Діяльність ради

Голова районної ради Лопіт І.І. та заступник голови Повідайчик В.І. взяли участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я

Сьогодні,  2 червня,  голова районної ради Лопіт І.І. та заступник голови Повідайчик В.І. взяли участь у засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я.

Іван Ілліч ознайомив обласних депутатів із ситуацією, що склалася з фінансуванням установ охорони здоров’я району.

Не дивлячись на видатки за 2015 рік, які становили 26215,5 тис.грн. по плану на 2016 рік виділено медичну субвенцію в сумі 17607,3 тис.грн., що на 8608,2 тис.грн. менше. Даний розрив не перекривається жодною оптимізацією, тим більше, що за останні роки ліжкофонд скорочено на 145 ліжок при можливих 260 та доведено до 115 ліжок. Подальше скорочення     неможливе, оскільки  це призведе до закриття відділень стаціонару та ліквідації ЦРЛ, як установи.

Згідно Конституції України первинна медична допомога населенню повинна надаватися ФАП-ами та амбулаторіями, яких в районі разом налічується 28 установ. У зв’язку з гірським географічним розташуванням та віддаленістю від райцентру оптимізація їх неможлива. Крім того, звертаємо увагу на те, що кошти на охорону здоров’я виділяються, враховуючи лише населення, а утримання мережі залишається поза увагою, у зв’язку з цим нівелюється основна мета  охорони здоров’я – забезпечення медичних послуг. З цієї причини вартість ліжкодня по медикаментах складає 25 грн., по харчуванню –20 грн., що набагато менше середьообласних показників.

Не вистачає коштів для належного утримання установ  (роками не проводиться навіть поточний ремонт та не зміцнюється матеріально-технічна база).

Через таку ситуацію, враховуючи помісячний розпис МОЗу,  медики району забезпечені заробітною платою від 30% до 50% місячного фонду.

Враховуючи такий стан справ, район змушений був майже всі свої вільні залишки  (2027,6 тис.грн.) направити на заробітну плату медикам за січень-лютий поточного року. Для подальшого вирішення проблеми район 24 лютого 2016 року звернувся до МОЗу з проханням про наближення видатків, але реакції по сьогоднішній день немає.

Незабезпечена потреба при бюджеті складала по охороні здоров’я в сумі 9316,7 тис.грн., з них:
заробітна плата – 8281,0 тис.грн.
 енергоносії – 1035,7 тис.грн.

На сьогоднішній день, враховуючи підвищення посадових окладів та спрямованих коштів, незабезпечена потреба складає 7550,4тис.грн., з них:

заробітна плата – 7089,8 тис.грн.
енергоносії – 460,6 тис.грн.

Керівники районної ради просили обласних народних обранців вишукати можливість та допомогти у виділенні додаткових фінансових ресурсів для забезпечення мінімальних потреб нашого району в галузі “Охорона здоров’я”.

Звернення керівників та депутатів районної ради підтримано одноголосно.

 20160602_145137