Новини

Дню незалежності присвячено

Культурно-спортивним святом з нагоди 24-ї річниці від Дня народження нашої держави, яке відбулося минулої неділі у Нижніх Воротах, воловеччани відзначили славну дату. З мікрофона величаво лунає пісня „Україно”.

На флагштоці гордо майорить Державний прапор України, який піднімають учасники антитерористичної операції В. В. Андрійчак та В. І. Сличко. Присутні хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих у трагічних подіях на Майдані та в АТО.

Вітаючи учасників свята з Днем незалежності України, голова районної державної адміністрації В. Є. Рогова відзначила, що роки незалежності  стали випробуванням для всіх нас – випробуванням на зрілість, на самоповагу, на толерантність. А тому, не може бути сумніву, що працелюбний народ України здатний поліпшити життя у своїй власній державі.

Осягаючи прожите та значущість нинішнього свята, ми маємо підстави стверджувати, що незалежність стала тим фактором, який якнайповніше розкрив творчий потенціал наших людей. Ціла плеяда вихідців із Воловеччини довела генетичне споріднення з усім українським народом. Це відомі політичні особистості, такі як міністр Карпатської України Августин Штефан, депутат Чехословацького парламенту Василь Щерицький, січові стрільці Василь Сенинець і Василь Ігнась, депутат Сойму Карпатської України Іван Грига, який своїм життям заплатив за незалежність України.

Невмирущою пам’яттю вкрили свої імена відомі сподвижники із числа славної інтелігенції. Письменники Лука Дем’ян, Олекса Улинець, Василь Пагиря, Федір Могіш, Марія Ігнатишин, поетеса Софія Малильо, педагог Михайло Парлаг стали виразниками мрій багатьох поколінь, які бажали кращої долі рідному краю, віддавали свої сили талант і здібності для досягнення мети – жити у вільній незалежній державі.

На жаль сьогоднішню річницю незалежності України ми зустрічаємо із щемом в серці, наші душі переповнені болем страждань і гіркотою втрат за цвітом нашої нації. Це вже другий День незалежності, коли Збройні сили України, прикордонники, Національна гвардія та інші загони добровольців зі зброєю в руках відстоюють територіальну цілісність і самостійність нашої держави.

У кожному селі чи місті є люди, які варті пошани та визнання. В нашому районі це 60 хлопців – захисників Батьківщини, що боронили наш суверенітет на сході України в зоні антитерористичної операції. Багато наших земляків виборювали незалележність і на Майдані під час революції Гідності.

Нам випало жити в непростий, але доленосний час захисту незалежності та суверенітету України. Тому святкування незалежності особливо у цьому році, зобов’язує нас відверто і вимогливо оцінити пройдене, обміркувати напрямки та перспективи подальшого розвитку, дати відповіді на найбільш актуальні питання сучасної доби. Тому робота районної державної адміністрації спрямована на забезпечення збалансованого соціально-економічного розвитку району, ефективного використання наявних природних, трудових та фінансових ресурсів, сприяння залученню інвестиційних ресурців у галузі економіки, вирішення проблем переселенців із Криму та сходу країни, забезпечення життєдіяльності громадян району.

Ці думки продовжив голова районної ради І. А. Щербей.

– Прийнятий Верховною Радою України 24 серпня 1991 року Акт про держав­ну незалежність увійшов в історію нашої країни як знаменна подія, коли здійснилося споконвічне, нездоланне прагнення ук­раїнського народу до вільного, щасливого, дос­тойного життя, – промовив Іван Андрійович. – Київсь­ка Русь, Козацька держа­ва Богдана Хмельницько­го, Українська Народна Республіка, Карпатська Ук­раїна були важливими ета­пами державотворення. Ми низько схиляємо голо­ви перед пам’яттю тих, хто боронив рідну землю за всіх часів, віддавав життя за волю, за те, щоб сьогодні гордо майоріли кольори синього мирного неба та жовтого колосся на по­лотні Державного Прапо­ра незалежної України. За 24 роки створені необхідні основи демократичного громадянського суспіль­ства. Україна йде впевне­ним курсом до Європи як повноцінний суб’єкт міжна­родних відносин, бере ак­тивну участь у діяльності міжнародних організацій. Прикро, але це не всім по­добається. Тому російські імперіалісти намагаються помішати нам в цьому, вони зазіхнули на неза­лежність суверенної украї­нської держави. Але російські найманці не вра­хували одного: сили духу, волі українського народу, який готовий покласти душу й тіло за нашу свободу. Промовець висловив своє переконання, що спільними зусиллями побудуємо країну і суспільство, де процвітатимуть добробут і демократія, де пануватимуть право, злагода і національна єдність.

Щиро привітав учасників урочистостей з Днем незалежності нижньоворітський сільський голова М. М. Рябінчак, який побажав усім непохитної віри у наше майбутнє, здійснення найсміливіших мрій, а також щастя і здоров’я кожному, миру і злагоди в родинах. Відтак лунали вітання-здравиці з нагоди свята, бажалося миру і благодаті кожній родині, кожній хаті, висловлювалася гордість за нашу незалежну країну, за наш край, що розвивається в лоні вільної держави, вільних людей. Кожен із нас переконаний, що ми відстоїмо незалежність України, побудуємо демократичну, правову державу, в якій невпинно зростатиме добробут народу.

Затим голова РДА В. Є. Рогова та голова районної ради І. А. Щербей вручили грамоти районної державної адміністрації та районної ради, яких наші краяни удостоєні з нагоди Дня незалежності та за вагомий вклад у соціально-економічний розвиток району. Серед нагороджених  – учасник АТО В. В. Андрійчак, секретар верхньоворітської сільради Н. О. Гафинець, приватний підприємець О. В. Комар, завідуюча районною бібліотекою для дорослих Н. І. Роман, депутат районної ради, директор районного центру зайнятості І. І. Ряшко, лікар загальної практики сімейної медицини Воловецького відділення  районного центру загальної практики сімейної медицини Л. І. Фельбаба, водій шкільного автобуса Воловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів В. П. Мартин.

Затим розпочалися спортивні змагання з футболу, волейболу, шахів, армреслінгу. У футбольному турнірі перше місце виборола команда гукливської „Смерічки”, друге – верхньоворітського „Маяка”, третє – спортсмени воловецької „Спарти”. Серед волейболістів перше місце забезпечила собі команда Нижніх Воріт. Друге та третє місця відповідно посіли волейболісти команд Біласовиці та Верхніх Воріт.

Серед шахістів найсильнішими були М. В. Басюк, В. А. Вотьканич та переселенець із Донецької області М. А. Татаринов.

У армреслінгу не було рівних  Юрію Ковачу з Біласовиці, який посів перше місце. Друге та третє місця вибороли відповідно Олег Владимир із Біласовиці та Микола Мадяр з Воловця. Переможців нагороджено спільними грамотами РДА та районної ради й цінними призами.

Гості свята також змогли скуштувати смачниі шашлики та різноманітні напої, якими їх пригощали підприємці. А діти весело проводили час на всіляких атракціонах.

Цікаве дозвілля відпочиваючим забезпечили артисти Нижньоворітської музичної школи та Воловецької школи мистецтв.

О. Бігарій