Новини

На Воловеччині побували представники Центральноєвропейської служби з допомоги в транскордонних ініціативах

Учора, 23 червня, у Воловецькому районі побували представники Центральноєвропейської служби з допомоги в транскордонних ініціативах (CESCI) з метою розроблення стратегії розвитку двох регіонів – Закарпатського та Саболч-Сатмар-Березького (Угорщина) у рамках новоствореного Європейського об’єднання територіального співробітництва “ТИСА” (ЄОТС ТИСА).

Експертів, Каталіну Коваль, Ренату Козак та Віктора Сенгетовського зустріли  керівники району: голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт, заступник голови РДА І. В. Сличко, заступник голови райради В. І. Повідайчик та воловецький селищний голова М. А. Попелич. За ділової розмови з’ясувалося, що гостей насамперед цікавили розроблені районні проекти і програми, до прикладу, соціально-економічного розвитку, у сфері освіти, медицини, культури тощо, з допомогою яких вони можуть ознайомитися із загальною ситуацією верховинського краю.

Угорським представникам було надано й інші проектні пропозиції району.

Разом з тим голова райдержадміністрації В. Є. Рогова інформувала про питання, над вирішенням яких трудиться район, проблеми, які потребують постійної  уваги. Основну увагу звернула на питання соціально-економічного розвитку, створення сприятливих умов для ефективного функціонування промислових підприємств, забезпечення  належної діяльності закладів освіти, охорони здоров’я, культури. І в супереч ряду чинників, район досягає позитивних результатів, зростає виробництво продукції та її реалізація підприємствами основного кола. Валентина Євгенівна відзначила, що піднесення економіки району не можливе  без піднесення промислового потенціалу. Це питання стоїть у центрі районної влади. Але цей процес тривалий. Потрібна щоденна й копітка праця.

На території району діє підриємстов „Полімер-Техніка”, яке має надзвичайно великі потужності. Тут впроваджено та пройшла сертифікацію система міжнародних стандартів, але через відсутність замовлень тут поки що трудиться в середньому 120 працівників.

Охарактеризовано роботу ДП „Воловецьке лісове господарство”, яке взяло курс на збереження нашого найціннішого скарбу – лісу та примноження лісових культур. На перспективу працює підприємство „Фрешберрі”, яке розмістилося на базі колишнього заводу „Продтовари”. З метою повнішого забезпечення виробництва сировиною, на базі гірського наукового підрозділу у Нижніх Воротах засаджено 12-гектарну площу високоврожайною малиною. У районі акцент робимо не лише на заготівлю лісу, але й на його переробку. Нині будівельні бруси, дошки, рейки, які виготовляють підприємці району користуються попитом у Нічеччині, Чехії та Угорщині. Вцілому спільними зусиллями вдається успішно вирішувати важливі питання життєдіяльності району. Наш район успішно співпрацює з спільним Проектом Європейського Союзу та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. У році, що минув, за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку реалізовувалося 7 проектів. На даний час  будівельні роботи на них завершені.

Голова районної ради І. І. Лопіт, продовжуючи розмову, відзначив, що наш район обрав туристично-рекреаційний напрямок, але поки що розбиті дороги не працюють на його туристичну привабливість. Дороги чи не найболючіше наше питання. Та попри відсутність коштів і в цьому напрямку дещо зроблено.  Ремонт доріг продовжуємо. Голова облдержадміністрації Г. Г. Москаль відзначив, що 2016 рік повинен стати «Роком доріг», а це в кінцевому підсумку працюватиме на імідж краю, району зокрема.

Воловецький селищний голова М. А. Попелич висловив своє бачення напрямків розвитку селища Воловця та населених пунктів, які входять до складу територіальної громади. Порушувалися проблеми забезпечення райцентру питною водою, очищення каналізаційних стоків, питань, які стосуються переробки твердих побутових відходів.

Представники Центральноєвропейської служби з даною метою відвідали й інші райони нашої області. Відтак, на основі отриманих документів,  до вересня поточного року буде проведений загальний територіально-статистичний аналіз розвитку Закарпаття, що ляже в основу вищезазначеної стратегії розвитку двох регіонів. Останню презентують у ІІ півріччі ц. р. у столиці ЄС — Брюсселі задля отримання європейських коштів для реалізації проектів і програм, спрямованих на розвиток нашої області.

До речі, Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю “ТИСА” було створено в жовтні 2015 р. згідно з рішеннями Закарпатської обласної ради, загальних зборів Саболч-Сатмар-Березької області та місцевого самоврядування м. Кішвард (Угорщина) і являється новим механізмом співпраці України з Європейським Союзом, завдяки чому відкриваються можливості для реалізації спільних транскордонних проектів передусім за безпосередньої технічної та фінансової допомоги ЄС.

Й. Бігарій

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA