Новини

ВЕЛИКА РАДА ОСВІТЯН

Відбулося розширене засідання колегії відділу освіти райдержадміністрації. У його роботі взяли участь директори, заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів, завідуючі дошкільними навчальними закладами, голови профспілкових комітетів. У роботі розширеного засідання взяли участь голова райдержадміністрації В. Є. Рогова та голова районної ради І. І. Лопіт.

Із доповіддю „Про підсумки розвитку освіти у 2015-2016 навчальному році та завдання на 2016-2017 навчальний рік” виступила начальник відділу освіти райдержадміністрації Н. П. Шутка.

Підведення підсумків розвитку освіти за 2015-2016 рік головний освітянин району розпочала з роботи дошкільних навчальних закладів. Вона інформувала, що відповідно до розпорядження голови районної ради від 31.12.2015 р. № 328 „Про прийняття  в оперативне управління дошкільних навчальних закладів, клубних та бібліотечних установ із правом балансоутримування” сільські та селищні ради передали комунальні дошкільні навчальні заклади на фінансування в управління та безпосереднє підпорядкування з правом балансоутримування відділу освіти РДА. Кошти на заробітну плату працівникам ДНЗ делегували 2 селищні та 5 сільських рад. Частину коштів за сприяння керівників району виділив обласний бюджет. Але поки що коштів вистачає лише на 10 місяців.

Для належного функціонування і створення умов для безпечного перебування працівників та вихованців у 2015 р. проведено капітальний ремонт даху Абранського ДНЗ, реконструкцію з встановленням енергозберігаючих технологій Біласовицького,  капітальний ремонт системи водопостачання  та  каналізації Гукливського №4, реконструкцію котельні та утеплення фасаду В. Ворітського, капітальний ремонт Верб’язького ДНЗ, енергозберігаючі заходи за проектом „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Гукливського  №2,  перший етап капітального ремонту внутрішніх приміщень Н. Ворітського ДНЗ. Здійснено значний обсяг робіт у Гукливському № 4, Воловецьких № 2 та № 4, Жденіївському, Завадському, Лазівському та деяких інших дошкільних навчальних закладах. На даний час у районі діє 26 ДНЗ, у тому числі 2 навчально-виховні комплекси “Загальноосвітня школа І ступеня-дошкільний навчальний заклад”. В них функціонують 42 групи та виховується 915 малят. У  дошкільних закладах нараховується 302 дітей 5-річного віку. Районна влада, органи місцевого самоврядування, відділ освіти РДА подбали, щоб дошкільнята мали рівний доступ до якісної освіти.

Разом з тим промовець наголосила, що важливим компонентом системи дошкільної освіти є якість управління. Саме тому слід посилити відповідальність кожного працівника за виконання ним своїх посадових обов’язків, роль педагогічної ради як колегіального органу управління, виносити на її розгляд важливі питання. Наталія Павлівна поставила основні завдання щодо вирішення проблем та розвитку дошкільної освіти в районі.

Велика увага звернута на питання надання якісних освітніх послуг загальноосвітніми навчальними закладами. Їх мережа не змінилася, як не змінилася і чисельність працюючих у школах. Проте мережа збільшилася на 21 учня. У минулому навчальному році в закладах освіти    району навчалося 2825 учнів. На колегії департаменту освіти і науки ОДА було озвучено, що у Воловецькому районі найменша в області наповнюваність класів і при цьому найбільша вартість утримання одного учня. Саме зменшення середньої наповнюваності класів призводить до значного підвищення вартості утримання  одного вихованця, що спонукає спрямовувати кошти в основному на забезпечення заробітної плати та енергоносії.

У центрі уваги районної влади перебувають питання належного функціонування районної програми роботи з обдарованою   молоддю,   розвитку    позашкільної освіти та фізичної культури і спорту.

