Новини

Голова районної ради взяв участь в черговому засіданні колегії РДА

На черговому засіданні колегії РДА розглянуто питання «Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за перше півріччя 2015 року», «Про підсумки економічного і соціального розвитку за перше півріччя 2015 року», «Про підготовку установ бюджетної сфери та житлово-комунальних господарств району до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 р.», «Про порядок призначення житлових субсидій населенню району за спрощеною програмою».

Вела засідання колегії голова райдержадміністрації В. Є. Рогова.

Інформуючи з першого питання порядку денного колегії «Про підсумки виконання місцевих бюджетів району за перше півріччя 2015 року, в. о. начальника фінансового управління РДА О. І. Гвоздак відзначила, що в цілому по власних доходах загального фонду виконання становить 136,8 відсотка або на 2659, тис. грн. більше запланованого. Фактично одержано 9890,2 тис. грн. Районний, два селищних та тринадцять сільських бюджетів виконали планові завдання. Доповідач проаналізувала видатки місцевого бюджету у першому півріччі 2015 р., які склали 80432,3 тис. грн., що становить 48,4% від уточненого річного плану, в тому числі видатки загального фонду – 76139,5 тис. грн. (51,7 процента уточненого плану), видатки спеціального фонду 4292,8 тис. грн. (42,1 % уточненого річного плану). Проаналізовано питому вагу на оплату праці у загальному обсязі видатків, структуру видатків на оплату енергоносіїв та комунальних послуг, видатки на медикаменти, продукти харчування, на житлово-комунальне господарство, недофінансування за видатками.

За перше півріччя поточного року з бюджету розвитку профінансовано 2819,7 тис. грн. На охорону та раціональне використання земель (уточнений план на перше півріччя 62,7 тис. грн.) виконання становить 15,7 тис. грн.

За рахунок коштів фонду охорони навколишнього середовища проведені видатки на ліквідацію забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28,6 тис. грн.

Видатки на проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням доріг станом на 1.07.2015 р. склали 64,7 тис. грн.

Низький відсоток використання коштів по спеціальному фонду промовець пояснила акумулюванням коштів для більш ефективного їх використання у зв’язку з незначними надходженнями.

«Про підсумки економічного та соціального розвитку району за перше півріччя 2015 року» доповів заступник голови РДА І. В. Сличко. Він відзначив, що промисловими підприємствами основного кола щомісячної статистичної звітності за січень-червень поточного року реалізовано продукції на суму 10587 тис. грн., що у 2,1 раза більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Разом з тим у порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшилось поголів’я ВРХ на 15,9 відсотка, свиней – на 1,9, поголів’я овець та кіз на 7,1 відсотка. Виробництво молока зменшилось на 15,7, м’яса на 9,6 відсотка. Збільшився обсяг реалізованих послуг за перший квартал 2015 р. у порівнянні з відповідним періодом минулого року у 2,4 раза. Обсяги пасажирських перевезень за перше півріччя на 96,1 процента більші, ніж минулого року.

Аналізуючи виконання бюджету, промовець відзначив, що надходження до загального фонду Державного бюджету збільшилися на 59,39 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року на 27,4 відсотка збільшилися надходження до загального фонду місцевого бюджету. У порівнянні до відповідного періоду минулого року на 664,9 тис. грн. збільшилися надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальна страхування. Промовець також проаналізував ринок праці району за перше півріччя, зовнішньоекономічну діяльність та заробітну плату за січень-червень поточного року. На колегії також заслухано інформацію про підготовку «установ бюджетної сфери та житлово-комунальних господарств району до роботи в осінньо-зимовий період 2015- 2016 років. Про стан справ доповів завідувач сектору житлово-комунального господарства та будівництва РДА М. М. Яремчук.

Питання призначення житлових субсидій населенню району за спрощеною програмою висвітлив начальник управління соціального захисту населення РДА Ю. Ф. Ференц.

Інформацію взято до відома.

З даних питань прийнято рішення колегії райдержадміністрації.

Голові райдержадміністрації рекомендовано видати доручення з обговорених питань порядку денного колегії.

Й. Бігарій