Новини

День учителя – свято кожного з нас

Відзначаючи одне з важливих свят, яким є День працівників освіти, у актовій залі Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися урочистості, присвячені працівникам однієї із найблагородніших професій – педагогам.  У святково вбраній залі зібралися представники влади та педагогічних колективів району – директори шкіл, завучі, завідуючі дошкільними навчальними закладами  району, вихователі, методисти, а також дошкільнята та учні, які своїми виступами  й музичними сценками дякували вчителям за їх нелегкй, але так потрібний суспільству труд.

– Шкільний вік – один із найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, під час якого прищеплюються любов до знань, навколишнього світу, історії рідного краю. У цей період не тільки закладаються основи світосприйняття і здоров’я дитини, формується особистість і вектор моральності, відбувається незриме таїнство – передача нашої спільної духовної спадщини. І роль вчителя у цьому процесі важко переоцінити, – лунало зі сцени.

Ви – Богом дані на землі, шановні наші вчителі!

Ви – хлібодари, сіль землі, невтомні Божі трударі!

Вам – місія свята й натхненна, вам – праця – ревна і щоденна.

У винограднику земному, що зветься Школою. Сівбою.

Ви сівачі вдень і вночі: над партою, над зошитом, думками,

Над кожним учнем, долею, знаннями – ваш вічний засів, мов під образами.

А надворі – малює осінь крила, а угорі – лелеки кличуть у вирій,

І посилає Бог просту пораду: щоби летіти, треба вміти й знати!

Ведучі  Катерина Мицо та Сергій Конепуд запрошують до слів привітань керівників району, освітян за покликанням, В. Є. Рогову та І. І. Лопіта.

Валентина Євгенівна висловила вчителям гибоку вдячність за подвижницьку працю, вірність обов’язку, відданість ідеалам добра, правди і гума-нізму. – Ваша місія складана і почесна – ведучи своїх вихованців дорогою пізнання світу, давати перші уроки чесності і справедливості, виховувати відповідальних, свідомих громадян України. Адже саме педагогічна мудрість і висока професійна майстерність є обов’язковою передумовою формування інтелектуального і морального обличчя підростаючих поколінь. Тож прийміть щиру вдячність за сумлінну і таку необхідну для всіх нас працю, за ваше натхнення у роботі. Від щирого серця бажаю, щоб ваше міцне здоров’я стало підгрунтям для щоденних творчих здобутків, а кожен урок став шедевром педагогічної майстерності. Хай щедрою буде до вас доля, обминають життєві негаразди, а ваші серця зігрівають людська довіра та любов.

Від депутатського корпусу району, депутата Верховної Ради України М. І. Ланя та депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи привітав педагогів району голова     районної ради І. І. Лопіт. Промовець від щирого серця вітав вчителів із професійним святом, яке з любов’ю називають Днем учителя.

 – Ваша  професія –  найблагородніша серед інших, вона об’єднує людей щирих помислів, сердець, почуттів і навіть самопожертви. Ви прищеплюєте своїм вихованцям любов до знань, відкриваєте складний духовний світ буття, даєте мудрі поради, які потім для багатьої стають життєвим кредом. Кожен, хто обирає педагогічний фах, бере на себе відповідальність за тих, кого вчить і виховує, разом з тим відповідає за самого себе, за свою професійну підготовку, за своє право носити таке високе й почесне звання. Незважаючи ні на що, свій обов’язок ви виконуєте гідно, завжди були і залишаєтеся головним світочем у всебічному житті дитини, даруючи їй тепло свого серця, скарби своїх знань. Хай засіяна невтомною працею освітянська нива сходить новими талантами, яскравими особистостями та визначними перемогами й здобутками у житті, а слово вчителя буде завжди святим і чистим на землі. Низький уклін вам, дорогі педагоги, за професіоналізм, витримку, терпіння, за любов до обраної справи, самовідданість і багатство душі.

