Новини

Губернатор відвідав Воловеччину

На запрошення керівників району В. Є. Рогової та І. І. Лопіта Воловеччину з робочою поїздкою відвідав голова  облдержадміністрації Г. Г. Москаль. Супроводжували керівника краю у поїздці по району голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, голова райради І. І. Лопіт,  депутат облради Ю. Д. Гуледза та голова бюджетної комісії облради Кошеля В. М

Одразу після прибуття в район,  голова облдержадміністрації Г. Г. Москаль відвідав школу-інтернат у с. Нижні Ворота. Нині тут навчається 230 учнів. Класи, спортзал створили приємне враження. Проведено капітальний ремонт котельні  та поточний ремонт спального  корпусу, встановлено твердопаливний котел, бруківкою вистелено доріжки, заасфальтовано в’їзд. Всюди помітно господарську руку колективу. Отож у районі є з кого брати приклад.

Наступний заклад, який відвідав голова ОДА, – Нижньоворітський територіальний  центр соціального обслуговування, в якому   проживають 22 пожильці. Наближаються до завершення роботи у корпусі, де  буде створено  максимальні зручності для пожильців закладу.

Потім керівник області відвідав   еколого-натуралістичному центрі в с. Нижні Ворота. Ремонт цього закладу мав бути завершений ще в кінці 2013 року, однак через різку зміну влади та подальші події на Сході країни роботи були призупинені. В «Екоцентр» завезені меблі, нове обладнання, ремонт майже завершений, залишилося під’єднати комунікації. Якщо цього не зробити найближчим часом, установа почне руйнуватися, тому керівник краю  пообіцяв запропонувати обласній раді виділити необхідні кошти для завершення робіт. Після введення в експлуатацію тут зможуть відпочивати діти не тільки із Закарпаття, а й з усієї України, в тому числі з Донбасу.

Наступним об’єктом був Нижньоворітський сільський клуб, який через аварійність тривалий час пустував. Його вдалося перекрити, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Над завершенням робіт на цьому об’єкті працює Нижньоворітська сільська рада  разом з керівництвом району.

Позитивно відгукнувся  Г. Г. Москаль про роботу Верхньоворітської сільської ради щодо ремонту  дошкільного навчального закладу, де проведено енергозберігаючі заходи, а саме здійснено заміну вікон на енергозберігаючі, утеплено та оздоблено фасад. З метою заміщення дефіцитного природного газу тут встановлено два імпортні твердопаливні котли, що дасть можливість економити 30 відсотків коштів, передбачених на  обігрів приміщень.

У Воловці губернатор відвідав хірургічне відділення центральної районної лікарні, яка зведена  німецькими будівельниками 30 років тому.  Для діагностування та лікування недужих в ЦРЛ  використовується сучасна медична техніка, яку подарували воловецьким  лікарям  друзі з Бад Ендорфа. По медичну допомогу сюди звертаються мешканці не лише нашого, але й Міжгірського, Свалявського та Сколівського  районів. Не дивлячись, на тривалий термін експлуатації заклад утримується в належному стані, але час дається в знаки і корпуси потребують капітального ремонту, особливо заміну сантехніки, електрики і т.д. Особливої уваги потребує корпус, де розмістилися  неврологічне та інфекційне відділення.

Відвідав Геннадій Геннадійович нову котельню у райцентрі  на вулиці Короткій, де встановлено сучасний котел теплопродуктивністю 1,5 МВт, що працюватиме на паливній трісці. Це дасть можливість повною мірою використовувати відходи лісозаготівельного та деревообробного виробництва. Робота котельні такого типу не спричиняє шкоди навколишньому середовищу.

З  роботою  підприємства  ТОВ „Полімер-Техніка” ознайомив гостей його керівник А. П. Ремінець. Нині тут трудиться 120 працівників. Є перспектива, що в цьому році  колектив поповнять ще 400 робітників. Ведуться перемовини  з провідними американськими та польськими фірмами про розміщення тут  замовлень.

Перебуваючи у Воловці, голова ОДА Г. Г. Москаль виконав почесну місію – вручив голові районної ради ветеранів війни та праці О. Ю. Юрченко орден княгині Ольги ІІІ ступеня, якого вона удостоєна  за значний особистий внесок  у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток  Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

Й.Бігарій