Новини

Дню Незалежності – розмаїте свято

23 серпня на центральній площі Воловця відбулися торжества, присвячені 25-й річниці незалежності нашої держави. Вони були наповнені цікавою культурно-мистецькою програмою. Її збагатили як виступи виконавців сучасних пісень району, так і нащадків славетного батька, співака і композитора Назарія Яремчука – заслужених артистів України  Дмитра та Назарія. Родзинкою свята стала участь у ньому переможниці  проекту «Український формат», володарки премії «Пісня року» Ірини Федишин. Вони прибули у Воловець на свято на запрошення  керівників райдержадміністрації та районної ради й сприяння народного депутата України М. І. Ланя та депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи. З усього району  з’їхалися на свято представники трудових колективів, сім’ї, любителі самодіяльного мистецтва та змістовного дозвілля. Участь у святі взяли також делегації сусідніх районів краю.

Свято відкривають його ведучі Тетяна Буцко та Василь Сличко. Під звуки трембіт та троїстих музик на сцену виносять Державний Прапор України. Флеш-мобом «Ми діти твої, Україно!» розпочинають свято вихованці центру позашкільної роботи і дитячої творчості.  Вони демонструють, що діти – наша молода зміна, висловлюють своє бажання жити в незалежній і заможній країні, яка розвивається, але піддалася  агресії з боку Росії.

Слово для привітання ведучі дають заступнику голови облдержадміністрації В. П. Микуліну. Високопосадовець від імені голови облдержадміністрації Г. Г. Москаля та від себе особисто  щиро привітав із визначною подією в житті держави та українців – 25-річчям незалежності.

Минуть роки  і ми будемо розповідати внукам і правнукам про всенародний тріумф, що сколихнув серця мільйонів українців як на батьківщині, так і в      усьому світі – 24 серпня 1991 року на політичній карті планети з’явилася нова з багатовіковою історією держава – суверенна Україна. Нам випала доля бути свідками цієї епохальної події. За цей час ми подолали великий і нелегкий шлях. Попри труднощі перших років нашого становлення, сформовано державність, інститути влади, продовжується реорганізація економіки. Та все це не подобається імперській Росії, яка виношує плани диктувати незалежним країнам та і всій Європі вцілому свою волю. Нині висловлюю всім захисникам України, які стоять на сторожі нашої мирної праці на сході, щиру вдячність. Промовець переконаний, що правда і мир, бажання людей восторжествують.

Ці думки продовжила голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, яка відзначила, що виміром щасливої долі будь-якого народу є його незалежність. Саме 25 років тому, українська нація отримала право самостійно будувати свою країну. Увесь світ визнав нашу державу суверенною та незалежною. Безумовно, ці роки незалежності стали випробуванням для всіх нас – випробуванням на зрілість, на самоповагу та толерантність. А тому не може бути сумніву, що наш працелюбний народ здатен поліпшити життя у своїй власній державі. Нам випало жити в непростий, але доленосний час захисту незалежності та суверенітету України. Час, який випадає не на кожне покоління. Ми можемо мати різні погляди на шляхи побудови сучасної європейської держави, але нас усіх єднає щире прагнення передати нащадкам могутню і процвітаючу державу. На жаль, сьогоднішню річницю незалежності ми зустрічаємо із щемом у серці, яке переповнене болем страждань і гіркотою втрат за цвітом нашої нації, коли українські захисники-патріоти із зброєю в руках  відстоюють територіальну цілісність і самостійність нашої держави. Але, які б високі вимоги не висувала нам доля, ми, українці, не перестаємо дивувати весь світ своїм духом, патріотизмом, своєю незламною вірою в перемогу та мир. Об’єднаймось же у прагненні  бачити Україну процвітаючою демократичною державою, яку весь світ визнає невід’ємною складовою єдиного європейського економічного та безпекового простору, закликала промовець.

Голова районної ради І. І. Лопіт від імені районної ради, її депутатського корпусу та від себе особисто щиро привітав учасників урочистостей, а в їх особі усіх Воловеччан із 25-ю річницею незалежності України, побажав кожній родині міцного здоров’я, миру, впевненості в завтрашньому дні та нових успіхів на благо України й нашого району. Промовець підкреслив, що діяльність влади спрямовано на зміцнення незалежності нашої країни і слугуватиме інтересам її громадян у створенні  гідних умов життя, сприятиме духовному збагаченню людей. День незалежності – це день, у якому щорічно зустрічаються минуле і майбуття України.      Минуле  має вселяти    мудрість, майбуття    –     виховувати відповідальність за прийняття рішень. Сьогодні, як ніколи раніше, це свято висуває перед кожним із нас високі вимоги, оскільки це – найскладніший період сучасної України, ми потерпаємо від зовнішньої збройної агресії. Такою є ціна за прагнення нашого народу до гідного життя в незалежній та процвітаючій європейській державі.

Щиро привітав учасників урочистостей із Днем незалежності України воловецький селищний голова М. А. Попелич. Промовець побажав усім непохитної віри у наше майбутнє, здійснення найсміливіших мрій, а також щастя і здоров’я кожному, миру і злагоди в родинах.

