебудовує роботу ДП „Воловецьке лісове господарство”, яке очолює депутат районної ради В. В. Росол.  З початком  переробки сировини  на 50 відсотків передбачається збільшення працюючих на підприємстві „Фрешберрі”.

На початку лютого на   запрошення керівництва району  на Воловеччині побував голова ОДА Г. Г. Москаль. Увагу очільника краю було звернуто на питання у вирішенні яких ми просили його сприяння. Розмова торкалася збереження в районі школи-інтернату, центральної районної лікарні, їх фінансування та ремонту, долі профтехучилища, еколого-натуралістичного центру.

– Іване Іллічу, користуючись перебуваням губернатора в районі, Ви порушували пи­тання необхідності термінового ремонту доріг, які перебувають у вкрай незадовільному стані. Що конкретно в цьому напрямку передбачається зробити?

– Дійсно, стан наших доріг чи не найгірший в області. Він, я б сказав, плачевний. У ряд населених пунктів важко дістатися. А як бути їх меш­канцям, коли потрібно терміново викликати швидку чи пожежну? І це при  тому, що наш район славиться неповторною природою, екологічно чистий, володіє унікальними історичним та культурними родзинками, які можуть зацікавити туристів. Щоб зруши­ти проблему з місця, ми заручилися сприянням керівника краю. Обговорювалося також питання ремонту шляху від початку села Нижні Ворота до Верецького перевалу коштом наших друзів з Угорщини. Саме тут встановлений пам’ятний знак з нагоди тисячоліття переходу угорських племен через Карпати. Будемо надіятися, що це питання також вирішиться позитивно. Туристичній  привабливості Воловеччини сприятиме й проголошення 2016 року роком доріг і всі фінансові ресурси спрямовуватимуться на їх відновлення. Одним словом, потрібна копітка і щоденна робота.

–  Вирішенням ще яких питань опікується районна рада?

– Воловеччина продовжує залиша­тися більше як на 80 відсотків  дотаційною. Зга­сає виробничий потенціал колись потужного промислового району. Через відсутність роботи  воловеччани, щоб прогодувати сім’ю, шука­ють її у країнах близького та далеко­го зарубіжжя. Саме тому одним із основ­них завдань вбачаю у необхідності змінити ситуацію на краще. Це вдасться зробити за рахунок розвитку туристичної рекреаційної галузі. Нещодавно це питання було обговорено на зустрічі з депутатом обласної ради від Воловеччини Ю. Д. Гуледзою, який пообіцяв підставити своє плече  щоб повернути туризму  втрачені позиції. Що спостерігаємо нині? Бездіють ЛОКи „Плай” у Воловці, „Форель” у Жденієві, „Пікуй” у Біласовиці. Поки що однією з родзинок у цьому напрямку є відкриття витягу підприємцем І. М. Повідайчиком у Завадці. Є і ряд інших напрацювань, які повинні б дати друге дихання рекреації та ту­ризму. Але над цим питанням слід працювати цілеспрямованіше і конкретніше.

– Потребує активізації й робота правоохорнців, адже в районі вчинено ряд крадіжок, а результатів пошуків зловмисників ніяких.

– Цілком вірно. Саме тому на одній із сесій районної ради заслухано звіт начальника Воловецького відділення поліції Мукачівського відділу поліції Головного управління поліції Закарпатської області Р. П. Іваниковича. Звітуючи, головний міліціонер району визнав необхідність        поліпшення роботи         поліцейських. Адже стан боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку продовжують бажати кращого. Про це наголошували у своїх виступах депутати. Тому до цього питання невдовзі вони знову повернуться.

– Кілька слів про співпрацю з німецькими та угорськими друзями.

– Щоб не бути багатослівним, скажу, що вона вже  триває багато років. Наші друзі підтримують медицину району діагностичною  та лікувальною апаратурою. Велике спасибі їм за це. Здійснюється обмін делегаціями у галузях культури, спорту та ін.

– Як склалася Ваша співпраця з головами місцевих територіаль­них громад?

– Більшість сільських територіальних громад очолили   авторитетні люди, які  знають проблеми територіальних громад та мають певний досвід у їх вирішенні, дбають, щоб  функціонували школи, дитсадки, були належні шляхи і задовільне сполучення, підтримувалися чистота й порядок. Бачать перспективу розвитку територій, володіють почуттям відповідальності за виявлене довір’я  сільські голови: верхньоворітський – І. І. Грига, гукливський Ф. Ф. Бирак, верб’язький – І. П. Півкач, тишівський – І. Я. Зубенко. Разом з тим  помітив закономірність: ініціативні голови сіл мають суттєву підтримку земляків. А тих, хто пливе за течією, їхні од­носельці справедливо критикують. Найважливіший акцент, який роблю у спілкуванні з керівниками сіл, – по­трібно перейти від формулювання, звичного для багатьох із них «ви нам повинні дати (забезпечити) те і те» до більш прогресивного: «маємо можливість зробити таку корисну для громади справу, чим допоможе­те?». Радив би і окремим  сільським головам бережливіше ставитися до нашого скарбу – землі.

– Будь ласка, кілька слів про депу­татський корпус районної ради.

– Депутатами районної ради воловеччани обрали авторитетних людей, які добре знають проблеми району, вже кілька скли­кань підряд працюють над їх вирішенням. Серед них В. В. Росол. Під його керівництвом ДП „Воловецьке лісове господарство” взяло курс на збереження нашого найціннішого скарбу лісу та примноження лісових культур. Господарська жилка, діловитість притаманні В. П. Бирковичу, О. А. Яворському, І. І. Малильо,  І.І. Русину, В. М. Ряшку, В. М. Фельбабі, А. Й. Сличку. Поповнили де­путатський корпус нові ініціативні люди  О. В. Тидір, О. О. Соломко, Н. М. Дужар, О. В. Комар, В. І. Повідайчик, С. А. Кризина та інші, які докладають   зусиль,   щоб змінити життя земляків на краще, сприяють у вирі­шенні багатьох важливих проблем. Вони вболівають за район, мають репутацію виключно добропорядних людей.

–  Що б Ви побажали сільським і селищним го­ловам, депутатам та меш­канцям територіальних громад району?

– Насамперед, щоб ті про­грамні цілі і засади, з яки­ми вони йшли на вибори, а також свої обов’язки вико­нували добросовісно і чес­но. Щоб керувалися не політичними амбіціями чи власними інтересами, а потребами людей, яких зобов’язані захищати. А мешканців району хочу за­певнити, що районна рада, я особисто,   висловлюємо надію   на тісну і плідну співпрацю    з райдержадміністрацією, спрямовуватимемо  зу­силля на         соціально-еконо­мічний розвиток району,  поліпшення життя наших земляків.

– На що органам місцевого са­моврядування в даний час по­трібно звернути особливу увагу?

– Невдовзі розпочнуться роботи по санітарній очистці та благоустрою населених пунктів. Їх, як не прикро, подекуди засмітили так, що як тільки снігова ковдра оголить землю, терміново потрібно приступати до очи­стки. В той же час потрібно пристру­нити тих, хто не дбає про чистоту і порядок в нашому домі.

– Кілька слів про міжконфесій­ну ситуацію в нашому районі.

– Приємно, що вона у нас тради­ційно стабільна. Протягом тривалого часу не зафіксовано жодного випадка протистояння на цьому грунті. Влада і в майбутньому допомагати­ме церковним громадам у ремонті Божих храмів, їх     будівництві, вихо­ванню   у дітей духовності  і моралі.

Розмовляв

Й. Бігарій