Новини

Головне завдання – пошук незадіяних резервів

Про порядок проведення обстежень працівниками водного господарства та здійснення берегоукріплюючих робіт інформував учасників наради інженер-гідротехнік Мукачівського міжрайонного управління водного господарства М. М. Басюк.

З питаннями організації та фінансування громадських робіт  у 2018 році сільських та селищних голів ознайомив директор районного центру зайнятості  І. І. Ряшко. Доповідач також інформував про кількість людей, яких у 2017 році  було задіяно на громадських роботах, й скільки коштів на них було витрачено із Фонду загального державного обов’язкового соціального страхування    на   випадок безробіття  та сільськими й селищними радами.

Про стан військового обліку та бронювання громадян  в сільських і селищних радах доповів районний військовий комісар В. І. Комар. Відзначалося, що за 2017 рік район виконав призов воловеччан на дійсну військову службу. В той же час не виконано плану призову на службу за контрактом. Це свідчить, відзначав райвійськком, що в районі ще не  на належному рівні ведеться роз’яснення важливості та престижності професії військового. У більшості сільрад відсутні агітаційні матеріали, де б можна почерпнути інформацію про  контрактну службу та зарплатню контрактника. Разом з тим відзначалося про проведену роботу з відновлення військового обліку. Сьогодні на обліку перебуває 90 відсотків військовозобов’язаних.

Про  подання суб’єктами декларування електронних декларацій за 2017 рік вів мову головний спеціаліст юридичного сектора апарату райдержадміністрації  Ю. Ю. Дробок.

Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації О. І. Лопіт зупинилася на актуальних питаннях, пов’язаних з реформуванням охорони здоров’я у районі, а також ході реалізації урядової програми „Доступні ліки”. З цього приводу в районній газеті „Голос Верховини” буде надруковано роз’яснення.

Начальник Воловецького відділення Мукачівського відділу поліції О. Т. Пасічник констатував, що в минулому році кримінальна ситуація на території району була стабільною. Зусилля поліцейських спрямовувалися на забезпечення спокою громадян та їх безпеки. І хоч у районі не було випадків тяжких злочинів, зґвалтувань та пограбувань, для оперативності в роботі правоохоронців, пришвидшення розслідування окремих правопорушень назріла потреба на в’їзді та виїзді з населених пунктів встановити камери відеоспостереження. Головний поліцейський району також наголосив, що активізували свою діяльність шахраї, які продовжують наживатися на довірливості людей. Минулого року на Воловеччині зареєстровано 33 таких випадки. Телефонні шахрайства продовжують фіксуватися й цьогоріч. Тому О. Т. Пасічник рекомендував не спішити віддавати свої гроші чи персональні дані людині, яка вам зателефонувала. Одразу слід зателефонувати за номером “102”  і діяти відповідно до інструкцій оперативного чергового.

Про підсумки заготівлі природних рослинних ресурсів місцевого значення та лікарсько-технічної сировини у 2017 році доповів начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Ю. М. Бирак. Як наголосив промовець, за використання природних рослинних ресурсів місцевого значення минулого року до місцевих бюджетів сплачено 136424 грн. Належну увагу заготівлі чорниці приділила Гукливська сільрада, де до бюджету надійшло 118604 грн., заготовивши 102,7 тонн цієї лікарської сировини. Лише 6,7 тонн заготовлено в Щербовецькій сільраді, 4,8 – Розтоцькій  та 4 тонни в Біласовицькій сільрадах. Інші сільради знехтували цим важливим резервом наповнення своїх бюджетів.

Стан підготовки проектно-кошторисної документації на будівництво й ремонт  районних автомобільних доріг загального користування  на 2018 рік, дотримання вимог законодавства у сфері публічних закупівель, в тому числі в частині оприлюднення річних планів та додатків до них, стан оформлення декларації про готовність до експлуатації об’єкта по завершених проектах висвітлила у своїй інформації начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації  Н. М. Щербей.

Начальник фінансового управління райдержадмі-ністрації М. М. Продан відзначила, що минулого року успішно виконано дохідну та видаткову частини районного бюджету. Але потрібно подумати над тим, як наповнюватимемо районний бюджет цьогоріч. Адже минулого року над наповненням місцевого бюджету серйозно попрацювала лише Гукливська сільрада. В той же час окремі територіальні громади цим важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів знехтували. У минулому році Укрзалізниця сплачувала щомісяця 360 тис. грн. земельного податку у бюджет Воловецької селищної ради. Із внесенням змін до законодавства, цей податок зменшено в чотири рази, що призвело до втрати селищем 3 млн. 300 тис. грн. річного бюджету, що призведе до скорочення бюджету розвитку. А це є ремонт вулиць, покрівель будинків, дитсадків і т. д. Тому час нам диктує необхідність пошуку незадіяних резервів. Ми повинні рахувати кожну копійку. І це, накінець, повинні зрозуміти сільські й селищні ради. Тому головний фінансист району навела цифри забезпечення апарату сільрад заробітною платою в 2018 році. Поточний рік буде складним, тому це слід врахувати на місцях.

Начальник відділу освіти РДА  Н. П. Шутка поділилася думками з приводу функціонування  дошкільних навчальних закладів, яким цьогоріч буде нелегко. Наталія Павлівна порушувала питання харчування дітей, ефективного використання коштів, передбачених для цього. Відзначалася також необхідність належної співпраці сільських рад і колективів дитсадків та дирекцій загальноосвітніх шкіл.

Й. Бігарій