Новини

Конструктивна співпраця дає плідні результати

13 вересня 2016 року в с. Скотарське відбулися збори жителів села. На зборах громадянами були порушені питання вирубки лісу, заготівлі дров для потреб населення, забруднення р. Вича та стану дороги Гукливий-Скотарське.

У зборах взяли участь голова районної державної адміністрації Рогова В. Є., заступник голови районної Сличко І. В., депутат районної ради Яворський О. А., лісничий Верхньоволовецького лісництва Далекорей М. В., представник дирекції з будівництва Бескидського тунелю Василенко В. М. та депутати Скотарської сільської ради.

На зборах було прийнято рішення про проведення 14 вересня об 11.00 год. в районній державній адміністрації наради, на якій будуть розглянуті всі порушені питання.

Згідно домовленості у визначений час у голови районної державної адміністрації Рогової В. Є. відбулася нарада.

В нараді взяли участь заступник голови райради Повідайчик В. І., директор ДП «Воловецьке лісове господарство» Росол В. В., завідувач Воловецького районного лабораторного відділення Свалявської міжрайонної філії ДУ «ЗОЛУМОЗУ» Лазівська Г. Г., в. о. начальника управління Держпродспоживслужби у Воловецькому районі Клепар І. М., представник дирекції з будівництва Бескидського тунелю, депутат районної ради – голова бюджетної комісії Тидір О. В., депутати Скотарської сільської ради та представники громади с. Скотарське.

За результатами наради були прийняті відповідні рішення щодо всіх порушених питань.

Щодо забруднення річки: за інформацією представника дирекції забруднені води із західного порталу тунелю відведені через відповідні відстійники в р. Опір через східний портал. Таким чином забруднення р. Вича не буде.

Працівниками Воловецького районного лабораторного відділення Свалявської міжрайонної філії ДУ «ЗОЛУМОЗУ» взято проби води з річки Вича, які передано до Свалявської районної філії ДУ «ЗОЛУМОЗУ» для проведення досліджень. Результати досліджень будуть доведені до відома жителів с. Скотарське.

Щодо стану дороги Гукливий-Скотарське: для капітального ремонту вказаної дороги Скотарською сільською радою замовлено відповідний проект. Кошти для виготовлення проекту виділені на сесії районної ради. Після проходження експертизи цей проект буде зареєстровано на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для участі у відборі для фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Для тимчасового покращення стану дороги досягнуто домовленості з дирекцією з будівництва Бескидського тунелю щодо виділення щебеню для засипки ям.

Стосовно вирубки лісу та заготівлі дров: на нараді досягнуто порозуміння і щодо цього питання. Всім зрозуміло, що без здійснення рубок на території села, сільський бюджет втратить одне з найважливіших джерел його наповнення. Для прикладу, приведені цифри поступлень в сільських бюджет з цього джерела в минулому та поточному роках. В 2015 році поступило – 577,0 тис грн., а в поточному – 248,0 тис грн.

На виділених лісосіках залишилось вирубати близько 200 м куб. деревини.

Для забезпечення жителів села дровами директором ДП «Воловецьке лісове господарство» прийняте таке рішення:

  1. Заготівля дров на зданих лісосіках буде безкоштовною;
  2. Очищення сільгоспугідь, тобто пайових земель, пасовищ тощо – безкоштовно.
  3. Дрова, заготовлені в результаті рубок просвітлення, коштуватимуть  120 грн. за 1 м куб. ;
  4. Закупівля на верхніх складах коштує 1 м куб. – 300 грн.

Учасники наради домовились конструктивно співпрацювати при вирішенні будь-яких питань, актуальних для життя громади.