Новини

Архіпастирський візит в Абранку

У день молитовної пам’яті великомученика Георгія Побідоносця керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський з архіпастирським візитом відвідав релігійну громаду в Абранці.

При вході до відремонтованого храму владику зустрічали вихованці недільної школи та настоятель – протоієрей Георгій Ряшко, майже всі жителі села, численні його гості, церковні процесії з населених пунктів району, просячи благословення.

Теплі слова вітань адресували високому сановнику голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт, депутати районної ради.

Високопреосвященніший Феодор щиро був зворушений теплим прийомом верховинців, яких, як і Воловеччину, дуже шанує і любить. Безліч квітів лежало на коврових доріжках, які вірники простелили для високого духовного наставника від вулиці аж до самого Божого храму, тепла, сонячна весняна погода, щирі вітання – все випромінювало благодать, яка цієї суботньої днини панувала всюди. Адже до торжества готувалися заздалегідь. Кожен християнин заглядав у найпотаємніші кутки своєї душі, наставляючи її  на прагнення жити краще, з любов’ю і вірою в Бога, у сповненні Його заповідей, з радістю на очищення від усякої скверни в житті дочаснім, щоб заслужити вічне блаженство.

 Важко передати  словами атмосферу, що панувала в Божій святині. Всі відчували дивне душевне піднесення, радість від причетності    до   богонатхненного дійства. Це було видно на обличчях людей. Священики зачитували перед іконою Божої Матері записки-прохання, написані вірниками до всесильної заступниці всіх християн. Велика їх кількість та різноманітність, близький до молитовності та художнього осмислення стиль просто вражали. Відверта щирість прохань засвідчує глибоку християнську віру до Пресвятої Богородиці, надію на її милосердя й молитовне заступництво за прохачів перед Всевишнім.

Разом з духовенством архієрей звершив святкове архієрейське богослужіння, перед яким владика освятив оновлений розпис Свято-Введенського храму, який збудований ще у далекому XVII столітті в с. Канорі, а в 1884 році був перевезений з с. Канора й поставлений у мальовничій місцині Абранки. У 2008 році церковна громада населеного пункту своїми силами вирішила капітально відремонтувати духовну обитель. Всі люди щиро відгукнулися на богоугодну справу й допомагали хто чим міг – коштами, робочою силою, харчуванням майстрів, матеріалами та ін. Під час ремонтних робіт від церкви залишилися тільки стіни та іконостас, все інше – і з середини, і з двору з Божою поміччю зроблено наново – підлога, дах, вікна, розпис стін, відреставровано дзвіницю. Всі роботи проходили під вмілим керівництвом куратора церкви Михайла Івановича Малиля.

Керуючому єпархією співслужив благочинний Воловецького благочиння, протоієрей Георгій Орос, а також  духовенство благочиння та єпархії.

В кінці богослужіння владика вручив  орден     Почаївської Ікони настоятелю храма о. Георгію Ряшку, якому  судилось стати робітником у Божому винограднику, духовним провідником між Богом і людьми  в Абранці на празник Петра й Павла 1993 року, висловив подяку  благодійникам за  вкладені труди в  благоустрій храму, а також привітав настоятеля храму та благочинного Воловецького благочиння о. Георгія Ороса з днем ангела.

Добру християнську науку дав на Службі Божій  Преосвященний владика проповіддю, тими словами, що живлять нашу віру і надію, підтримують наше уповання, скріплюють наше благочестя.

– У нинішній прекрасний весняний день, ми вклоняємося великомученику Георгію як безстрашному воїну Христовому. Він перетерпів не тільки мучеництва зовнішні, тілесні, а, в першу чергу, навернув до спасіння багато душ людей, які, бачачи його страждання й непохитну віру, прийняли хрещення та увірували у    Всемогутнього Бога… Мучеників у Церкві Христовій є незліченна кількість. І це не тільки ті, що прославлені в ликові святих, але й багато вірників, які у наш час безстрашно йдуть за Христом. Церква завжди закликає нас бути вірними православній вірі, не даючи похулити Ім’я Господнє. Наведу страшну статистику за минулий 2016 рік – у світі загинуло 200 тисяч людей саме за віру в Христа! Попри все Церква Христова створена Богом, а не людьми і «врата адові не здолають її», як пише в Євангелії, – наголосив владика.

– Нехай повсякденно нас супроводить  Божа благодать, успіх, щастя, творення благополучного майбутнього нашим дітям. Преосвященний владика відзначив, що у людей зростає бажання йти до Бога, у молитвах спілкуватися з Ним, щоб знайти сенс життя і змінити свій внутрішній світ. Такі намагання додають нам оптимізму, віри в краще життя, сил для подолання тимчасових негараздів. Владика висловив вдячність керівникам ра-йону за вклад у розвиток Божих храмів, своє сподівання на подальше їх сприяння розвитку  духовності Воловеччини. Відзначалося, що ми повинні переосмислити роль Божих храмів у духовному збагаченні людства, у відродженні України.

Преосвященний владика окропив відремонтований храм і всіх присутніх свяченою водою, не шкодуючи помічної вологи. Під час Божественної літургії всі вірники отримали благословення Преосвященного владики Феодора.

DSC_0003DSC_0025DSC_0043DSC_0048DSC_0076

О. Бігарій