Затим голови  райдерж-адміністрації та районної ради В. Є. Рогова й І. І. Лопіт за зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди Дня працівників освіти нагородили грамотами районної державної адміністрації та районної ради й квітами спеціаліста відділу освіти РДА Г. І. Вінтонович, директорів: Нижньоворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів О. Ф. Голянич, Гукливської ЗОШ І-ІІ ступенів В. Є. Гребеняка, Розтоцької ЗОШ І ступеня-ДНЗ С. В. Кляп, Підполозянської ЗОШ І-ІІ ступенів Н. І. Коваль, Кічернянської ЗОШ І-ІІ ступенів М. Ф. Ряшко, педагога-організатора В.Ворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів Г. А. Козик, педагога-організатора Кичірнянської ЗОШ І-ІІ ступенів І. В. Фатич.

Своїх вихователів, вчителів з усіх куточків району та гостей віршованими, пісенними й танцювальними виступами вітали  дошкільнята Воловецького ДНЗ № 4 та учні Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, вихованці Центру позашкільної роботи і дитячої творчості, змінюючи одні одних на святковій сцені.

Ведучі запрошують до виступу головного освітянина району Н. П. Шутку, яка здійснює керівництво роботою навчальних закладів району, що належать до сфери управління органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, відповідає за якість освіти в район, за навчальний процес від найменшеньких, від перших навчальних кроків до випуску й вручення атестатів.

Наталія Павлівна ще раз підкреслила надзвичайно важливу роль, яку відіграють учителі в суспільному та культурному житті нашої держави, формуючи світогляд  і виховуючи, навчаючи майбутні покоління. Вона окреслила основні здобутки начально-виховних закладів району, досягнення учнів та вчителів у науковому та культурному житті, численні перемоги у різноманітних конкурсах та олімпіадах й вручила  грамоти та квіти найкращим із педагогічної когорти, вчителям, які найбільше сприяли духовному та освітньому піднесенню району, розвитку навчальних закладів та, які виховали переможців олімпіад.

Серед нагороджених Н. М. Німець – вчитель географії Жденіївської ЗОШ І-ІІІ ст., М. Ю. Самусь – вчитель біології Біласовицької ЗОШІ-ІІ ст., В. І. Далекорей – вчитель трудового навчання Тишівської ЗОШ І-ІІ ст., Д. Ю. Панець – вчитель фізики Воловецької ЗОШ І-ІІІ ст., Г. Б. Малильо – заступник директора Жденіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Т. І. Вайдич, С. І. Малюта – вчителі Нижньоворітської школи-інтернату, Н. І. Фанта – директор дитячо-юнацької спортивної школи, М. В. Грига – тренер Воловецької дитячо-юнацької спортивної школи, М. І. Волошин – керівник гуртка Центру позашкільної роботи та дитячої творчості, О. М. Понзель – завідуюча Підполозянським        дошкільним навчальним закладом, К. Ф. Чекета – вихователь   Лазівського     дошкільного навчального закладу, Н. В. Фуцур – вчитель зарубіжної літератури Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

У ролі італійського джазового саксофоніста Антоніо Галуччі в жартівливій формі привітав наставників одинадцятикласник місцевої школи Олександр Омецінський й виконав для них музичну композицію. Також зі своїми ровесниками показали гумористичну сценку „ЗНО”.

Голова райкому профспілки працівників освіти В. В. Гафинець побажав колегам, щоб такі щасливі обличчя, як сьогодні, у них були щодня, щоб всі  з   радістю йшли на роботу, де їх зустрічатимуть щирі й вдячні вихованці. Василь Васильович відзначив, що серед педагогів району є чимало тих, які пропагують активний спосіб життя й показують учням власний приклад. Про це свідчить обласна спартакіада працівників освіти, де команда освітян-спортсменів району зайняла сьоме загальнокомандре місце серед 17 представлених команд Закарпаття. Отож грамоти і цінні подарунки також знайшли своїх володарів.

О. Бігарій

dsc_0027dsc_0045dsc_0019dsc_0039