Новини

Сім”я Браунів приїхала вклонитися прахові батька і дідуся

До Воловецької районної ради, яка понад 16 років має офіційні партнерські стосунки із баварським містечком Бад Ендорф, звернулася громадянка Німеччини Міхаела Браун з проханням відшукати могилу її діда – Фрідріха Брауна, який народився 13.11.1907 в місті Св.Мартін (Німеччина) і,  згідно повідомлення, яке  отримали члени сім’ї, помер від ран 9 серпня 1944 року та похований на новому солдатському кладовищі у Воловці –  ряд 3, могила 47. Пошуки місця поховання свого пращура родина вела понад 26 років.

Районна рада звернулася до Державного архіву Закарпатської області з проханням надати будь-які наявні архівні відомості щодо загиблого та місцезнаходження  кладовища німецьких солдат у Воловці.

На запит ради повідомили, що відомостей про Фрідріха Брауна та місце його захоронення в документах архіву не виявлено. Переглянуто документи фондів «Волівецький сільський народний комітет», «Воловецький окружний народний комітет», «Уповноважений Народної Ради Закарпатської України» у справах комунального господарства», «Народна Рада Закарпатської України» за 1944-1945 роки.

В той же час  на  адресу  селищної ради  надійшов  лист  Представництва  Німецької  Народної  Спілки  по  догляду   за військовими    похованнями   в західних  областях  України щодо  поховання, за архівними  даними,  під  час  Другої  Світової   війни  на  території  селища 50-ти  німецьких  солдат.  Мета пошуку – перепоховання  рештків  загиблих  на  офіційному  збірному  цвинтарі  у с. Потелич  Жовківського  району  Львівської  області  у  2017  році. 

Радою Старійшин при селищному голові, яку очолює Рейпаші Ілля Михайлович,  було виконано  значну  пошукову  роботу  та  опитування  десятків  осіб, які  в  тій чи іншій  мірі  були  причетні  до  названих  подій. Встановлені,  зі слів  старожилів, їхніх  дітей, онуків, правнуків,  вірогідні  місця  поховань  загиблих та солдат, які  померли  від  ран  у   тогочасному  армійському  шпиталі,  дислокованому  у  селищі. Разом  з  тим,  конкретизація  місць  поховань потребує  подальшого  вивчення  та пошуку.   

25 квітня  2017 року  сім’я  Браунів  приїхала  в  смт.Воловець. Син Фрідріха Брауна – Адольф з дружиною Маріанною, онука Міхаела з чоловіком Яношем завітали до районної ради. Після змістовної розмови та теплої зустрічі сім’я відвідала  місце вірогідного поховання  Фрідріха Брауна   на  селищному  військовому  цвинтарі, вклонившись  і жорстокій  памяті,  і  його  останкам.

RatBrownsittingcemetory