Новини

Голова районної ради взяв участь у круглому столі «Формування нового районного поділу у Закарпатській області»

17 вересня за участі голови облради Михайла Рівіса відбувся круглий стіл «Формування нового районного поділу у Закарпатській області», в якому взяв участь голова районної ради Лопіт І.І.

Участь у заході взяли: депутати облради‒ Андрій Андріїв, Мікловш Товт , керуючий справами виконавчого апарату облради Юрій Гузинець, керівники районів і міст краю, експерти, науковці.
Модератором виступив Андрій Шекета, депутат облради, член правління ГО «Інститут Центральноєвропейської стратегії». Він зазначив, що в цілому йдеться про підготовку та громадське обговорення обгрунтованих пропозицій нового районного чи то повітового поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України за підтримки Євросоюзу. «Ми зібрались з тим, аби удосконалити варіант адміністративно-територіального устрою районного рівня нашого краю», – мовив А.Шекета.

Михайло Рівіс наголосив на важливості внесеного питання в порядок денний круглого столу та зазначив, що в рамках нового етапу реформи з децентралізації зменшення кількості районів невідворотнє і важливим є розуміння того, що районування має проходити по межах ОТГ. Проект Перспективного плану об’єднання громад краю доопрацьовується в депутатських комісіях із тим, аби внести його у сесійний зал для затвердження. Тож наступним буде кроком напрацювання чітких пропозицій нового районного поділу Закарпаття.

У ході обговорення питання наголошувалося, що існує кілька моделей районування. Одну ‒розробив Мінрегіон України, який математично чи то за циркулем визначив замість 13 районі Закарпатської області 4 райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський і Тячівський. Тут, скажімо, Іршавський район прилягає до майбутнього Мукачівського району.
Модель експертів Інституту регіонального розвитку також передбачає 4 райони ‒ Ужгородський, Мукачівський, Хустський і Тячівський/Рахівський, але в цьому варіанті, приміром, сьогоднішній Іршавський район увійде до Хустського району, а центром четвертого району може бути Тячів або Рахів. Експерти схиляються до Рахова.

Проблемним залишається питання невизначеності функціональних обов’язків майбутніх районів тощо.
Як сказав науковець Віктор Борщевський: “Сьогодні ми ведемо мову не про об’єднання районів, а про створення принципово нових адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня».
Учасники круглого столу ставили низку запитань, на які експерти дали вичерпні відповіді.
«Після обговорення пропозицій нового районного поділу, підготовлених в рамках проекту, узагальнений варіант буде скерований до Міністерства розвитку громад та територій України», – підсумував А.Шекета.

Виконавчий апарат облради