Новини

Фестиваль подарував незабутні зустрічі

Минулої суботи на Верецькому перевалі відбулося культурно-мистецьке свято „Цімбор фест”, яке нікого, хто побував тут, не залишило байдужим. Чудові репертуар, музика, виступи колективів художньої самодіяльності надовго залишаться у нашій пам’яті. А ще були нові знайомства, які в недалекому майбутньому позначаться поглибленням зв’язків та більш ширшими пізнаннями про наш край, його культуру, побут та звичаї.

Трембіти та мелодія троїстих музик сповіщають про початок культурно-мистецького свята „Цімбор фест”. Ведучі Ростислав Буланов та Надія Роман запрошують на трибуну його організаторів – вер-б’язького сільського голову Івана Півкача, голову громадської організації „Верецький перевал” Романа Півкача, депутатів обласної ради Василя Кошелю та Юрія Гуледзу, заступника начальника управління культури ОДА Івана Канюку, керівників Воловецького району Валентину Рогову та Івана Лопіта, заступника Генерального консула Республіки Угорщина в м. Ужгороді Ласла Відо, керівників делегацій із Угорщини, Румунії, Словаччини, Польщі, с. Часлівці Ужгородського, Свалявського, Перечинського, Хустського, Мукачівського районів нашого краю.

На свято прибули депутати районної ради, делегації територіальних громад Воловеччини, які очолювали сільські та селищні голови.

Хлібом-сіллю – символами гостинності верховинської землі зустрічали гостей організатори фестивалю. Слова щирої вдячності усім, хто знайшов можливість взяти участь у фестивалі, висловив верб’язький сільський голова Іван Півкач.Він порадів з приводу того, що на запрошення оргкомітету фестивалю відгукнулися і далекі, і близькі друзі, побажав усім цікавого та змістовного відпочинку, нових зна-йомств, творчих зустрічей.

Депутат обласної ради Василь Кошеля від імені керівництва Закарпатської обласної ради подякував організаторам свята за старання, докладені для підготовки фестивалю, а також із нагоди його проведення вручив грамоти обласної ради підприємцям Віктору Фельбабі, Володимиру Кробинцю та керівнику громадської організації „Верецький перевал” Роману Півкачу за вклад у соціально-еконо-мічний розвиток краю, його культури і мистецтва. Де б я не був, де б я не пішов – цімбор завжди зі мною, відзначив промовець.

Вітання та щирі побажання учасникам культурно-мистецького свята „Цімбор фест” адресував заступник начальника управління культури ОДА Іван Канюка. Він віднайшов ті слова, які торкалися і дорослих, і малих, бо всі вони єдине ціле, трудяться на загальний результат. Але верховинці вміють не лише добре працювати, а й цікаво та змістовно відпочивати. Свідченням цього є нинішній фестиваль.

Від себе особисто та від імені районної державної адміністрації з відкриттям фестивалю „Цімбор фест” щиро вітала його учасників голова Воловецької райдержадміністрації Валентина Рогова. Вона вважає, що нинішній дебют завдяки таланту, енергії його учасників і організаторів, об’єднаних шляхетними гуманістичними ідеями, стане непересічною подією не тільки в мистецькій, але і в суспільній царині, сприятиме дружнім, партнерським відносинам між українськими та закордонними громадами, установами та організаціями, дасть нагоду обмінятися досвідом та запам’ятається цікавими неординарними виступами, правдивими дослідженнями нашої історії і сучасності. Вона подякувала всям, хто долучився до проведення фестивалю, хто зацікавлений у дальшому розвитку міжнародних відносин, вихованні національної самосвідомості, примноженні історичної і духовної спадщини та культури, побажала учасникам фестивалю, його гостям та землякам змістовного відпочинку на лоні природи, позитивного заряду бадьорості й енергії.

Голова Воловецької райради Іван Лопіт, вітаючи учасників свята, відзначив, що фестиваль „Цімбор фест” на Воловеччині проводиться вперше. Завдяки зусиллям його організаторів до участі у фестивалі залучаються фольклорні і танцювальні колективи, сучасні музичні виконавці, проводяться різноманітні конкурси та забави, що сприяє зміцненню міжнародних, культурних зв’язків району. „Цімбор фест” покликаний не тільки забезпечити приємне проведення часу всіх учасників, а й продемонструвати переваги та ефективність партнерських відносин між громадами, зробити Верецький перевал місцем міжнародної дружби, обміном творчим досвідом, а його учасникам побажав натхнення, нових творчих відкриттів, мистецьких здобутків у благородній справі, творення прекрасного для численних шанувальників та поціновувачів мистецтва. Промовець щиро подякував органіазторам та меценатам фестивалю за проведення благодійної акції підтримки родини загиблого в зоні АТО на сході України нашого земляка Руслана Ігнатишина.

