Новини

Новий меридіан дружби

між  територіальними громадами  гірського Воловця та гміни Небилець, що в Підкарпатському воєводстві Польщі, яке межує із Україною, зміцнів. Договір про  дружбу та співпрацю між Воловецькою селищною радою та гміною  підписаний ще у далекому 2007 році.  А у вересні цього року в Польщі  планується підписання ще одного  договору – про співпрацю між громадами  Нижніх Воріт й гміни Фріштак.

Гміна – найменша   адміністративна одиниця в Польщі: місто, село або група сіл і міст. Назва походить від нім. Gemeinde – спільнота, громада, община. По суті, гміна є самоврядною громадою мешканців певної території.  У сільських гмінах голова зветься війт, в невеликих містечках – бурмістр, а у великих – президент.

До компетенції гміни належать, зокрема, початкові школи, дитсадки, бібліотеки, будинки культури, місцевий транспорт, гмінні дороги, управління ринками, охорона здоров’я. Керівництво гміни відповідає за порядок і безпеку на своїй території, в його віданні перебувають дороги місцевого значення, організація комунального господарства і т. д.

3 1990 року гміна є найменшою самоврядною територіальною одиницею. Функціонує вона на підставі статуту, який визначає її устрій, права та обов’язки.

 У рамках робочої поїздки  друзі із сусідньої країни завітали в наш район, де зустрілися з його керівництвом. Делегацію Польщі на нашій землі зустрічали голова районної державної адміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт, воловецький селищний голова М. А. Попелич, нижньоворітський сільський голова М. М. Рябінчак. Польську делегацію представляли війт гміни Небилець Збігнєв Кораб (посада в Польщі майже тотожна з посадою нашого селищного чи сільського голови) та війт гміни Фріштак Ян  Зярник.

Гості з інтересом слухали розповіді керівників  району  про напрацювання в галузях економіки, медицини, освіти, культури, туризму, про принципи господарювання органів місцевої влади. Представники воловецької та нижньоворітської громад обмінялися думками з посланцями  польської спільноти з питань            соціальноекономічного розвитку самоврядних територій. Цікаво було дізнатися, що структура організації місцевої влади в їх країні дещо відмінна від нашої. До складу гміни, що приблизно відповідає нашій сільській чи селищній раді, входить від 5 до 15 сіл, в залежності від кількості населення. Обмін інформацією для обох сторін був вельми цікавий.

Наприкінці офіційної частини зустрічі сторони домовилися у вересні підписати договір на дружбу й співробітництво між громадами Нижніх Воріт й гміни Фріштак.

Гості з інтересом знайомилися з історичними та культурними пам’ятками району й тішилися його гірськими краєвидами. На завершення  зустрічі, партнери обмінялися сувенірами, та сфотографувалися на згадку.

В. Бігарій

Изображение 1365

Изображение 1383