Діяльність ради

На сесії районної ради розглянуті актуальні питання

У вівторок у залі засідань районної ради відбулася ХХV сесія районної ради VІІ скликання. У її роботі взяли участь голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, її заступник І. М. Понзель, керівник апарату І. В. Сличко, начальники управлінь та відділів РДА, заступник голови райради В. І. Повідайчик, працівники виконавчого апарату, керівники районних служб, сільські та селищні голови, представники народної ради.   Вів сесію голова районної ради І. І. Лопіт.

Щирими словами привітань та побажань депутатам райради, які у міжсесійний період відзначали ювілеї та дні народження, розпочав пленарне засідання Іван Ілліч, а також вручив Грамоти обласної ради з нагоди Дня місцевого самоврядування депутату райради В. В. Панасовичу та Лазівському сільському голові  В. М. Мадяру.

З фінансових питань, винесених на розгляд сесії районної ради, присутніх у залі інформувала начальник фінансового управління РДА  М. М. Продан. Вона відзначила, що фінансовий звіт за 9 місяців затверджений колегією РДА, а бюджет за цей період перевиконано на 100,9 %, тобто районна скарбниця отримала на понад 4 млн. грн. більше, ніж у 2017 році.  План доходів виконувався, які спрямовувалися на бюджетні видатки.

Перевиконання доходів  районного бюджету в сумі          1 млн. 501 тис. 600 грн. депутати спрямували на зарплату працівникам органів місцевого самоврядування, територіального центру по обслуговуванню одиноких перестарілих громадян, закладів культури, музичних шкіл, бібліотек, дитячої юнацької спортивної школи, редакції районної газети, дошкільних установ. Передбачено цими коштами й фінансування перевезення  призовників і резервістів, розчистки доріг Воловеччини, програми «Турбота».

Про стан боротьби зі злочинністю та про результати діяльності органів прокуратури на території району інформували районних обранців начальник Воловецького відділення поліції О. Т. Пасічник та керівник Мукачівської місцевої прокуратури О. П. Братюк.

Доповідачі відзначали, що у їх взаємодії  вжито низку узгоджених заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності, в тому числі корупції.

За участю керівників правоохоронних органів у поточному році проведено 2 координаційні наради, на яких розглядалися питання боротьби зі злочинністю, корупцією, стан розкриття та розслідування злочинів, додержання вимог чинного законодавства та захисту конституційних прав громадян. Крім того, проведено 48 оперативних нарад, на яких було затверджено заходи, направлені на протидію злочинним проявам.

Завдяки вжитим заходам, вдалося зменшити  рівень злочинності в  районі у порівнянні з минулим роком.

Упродовж 11 місяців 2018 року по Воловецькому району в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 263  кримінальні правопорушення, що на 9 % менше в порівнянні з минулим роком.

Зменшення росту злочинності та кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень призвело до зменшення в основному більшості показників тяжкості вчинених злочинів. Так, спостерігається зменшення кількості облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень на території району на 50%, тяжких –  на  10,5%, середньої тяжкості –  на12,9 %.

Разом з тим відбувся ріст злочинів невеликої тяжкості – з 56 до 62.

У поточному році  зменшилась кількість злочинів проти життя та здоров’я ( на 20%). За вказаний період на території району не мали місце умисні вбивства, умисні тяжкі тілесні ушкодження, у тому числі, що спричинило смерть потерпілого.

Завдяки вжитим скоординованим заходам  на території району відмічається зменшення кількості злочинів проти власності з 76 минулого до 57 поточного року. Це стосується і зменшення вчинених крадіжок (на 32,8%), шахрайств (33,3%) розбоїв та вимагань.

Не суттєво збільшився показник кількості вчинених грабежів (з 1 минулого року проти 3  – поточного).

У поточному році більше виявлено службових злочинів. Таких злочинів викрито 6 проти 4 минулоріч.

За 11 місяців 2018 року по  району всього закінчено 231 провадження, з них 81 – направлено до суду з обвинувальним актом.

Реалізовуючи повноваження прокурора при здійсненні нагляду за додержанням законів органами досудового розслідування, Мукачівською місцевою прокуратурою скасовано 17 постанов про закриття кримінальних проваджень, дано 50 письмових вказівок.

За вказаний період працівниками прокуратури погоджено та прийнято участь у розгляді слідчими суддями 33 клопотання слідчих про застосування до підозрюваних запобіжних заходів, з них –  12 клопотань про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання, 12 – у виді домашнього арешту, 9 – у виді тримання під вартою.

Здійснюючи нагляд за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів на стадії досудового розслідування, керівництву Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, в тому числі начальнику Воловецького відділу Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, місцевою прокуратурою скеровано 14 листів про усунення порушень вимог кримінального процесуального законодавства, допущених працівниками поліції при реєстрації кримінальних правопорушень, внесенні  відомостей щодо них до ЄРДР, а також при проведенні досудового роз-слідування у кримінальних провадженнях, законність поміщення, строків тримання, у кімнатах для затриманих.

Державними обвинувачами з прийняттям кінцевого рішення прийнято участь у судовому розгляді 98 кримінальних проваджень, 47 з постановленням вироків, 4 ухвал про закриття.

Районні депутати намітили орієнтовний план роботи на 2019 рік, внесли зміни до ряду районних програм, вийшли у строки, передбачені законодавством для другого етапу реформування друкованих засобів масової інформації зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації «Голос Верховини»,  затвердили Статут комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Воловецької районної ради (у новій редакції).

На сесію районної ради зі зверненням прийшли представники дошкільних навчальних закладів, які кілька місяців не отримують зарплату.  Президія сесії та депутати вирішили доопрацювати звернення і надіслати у всі владні кабінети області та столиці.

Начальник відділу агропромислового розвитку РДА Ю. М. Бирак проаналізував доходи району від заготівлі дикоростучих рослин, на які      район покладав великі надії. Та виконати план  спромоглася тільки одна сільська рада, іншим ще є над чим працювати.

Начальник управління освіти РДА Н. П. Шутка інформувала районних обранців, що цьогоріч вдалося зробити у галузі освіти, намітила плани на рік наступний й відповіла на запитання присутніх.

Депутат районної ради О. О. Соломко акцентував увагу колег на тому, що значні кошти місцевих громад заховані у земельних ресурсах, а саме – у зонах обмеження, де, подекуди, й сільським господарством займатися заборонено. Тому потрібно цей резерв брати на озброєння.

О. Бігарій