Затим заступник голови облдержадміністрації  В. П. Микулін за значні особисті заслуги у  становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету, вагомий внесок у соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння укра-їнському народу вручив відзнаки Президента України – ювілейні медалі «25 років незалежності України» керівнику народного камерного хору ра-йонного будинку культури    І. В. Керецману, директору комунального підприємства «Воловецький селищний «Водоканалсервіс»   О. М. Савчину, заступнику директора Верхньоворітської ЗОШ І-ІІІ ступенів       О. Я. Сличко та завідувачу дитячим відділенням        центральної районної лікарні Н. О. Степанчук.

Високопосадовець за багаторічну сумлінну працю, професійну майстерність, відданість справі та з нагоди 25-ї річниці Дня незалежності України вручив Почесні грамоти облдержадміністрації, якими  нагороджено начальника дорожньо-ремонтного пункту «Воловець» філії Свалявського райавтодору О. І. Миськова, начальника станційно-лінійної дільниці №4  смт. Воловець Закарпатської філії ПАТ «Укртелеком» І. М. Понзелю та Подяку голови ОДА  журналісту Й. Й. Бігарію.

За дорученням  голови обласної ради М.М.Рівіса Почесні грамоти за вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток краю, вагомі трудові здобутки, активну громадську діяльність та з нагоди 25-ї річниці незалежності України, якими  нагороджено директора ДП «Воловецьке лісове господарство» В.В.Росола та підприємця В.П.Бирковича, вручив голова районної ради І.І.Лопіт.

Спільними грамотами райдержадміністрації та райради за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету, вагомий внесок у соціально-економічний розвиток району, активну громадську діяльність та з нагоди 25-ї річниці  Дня незалежності України нагороджено завідуючу Гукливським дошкільним навчальним закладом №3 Н.М.Бирак, лікаря-рентгенолога ЦРЛ О.М.Герца, начальника відділу лісового господарства ДП «Воловецький лісгосп» С.М.Ковчара, головного спеціаліста відділу державних соціальних допомог управління соціального захисту населення РДА С.М.Мадяр та учасника АТО на сході України І.П.Могіша.

Урочисту частину свята продовжили юні обдарування Вікторія Сличко, Олена Малюта, Діана Брунцвик, Тетяна Грига, Лілія Чикур, Володимир Маркович, який прибув на свято із Колочави. Вони виконували пісні про Україну, 25-річчя якої святкуємо, про мирну працю її людей, їх  бажання жити  і трудитися під мирним небом суверенної незалежної держави.

Гучними аплодисментами зустрічали воловеччани заслужених артистів України Дмитра та Назарія Яремчуків, які  приїхали до них із насиченою та цікавою програмою. Артисти подарували учасникам свята пісні «Стожари», «Яблуневий цвіт», «Моя Україна», «Чуєш, мамо!», «Родина», «Гай, зелений гай» та інші пісенні твори, які супроводжувалися вигуками «на біс».

Дмитро та Назарій Яремчуки  розпочали Всеукраїнський та Міжнародний тури «Моя Україна – велика родина», метою якого у нелегкі для Батьківщини часи стали підтримка та об’єднання українців довкола важливих тем: любові до рідної землі, до Вітчизни, країни, родини, матері. З концертним туром артисти об’їздили вже майже всю Україну. Дмитро і Назарій співають пісні на музику композиторів О.Золотник, О.Білаша, В.Івасюка, П.Дворського, на слова поетів Ю.Рибчинського, М.Ткача, Д.Павличка, О.Ткача, В.Івасюка, Н.Яремчука, Д.Яремчука та інших.

Змістовні хвилини відпочинку  подарувала також співачка Ірина Федишин. Кожна виконана нею пісня особлива і рідна для неї. У них вона передає свій настрій і емоції. Кожен музичний твір – це частина її переживання. Без співачки не обходиться жодна велика подія у Львові, де вона народилася. Сьогоднішню публіку важко чимось здивувати, тільки таланту замало, кожен свій виступ намагається перетворити на справжнє шоу з яскравими костюмами та постановками номерів.

Голова райдержадміністрації В. Є. Рогова та голова райради І. І. Лопіт щиро подякували артистам, за те, що вони відгукнулися на їх запрошення – взяли участь у святковому концерті з нагоди 25-річчя Дня незалежності України у Воловці, побажали  їм від імені депутата Верховної Ради України  М. І. Ланя та депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи, за сприяння яких воловеччани змістовно відпочили й отримали великий заряд енергії, міцного здоров’я, щастя, мирного неба та нових творчих успіхів й вручили квіти.

Музичну програму продовжили член Ліги композиторів України І. Середа, гурт «Фешаки» та інші. Виконання музичних творів, які вони дарують землякам, приносить їм неабияке задоволення. І саме цією справою вони активно займаються.

Зголоднівши, кожен міг тут на місці скуштувати шашлик, бограч, гарячу кукурудзу, випити гарячі та прохолоджуючі напої. Для діток, охочих відчути нові враження, була організована кінна прогулянка.

Свято тривало до пізньої ночі і закінчилося святковим салютом.

О. Бігарій

dscn2737-07_28579991114_odscn2796-27_28914445220_o

dscn2798-28_28579988394_o

dscn2799-29_28579988284_odscn2802-31_29202328655_o

dscn2774-19_28579989404_o dscn2824-35_28579987484_o

dscn2849-40_28579986964_odscn2856-41_28579986834_odscn2874-43_28914441350_odscn2890-46_28914440730_ofxbob1bighg-49_28914440060_om_uj990a7e4-50_28914439910_o