Новини

Органи місцевого самоврядування запрошуються до участі в Європейській програмі U-LEAD по створенню/модернізації ЦНАПів

В Україні реалізується Програма U-Lead з Європою, метою якої є фахова і матеріально-технічна підтримка створення та модернізації центрів надання адміністративних послуг.

Експерти Програми запропонували Закарпатській облдержадміністрації включити до мережі ЦНАПів 31 громаду з числа сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад. Обласна державна адміністрація опрацьовує зазначені пропозиції спільно з органами місцевого самоврядування та надає консультації з приводу участі у конкурсних відборах.

Часто перед громадами постають питання щодо фінансування проектів з облаштування існуючих центрів, зокрема, для закупівлі меблів, просторового облаштування ЦНАПу, програмного забезпечення, навчання адміністраторів, інституційної підтримки центрів тощо. Саме вирішенню таких завдань підпорядкована мета U-Lead.

Учасниками даної Програми можуть бути сільські, селищні і міські ради, а також ОТГ, якщо їх чисельність складає від 5 до 50 тисяч осіб. Обмеження щодо мінімальної кількості населення не застосовується до органів місцевого самоврядування гірських населених пунктів, визначених постановою КМУ від 11.08.1995 року № 647 «Про перелік населених пунктів, яким надається статус гірських».

Сім громад Закарпаття вже скористалися можливостями Програми та отримали або отримують підтримку експертів Програми із вдосконалення послуг. Шість громад подали заявку на підтримку за рахунок Програми до конкурсу у третьому раунді відбору, ще 10 – можуть це зробити до 31 січня 2019 року.

Деталі та конкурсні умови за посиланням:

https://tsnap.ulead.org.ua/wp-content/uploads/2019/01/Pravyla-ta-umovy-u…