Новини

Постійна комісія обласної ради підтримала проект рішення щодо гідрологічного заказника «Бистрий»

Цього тижня у постійних комісіях обласної ради, згідно з регламентом її роботи, депутати вивчають проекти рішень, поданих до розгляду на друге пленарне засідання четвертої сесії.

Сьогодні, 15 вересня засідала комісії з питань екології та використання природних ресурсів, яку очолює Оксана Біров.

Участь у роботі комісії взяли заступник голови облради Петро Грицик та депутат облради Петро Добромільський.

Перед депутатами стояли непрості завдання – вивчити низку проектів рішень з найрізноманітніших питань життєдіяльності краю. То ж кожен проект обранці вивчали уважно, прискіпливо, вникаючи в суть питання. Багато проектів було підтримано, окремі, у зв’язку з недотриманням терміну оприлюднення, перенесено на наступне пленарне засідання, декотрі – повернуто на доопрацювання.

Приміром, розглянувши відповідне звернення Державної служби геології та надр України, депутатська комісія підтримала надання погодження Державній службі геології та надр України щодо продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами, з метою видобування бентонітових глин Південно-Східної ділянки Горбського родовища, яке знаходиться на околиці с. Горбки Виноградівського району. Родовище розвідано неодноразово. Перші роботи проводилися Львівським відділенням Укргеолуправління. І було встановлено, що ці глини можуть використовуватися як вибілюючі та формулярні у ливарному виробництві. Згодом розвідку проводила  Ленінградська контора «Форморозвідка», якою було встановлено, що ця глина може використовуватися у металургії. Пізніше проводилися додаткові геологорозвідувальні роботи, які також підтвердили, що ці глини  представляють промисловий інтерес. На теперішній час Південно-Східна ділянка Горбського родовища бентонітових глин не розробляється і знаходиться на обліку Держгеонадр України.

Детально проаналізували та схвалили члени комісії проект рішення про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ДП «Західукргеологія» Національної акціонерної компанії «Надра України» з метою геологічного вивчення руд золота у Рахівському районі. Його презентували головний геолог ДП «Західукргеологія» Дмитро Панов та начальник Закарпатського геолого- гідрологічного центру Роман Хомутник. Вони й розповіли, що ДП «Західукргеологія», у  т.ч. його підрозділи в Берегово та Діловому, це суто геологорозвідувальне підприємство, що виконує геологічне вивчення. І видобуток корисних копалин не займається. В даному випадку йдеться про дослідження, які виконуються вже понад 10 років за кошти Державного бюджету у відповідності до Закону про розвиток  мінерально-сировинної бази, і які потрібно завершити. Цими роботами вивчається геологічна будова, золотовмісні гірські породи та ділянки їх розповсюдження, підраховуються запаси і прогнозні ресурси. Основні методи та види робіт- маршрутні обстеження, розкриття скальних порід поверхневими виробками, буріння свердловин глибиною 150 м, лабораторні аналізи порід.

Результати робіт – це геологічний звіт з детальною геологічною будовою та з підрахованими запасами і прогнозними ресурсами. Тобто, оцінка рудного потенціалу цього району. Є позитивні погодження лісового господарства, сільської ради, Біосферного заповідника і т.д.

– І ще раз, ні видобування, ні переробка, ні дослідно-промислова розробка не передбачається, – запевняли  геологи. – Крім того, постійно на сезонних роботах задіяні  місцеві жителі.

Вивчила комісія та підтримала проект рішення про оголошення об’єкта природно-заповідного фонду місцевого значення гідрологічний заказник «Бистрий» на площі 1,5 га на території Воловецького району. Усе це за рахунок  земель запасу Тишівської сільради, без вилучення зазначеної площі від землевласників. У проекті – змістовно подана концепція створення цього об’єкту, описані природні умови та ресурси території, геологічна та геоморфологічна будова, гідрологія, клімат, ландшафт. Але родзинка – у висновках: тут, виявляється, знаходиться джерело підземних вод з лікувальними властивостями чи то цілюще джерело Святого Пантелеймона. Принаймні у цьому переконані прихожани сільської церкви. То ж комісія підтримала добрий намір громади.

Керівництво багатопрофільного санаторію «Теплиця» звернулося в обласну раду щодо отримання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення , у т.ч. дослідно-промислової розробки  лікувально-столових вод ділянки Олегівського родовища , що на Виноградівщині. Та оскільки проект рішення подано сьогодні, то, ясна річ,відповідно до вимог букви закону, комісія його розгляд відклала на наступне пленарне засідання.

Та одноголосно підтримала ініціативу колеги – Петра Добромільського про Звернення обласної ради  до Державної служби  геології  та надр України з пропозицією укласти тристоронній меморандум  про співпрацю між Закарпатською обласною радою, Закарпатською обласною державною адміністрацією та Державною службою геології та надр України, як слушну.

Приділили крайові обранці  пильну увагу не тільки профільним питанням. А предметно вивчили  й інші проекти рішень. Зокрема, стосовно внесення змін та доповнень до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016 – 2018 роки, внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік та до багатьох інших, раніше ухвалених рішень.  Підтримали нові програми у різних сферах , що сприятимуть розвитку краю та добробуту його жителів.

–  Ми напрацьовуємо механізм підтримки надрокористувачів вкраю. Є розуміння їх проблем, серед яких – спрощення процедури проходження всіх дозвільних документів.  І ми над цим працюємо, – підсумувала голова комісії  Оксана Біров.

Прес-служба облради