Новини

Нашим краєм зацікавилися поляки

26 жовтня 2017 року голова районної ради Іван Лопіт зустрівся з Почесним консулом України в Польщі, президентом Вищої економічної школи Кшиштофом Сікорою та директором шляховобудівельної фірми Мареком Готовскі.

У зустрічі взяли участь депутати районної ради Василь Росол, Олег Тидір, директор районного центру зайнятості Іван Ряшко та відповідальні працівники виконавчого апарату районної ради.

Як відзначив Кшиштоф Сікора, він захоплюється красою нашої природи о цій порі року. Гори ваблять туристів, людей, які побували тут і тепер не уявляють кращого місця для відпочинку. Дзюркітливі потічки, настояне на хвої повітря додають відпочиваючим нових сил, збагачують їх енергією та сприяють оздоровленню. Кшиштоф Сікора висловив зацікавлення у співпраці в галузі туризму. До речі, нам є чому повчитися один у одного. У Польщі діє Вища економічна школа з факультетом туризму, де наші випускники можуть здобути спеціальність у цій галузі, поглибити знання у справі ведення сільського зеленого туризму. Пан Сікора пообіцяв особисте сприяння бажаючим навчатися у них.

Директор ДП „Воловецьке лісове господарство”,  депутат районної ради Василь Росол інформував гостей про роботу підприємства. Сьогодні його колектив спрямовує зусилля на перебудову діяльності галузі. Основне завдання полягає  в збереженні нашого найціннішого скарбу та примноження лісових культур. З цією метою акцент робиться на залісненні лісових площ, вивільнених внаслідок лісорозробок. Зараз ліси в районі займають 34,4 тис. га. Територія лісгоспу відноситься до лісогосподарського району Стрийсько-Межигірської Верховини гірськокарпатського округу. Провідною галуззю в районі було і продовжує залишатися лісове господарство. В наших лісах водяться олені, кабани, зайці, лисиці, вовки та ведмеді. Цьогоріч лісівники спостерігали появу у нас зубрів, тому ми робимо все, щоб зберегти поголів’я лісових мешканців. Все це приваблює туристів, для яких ми будуємо лісові альтанки, де можна перепочити, полюбуватися природою. Туристам це подобається, вони дбайливо ставляться до витворів людських рук.

Продовжуючи розмову, голова районної ради Іван Лопіт відзначив, що в       районі робиться все, щоб піднести його туристичну привабливість. Через наш район проляже дорога, про яку мріяли наші земляки. Її будівництво проводить турецька компанія „Онур”, яка вже проклала кілька кілометрів. До кінця наступного року будівельники відремонтують 44,6 км. Паралельно проходить ремонт наших сільських доріг. Можемо похвалитися і рядом туристичних родзинок. У Тишові, наприклад, є гістьове джерело, яке славиться своїми лікувальними властивостями. Багато людей змогли тут оздоровитися. У Верхній Грабівниці зберігся бункер лінії Арпада часів Другої світової війни. Бажаючих ознайомитися з ним багато.

У вихідні в гори приїжджають цілими сім’ями. З самого ранку і до пізнього вечора туристи черпають у природи заряд енергії та бадьорості. А щоб любителі туризму покидали ліс задоволеними, працівники ДП „Воловецьке лісове господарство” будують на потічках перепади для форелі, у лісах – альтанки, де можна посидіти чи перечекати дощ. У холодну пору лісівники підгодовують звірів.

Марек Готовскі – керівник солідної польської фірми, яка будує автомобільні дороги та мости. Він говорив, що фірма готова запросити наших будівельників на стажування чи підвищення кваліфікації, щоб озброївшись знаннями, вони повернулися додому й змогли працювати на більш високому рівні. А тих, хто бажає,  можуть  працевлаштувати у Польщі. Для цього Марек Готовскі посприяє у оформленні документів, а по приїзду наших людей забезпечить їх проживання та побут.

Розмова тривала кілька годин. Обговорювалися питання співпраці району з польськими гостями. Почесний консул України в Польщі, президент Вищої економічної школи Кшиштоф Сікора та керівник фірми з будівництва автомобільних доріг й мостів Марек Готовскі висловили сподівання на поглиблення зв’язків у справі дальшого співробітництва. Під час наступної зустрічі буде обговорено вже вироблені конкретні пропозиції.

Зустріч завершилася врученням на згадку сувенірних подарунків.

Й. Бігарій