Новини

Голова районної ради взяв участь у координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради в режимі онлайн

Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради в режимі онлайн обговорила питання на вимогу дня.

Так, очільник облради Михайло Рівіс, найперше інформував щодо коронавірусу в Закарпатті, наголосивши, що інфікованих краян більшає: за офіційними даними таких на 5 квітня – 28 осіб. Тож меседж влади як і раніше: за легковажність однієї інфікованої людини надто дорого заплатять у геометричній прогресії інші.

Відтак він акцентував увагу на затверджених урядом Методичних рекомендаціях щодо порядку утворення та діяльності КПП на в’їздах і виїздах на/з територій областей (районів, населених пунктів) для обмеження поширення COVID-19. Рішення про встановлення таких КПП приймають регіональні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідальні за їх організацію – місцевий орган виконавчої влади, місцевого самоврядування, на території якого й облаштовується КПП. Учергове все лягає на плечі місцевих влад – від забезпечення особового складу засобами захисту, дезінфекції, дистанційного вимірювання температури до контролю за дотриманням карантинних заходів.

Однак, за словами М. Рівіса, прикордонні регіони наразі не менше турбують прописані урядом правила обсервації (ізоляції) осіб строком до 14-и днів, які в’їжджають в Україну зараз із країн, де зафіксовано спалахи Covid-19. Це означає, що для кожного такого співвітчизника, а перед Великоднем, за попередніми даними, їх буде чимало, нашій області доведеться організувати ефективну логістику та винайти кошти ці цілі. З огляду на це, за словами М.Рівіса, є ініціатива керівників прикордонних регіонів України звернутися до уряду щодо невідкладного вирішення питання з  облаштування спецзакладів для обсервації (ізоляції), харчування, транспортування до них осіб, що здійснили перетин кордону. Хоча, на переконання голови ради, доцільніше забезпечити КПП швидкими тестами на діагностування коронавірусу і тільки осіб із позитивним результатом відправляти на обсервацію. Позаяк Закарпаття, як і інші області, всі ресурси – і фінансові, і людські скеровує на боротьбу з пандемією.

Голова Мукачівської райради Іван Михайло інформував, що на позачерговій сесії депутати виділили кошти на Програму матеріально-технічного резерву у сумі  425 тис грн, забезпечення медпрацівників – 60 тис грн. Також збільшено резервний фонд на один млн грн.

Голова Свалявської райради Мирослава Ливч, заступник Берегівського міського голови Надія Ловга, Великоберезнянський селищний голова Богдан Кирлик долучились до обговорення порушених питань і зазначили, що за нинішньої ситуації дії органів влади усіх рівнів мають бути злагодженими і ефективними.

Цікавились очільники рад й іншими слушними питаннями: наявності в області лабораторій, які готові проводити тестування на COVID-19, та форматом проведення святкових Богослужінь із нагоди Великодня, яке тривожить громади.

Голова облради повідомив, що готові тестувати  лабораторія КНП «Мукачівська ЦРЛ» та  приватна медлабораторія «АСТРА-ДІА». А стосовно святкових Богослужінь, то відмітив, що більшість церков, які діють на теренах Закарпаття, чітко дотримуються чинного законодавства. А окремі вже навіть визначилися, що провести Великдень удома – найоптимальніший шлях убезпечення себе та інших від інфікування. «Будемо щиро закликати й інші церкви до співпраці. Бо ж і влада краю, і духовенство мають єдину мету – щоб закарпатці були здоровими та щасливими», – підсумував М. Рівіс.

Загалом зазначалося, що наразі ситуація є складною, комплексною і рівень відповідальності у кожного жителя громади свій – заради найважливішого у житті – самого життя.

Пресслужба облради