Завдяки щоденній і послідовній роботі завершено конкурсні торги  – закупівельні процедури придбання паливно-мастильних матеріалів, пілетів, дров та вугілля. І хоч антимонопольний комітет за скаргами учасників, які не були визнані переможцями, кілька разів призупиняв торги, але рішення приймалися на користь комітету з конкурсних торгів відділу освіти, що свідчить про відповідальне ставлення їх до даної ділянки роботи. На даний час Підполозянська, В. Ворітська ЗОШ, В. Ворітський ДНЗ у повному обсязі забезпечені паливом. У школи та садочки завезено 40% дров. До 15 вересня дрова будуть завезені у всі заклади освіти. Укладено угоду про постачання вугілля освітнім закладам до 30 вересня. Здійснено перевірку та ремонт газових лічильників котелень Воловецької, Жденіївської ЗОШ, Воловецьких ДНЗ №2 та №4.

Н. П. Шутка подякувала всім освітянам за те, що в умовах неповного забезпечення знайшли можливість здійснити ремонти у всіх освітніх закладах. Проте прикро, що під час їх об’їзду працівниками відділу освіти, подекуди було виявлено неприбрані подвір’я і шкільні приміщення.

Затим промовець торкнулася доцільності проведення ЗНО, яке вже давно довело право свого існування і все менше й менше залишається його противників. І це добре, бо  ЗНО – відкритий шлях тисячам випускників шкіл до вищої освіти. Але ЗНО – це система, яка постійно розвивається й удосконалюється, набуваючи при цьому нових функцій.

Насамкінець Н. П. Шутка побажала освітянам у новому навчальному році перемог і досягнень, щоб кожен день їх особистого та професійного життя був світлим і чистим.

З нагоди початку нового навчального року наснаги, міцного здоров’я, наполегливості та нових педагогічних звершень зичила освітянам голова райдержадміністрації В. Є. Рогова. Підтверджуючи велику увагу до проблем педагогів, керівник району відзначила, що робота освітян перебуває у центрі уваги   районної влади, яка дбає, щоб вчасно і в повному обсязі виплачувалася зарплата. Проте рівень знань школярів бажає кращого. Саме з цього показника можна судити, на якому етапі педагоги недопрацювали. Вчителі мають слідкувати за навчально-виховним процесом, який починається у початковій ланці освіти. Якими вони вийдуть із садочка та зі школи, такими будуть і наші громадяни.

Проаналізувавши здобутки освітніх закладів району за минулий навчальний рік та вузькі місця у їх роботі, В. Є. Рогова радила освітянам працювати наполегливіше й не знижувати планку знань учнів. Детально зупинилась на наповнюваності класів загальноосвітніш шкіл та груп дитсадків.

Голова районної ради І. І. Лопіт, вітаючи учасників  розширеної колегії освітян із новим навчальним роком, наголосив на необхідності поліпшення знань учнів. Адже не секрет, що багато з них інколи нічого не почерпають із пройдених тем, а вбачають можливість надолужити згаяне наймаючи репетиторів. Приорітетним для себе бачить потребу в збереженні мережі навчальних закладів та запевнив освітян, що докладатиме зусиль для вирішення проблемних питань.

Про підготовку дітей 5-річного віку до навчання у школі говорила  завідуюча Гукливським ДНЗ № 4 Н. М. Корнаш, про організацію роботи початкової ланки освіти вела мову директор Біласовицької ЗОШ І-ІІ ступенів Л. П. Фулитка.

Виконання основних навчальних програм в початкових класах  – тема виступу логопеда відділу освіти РДА М. В. Волошин.

Завідуюча   райметодкабінетом В. М. Соловій ознайомила присутніх із концепцією “Нова українська школа”.

Своїми думками щодо поліпшення  навчально-виховного        процесу      поділився директор Тишівської ЗОШ І-ІІ ступенів Є. В. Ковач, а директор ДЮСШ Н. І. Фанта – питанням пропаганди  здорового способу життя.

Насамкінець учасники розширеного засідання висунули кандидатуру вчителя Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів О. Ю. Мицо на здобуття премії імені А. Волошина.

Й. Бігарій