Новини

Голова районної ради Лопіт І.І. взяв участь у ювілейних святкуваннях Генконсульства Угорщини на Закарпатті

У суботу, 13 серпня, відбулися урочистості з нагоди 25-річчя відкриття Генерального консульства Угорщини у м. Ужгороді. Це було одне з перших дипломатичних представництв закордонних держав на території незалежної України.

Зранку й до обіду  у приміщенні Генконсульства проводився День відкритих дверей, у рамках якого громадяни мали змогу ознайомитись з роботою консулів та спеціалістів дипломатичного представництва. У дворі Генконсульства виступали  угорські народні вокальні та танцювальні колективи, а в презентаційних залах – дегустація угорських національних страв та напоїв. Родзинкою свята була  виставка  майстрів унікальних виробів з мережива Угорщини -серветки, скатертини та комірці ручної роботи.

Увечір тут відбувся урочистий прийом, участь в якому взяли перші керівники області та міста, крайові депутати, відомі науковці, митці, дипломати  та поважні гості. Обласну раду представляв її голова Михайло Рівіс, Воловецьку районну раду – Іван Лопіт.

Серед поважних гостей були колишній Генконсул, а нині – заступник Держсекретаря МЗС Угорщини Йожеф Бачкаї, Уповноважений уряду Угорщини Іштван Грежа.

Генеральний консул Угорщини у м. Ужгород Йожеф Бугайло подякував всім за підтримку і співпрацю та  вручив відзнаки багатьом достойним закарпатцям  за розбудову добросусідських відносин між двома країнами.

Представники обласної влади також дякували консульству  за співпрацю,  адже  Закарпаття має тісні дружні зв’язки у різних сферах життєдіяльності із сусідньою Саболч-Сатмар-Березькою областю, областями Гевеш і Боршод-Абауй-Земплен та рядом інших, з якими підписано відповідні угоди про співпрацю.

Окрім того, наша область активний учасник і Програми Сусідства «Угорщина – Словаччина – Румунія- Україна», яка визначає стратегічні напрями співпраці і в реалізації якої зацікавлені як Україна та Угорщина, так і Єврокомісія загалом. Особливо безцінною є допомога з боку Угорщини  в питаннях оздоровлення українських воїнів та їх  сімей.  Цього літа там оздоровилось понад тисяча українських дітей.

Таке добросусідство  в кінцевому підсумку позитивно проектується на міждержавні стосунках України і Угорщини.