Новини

День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України та з метою виховання поваги громадян до державних символів, Указом Президента України від 23 серпня 2004 року в країні встановлено День Державного Прапора України. 23 серпня у великих і малих містах, селищах і селах країни велично і гордо піднято тисячі державних прапорів.

У Воловці на церемонії підняття Державного Прапора України її учасників привітали    голова   райдержадміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт та воловецький селищний голова М. А. Попелич. Виступаючі промовці відзначали, що одним із найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визнання національної символіки, як невід’ємної ознаки незалежності. Кожен народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж багатьох століть. Ключем до розуміння як народного, так і релігійного та державного аспектів є її  чільні символи – синя і жовта барви та знак, нині відомий під терміном тризуб. Благородні синій та жовтий  кольори прапора уособлюють миролюбство та ратну працю мільйонів людей великої України – від  півночі до півдня, від сходу і до заходу.

Український прапор – це наш історичний дух, наша совість і незламність, це – вічно жива пам’ять про героїчне минуле, це – гордість, слава і велич нації. Державний прапор – це справжня святиня, це наша незалежність. Він об’єднує всі регіони в єдину соборну Україну, у великий український народ.

Нехай наш стяг завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах.

24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, а над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. 28 січня 1992 року сесія Верховної Ради країни підтримала постанову „Про Державний Прапор України”. Ним став саме національний синьо-жовтий стяг. Державний Прапор, незалежно від того де він встановлюється, символізує державу. Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Нині патріоти, які за покликом душі подалися на схід України, відстоюють незалежність нашої неділимої суверенної держави, докладають зусиль, щоб відстояти нашу територіальну цілісність, зірвати імперські плани російських найманців. Ми ніколи не змиримося з анексією росіянами Криму, агресивними настроями Росії. Український народ не допустить, щоб агресор диктував нам свою волю. Це наш історичний дух.

Голова районної державної адміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт, воловецький селищний голова М. А. Попелич покладають квіти до погруддя генія українського народу Т. Г. Шевченка.

Право підняти Державний Прапор України надається учаснику антитерористичної операції на сході України І. Ю. Халусу та відповідальному виконавцю райвійськкомату І. І. Цінику.

Велично    і   гордо   замайорів піднятий український стяг.

Учасники мітингу  пам’ять загиблих у трагічних подіях на Майдані та на сході України вшановують хвилиною мовчання.

Воловецький районний військовий комісар В. І. Комар згідно наказу  про нагородження грамотами за безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпечення її проведення, захист незалежності, суверенітету  та територіальної цілісності України, вагомий внесок у зміцнення обороноздатності держави  та  відзнаками Начальника Генерального штабу Збройних сил України вручив нашим землякам грамоти й нагрудні знаки „Учасник АТО”.

О. Бігарій

DSC_0004

DSC_0007

DSC_0012

DSC_0017

DSC_0023

 DSC_0026

DSC_0031

DSC_0034