На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки України та з метою виховання поваги громадян до державних символів Указом Президента України від 23 серпня 2004 року в країні встановлено День Державного Прапора України. 23 серпня у великих і малих містах, селищах і селах країни велично і гордо піднято тисячі державних прапорів. У Воловці на церемонії підняття Державного Прапора України її учасників привітали голова райдержадміністрації В. Є. Рогова та голова районної ради І. А. Щербей. У привітаннях промовці відзначали, що одним із найважливіших елементів процесу становлення державності будь-якої країни є визнання національної символіки, як невід’ємної ознаки незалежності. Кожен народ, маючи свою історію, має і свої історичні святині – герб, прапор, гімн. Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж багатьох століть. Ключем до розуміння як народного, так і релігійного та державного аспектів є її чільні символи – синя і жовта барви та знак, нині відомий під терміном тризуб.
Українське синьо-жовте колірне об’єднання – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів. Синьо-жовті поєднання барв остаточно оформилися як національні на початку XX століття. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо або синій колір, як символ миру – жовті пшеничні лани або символ достатку – жовтий колір.
24 серпня 1991 року відбулося проголошення Акта про незалежність України, а над будинком Верховної Ради замайорів синьо-жовтий прапор. 28 січня 1992 року сесія Верховної Ради країни підтримала постанову «Про Державний Прапор України». Ним став саме національний синьо-жовтий стяг.
Указом Президента України від 23 серпня 2008 року № 697, 23 серпня відзначається як День Державного Прапора України. Державний Прапор незалежно від того, де він встановлюється, символізує державу, а тому завжди повинен перебувати в належному стані. Гідність прапора захищається як в самій країні, так і за її межами. Державний Прапор, як символ країни, є втіленням гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. Український національний прапор має здатність кликати не тільки на урочисті мітинги і свята, а й на боротьбу за свободу і честь нації. Нині патріоти, які за покликом душі подалися на схід України, відстоюють незалежність нашої неділимої й суверенної держави, боронять її від сепаратистів, терористів, російських найманців в Донецькій та Луганській областях. Ми ніколи не змиримося з анексією росіянами Криму, агресивні настрої Росії щодо мирного існування, розбудови нашої держави прослідковуються в Грузії, Абхазії, Ічкерії, Чечні, а згодом і в Криму та на сході країни. Український народ ніколи не допустить, щоб агресор диктував нам свою волю. Це наш історичний дух, наша совість і незламність.
Віримо в те, наголошували промовці, що кожне з наших сердець наповнене почуттям гордості за рідний край, любові до Батьківщини, поваги до держави та її символів.
У цей день ми піднімаємо Державний Прапор України на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги до всіх символів України й патріотизму.
Голова районної державної адміністрації В. Є. Рогова та голова районної ради М. А. Щербей поклали квіти до погруддя генія українського народу Т. Г. Шевченка.
Право підняти Державний Прапор України надається учасникам антитерористичної операції В. В. Андрійчаку та С. С. Кочану.
Велично і гордо замайорів піднятий український стяг.
О. Бігарій