Заступник Генерального консула Республіки Угорщина в м. Ужгороді Ласло Віда щиро подякував за запрошення на фестиваль, передав воловеччанам вітання з нагоди свята від міністра соціального розвитку Угорщини Міклоша Шостака. З багатьох корисних позицій фестивалю підкреслив його роль у зближенні культур двох народів. Вихід із всіх складних ситуацій він бачить у домовленостях та поглибленні дружби. Ласло Віда висловив упевненість, що цей фестиваль стане традиційним, побажав всім змістовного відпочинку та нових друзів.

Голова територіальної громади села Ойок Міклош Керекеш (Угорщина) розповів про своє задоволення від результатів кількарічного співробітництва з місцевою сільською територіальною громадою. У Верб’яж він приїжджає часто і кожного разу захоплюється красою наших гір, щирими і працьовитими людьми. Він намагається все глибше вникати в історичне минуле краю, його культуру. Буваючи на Верецькому перевалі, навідується до пам’ятного знака, встановленого тут у зв’язку з переходом угорських племен через Карпати. Промовець зазначив, що для нього все тут цікаве, миле. У свою чергу він сприятиме обміну культурними зв’язками, щоб місцеві діти знайомилися з культурою та побутом їхньої держави, милувалися краєвидами річки Дунай. Міклош Керекеш висловив надію на подальше поглиблення дружби між двома народами. Сільські голови Марія Рояк (с. Часлівці, Ужгородський район) та Тібор Киче (с. Нодьполі, Угорщина), Легал Ковач із Румунії висловлювали своє захоплення артистичністю верховинців, їх винахідливістю, виконавською майстерністю, які своїм сценічним мистецтвом підтримують дух культурних заходів. Вони пораділи за надану можливість подивитися й послухати закарпатських артистів, обдарованих та творчих людей.

Гості Ласло Бачо (Словаччина) та Яніна Блонська (Польща) відзначили щире і привітне ставлення воловеччан до учасників свята. Як у нас, так і на Воловеччині проблеми подібні: потребують піднесення економіка, ремонт доріг, вирішення соціальних питань. Віримо, що усі проблемні питання з часом будуть зняті з порядку денного, якщо працювати над ними конкретніше, цілеспрямованіше. Вони подякували організаторам фестивалю за проведену роботу, побажали змістовного відпочинку.

На згадку про наш край, фестиваль голова громадської організації „Верецький перевал” Роман Півкач вручив всім промовцям та гостям пам’ятні сувеніри.

З перших музичних акордів зарекомендував себе як серйозний, досвідчений вокально-інструментальний гурт „Відлуння Карпат” (керівник А. Височанський). Усе подобалося глядачам у виступі народного аматорського фольклорного колективу „Свіжа копійка” з Горінчева (Хустський ра-йон): „В’язанка народних пісень та мелодій Закарпаття”, музичні твори „Кохана мила” та „Горінецька кручена”.

Дзвінкий голос, сценічний одяг і, звичайно, музичний супровід наймолодшої учасниці свята Соломійки Сикуринець, яка виконала пісню „Ми – разом” (слова і музика Н. Май), припали до душі відпочиваючим. Вихід на сцену фольклорного колективу „Веречанка” Верхньоворітського будинку культури, який виконав в’язанку весільних народних мелодій, зірвав хвилю аплодисментів. Глядачі завмирали від неперевершеного виконання словацької народної пісні „Янічку, Янічку” юною солісткою Оленою Лесюк.

Виступи викладача Воловецької школи мистецтв Івана Щербея та народного жіночого вокального тріо „Едельвейс” районного будинку культури й талановитої землячки, солістки заслуженого академічного Закарпатського народного хору Василини Голянич тільки підсилили висновок, що такі співаки можуть представляти Воловечину на великій сцені.

Свої досягнення продемонстрували на подіумі Юрій Попелич, Вікторія Сличко, Христина Грига, Олена Малюта.

Яскравою частиною фестивалю були виступи рок-гурту „Прем’єр” (Угорщина), який злився з публікою в єдиному пориві зробити день проведення фестивалю щасливим і незабутнім. Тож кожен номер, який вони виконували, супроводжувався дружніми оваціями.

Зі своїм творчим доробком учасників фестивалю ознайомив гурт „Ватага” (Ужгород).

Фестиваль супроводжувався іграми, конкурсами малюнка, розвагами, які вдало провели ведучі.

На закінчення відбулися фаєр-шоу та дискотека.

Фестиваль не просто відбувся, він додав цьому липневому дню світла і тепла в серцях дорослих і малих.

До його підготовки були задіяні всі відповідні служби. Відповідальну частину роботи виконали культпрацівники, сільські і селищні голови, підприємці, продавці, кухарі, які зі всією серйозністю посавилися до великої гостини, привітно відчинили двері всіх наметів, щоб задовольнити смаки й потреби гостей. Широкий вибір сувенірної продукції, сорочок-вишиванок, виробів із вовни та продукти бджолярства представили місцеві жителі. Вони зустрічали гостей, як справжні господарі.

Й. Бігарій