Новини

Останнє пленарне засідання обласної ради VI скликання

16 жовтня відбулося третє пленарне засідання 23 сесії облради. Останнє засідання  VІ скликання.

На сесію запрошені: народні депутати України, голова обласної державної адміністрації, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські голови міст обласного значення, керівники правоохоронних і контролюючих органів та окремих департаментів і управлінь облдержадміністрації, установ і організацій області, а також представники акредитованих в обласній раді засобів масової інформації.

Сьогодні в залі присутні Консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Гергель Тріеб, Почесний консул Литовської Республіки в м. Ужгород Віктор Гарапко та народні депутати України Василь Брензович та Роберт Горват та ін.

Найперше присутні  вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих у війні на Сході України. Далі головуючий інформував про кілька найважливіших зустрічей на міжнародному рівні, що відбулися цими днями. Так, нині  в області перебувають представницькі делегації наших друзів із краю Височина та Пардубіцького краю Чехії. Програма їхнього перебування дуже насичена: вчора було підписано Угоду про співпрацю з Пардубіцьким краєм, планується введення в дію низку спільних інвестиційних проектів у соціальній сфері, а також намітити нові проекти на перспективу.

Цього тижня Закарпаття вперше відвідала офіційна делегація Каунаського районного самоврядування. В рамках візиту підписано Угоду про співпрацю між Закарпатською обласною радою та Каунаським районним самоврядуванням.

Крім того, минулого тижня відбулись перемовини із заступником Держсекретаря Міністерства закордонних справ та зовнішньої економіки Угорщини Жолтом Чуторою, директором департаменту розвитку прикордонної економіки, інфраструктури Угорщини Петером Кіш-Парціу та Міністерським комісаром (Уповноваженим Міністра з питань Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону) Іштваном Йоо. Обговорено питання співпраці у сфері залізничного транспорту, дорожнього господарства.

Далі В.Чубірко наголосив, що через кілька днів виповниться 5 років з часу обрання депутатів обласної ради УІ скликання, отже,  депутатські повноваження завершуються. То ж далі очільник облради зосередив  увагу на основних аспектах спільної роботи.  І підкреслив, що уся діяльність облради та її виконавчого апарату була спрямована на збереження сприятливої соціально-економічної ситуації та громадської злагоди в регіоні, зміцнення виконавської дисципліни самоврядних органів, утвердження громадянської свідомості, співпрацю обласної ради з обласною державною адміністрацією, всіма суб’єктами, які беруть участь у розбудові краю. «Нам випало працювати в нелегкий час і, думаю, ви погодитесь, що обласна рада, весь депутатський корпус, взявши на себе відповідальність і керівництво областю, достойно витримали випробування часів Майдану, зробили все можливе, аби не загинули люди і у краї встановився мир, працювали всі життєво важливі галузі. Я хочу ще раз висловити вам за це подяку», – Підкреслив В.Чубірко .

Що ж стосується інших питань, то слід зазначити, упродовж скликання депутатський корпус працював над питаннями підвищення ролі обласної ради та органів місцевого самоврядування; забезпечення соціальної підтримки вразливих верств населення; забезпечення ефективності, енерго- та ресурсозбереження у сфері господарювання; створення умов для розвитку підприємництва і на цій основі збільшення надходжень до бюджетів усі рівнів; розвитку ділової прикордонної інфраструктури та співпраці між місцевими і регіональними громадами країн-сусідів; забезпечення доступу до високоякісної освіти та дошкільного виховання; покращення якості навколишнього середовища та забезпечення екологічної безпеки.

«Ми намагалися працювати конкретно, відкрито і гласно, із врахуванням потреб закарпатців, насамперед – незахищених верств», –  наголосив промовець і назвав кілька основних тез і цифр. Так, обласна влада поставила перед собою завдання перевести всі соціальні об’єкти з газового на альтернативне опалення і для цього вже виділено з обласного бюджету     56 млн.грн.

Тільки цього року профінансовано з обласного та місцевих бюджетів майже 80 млн.грн. на поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів області, що дозволило реконструювати понад 300 дитсадків і більш як 200 шкіл. Особливий внесок у цій сфері – наших добрих друзів із Чехії та Угорщини.

Протягом всіх цих років з обласного бюджету виділялись кошти на медикаментозне забезпечення обласних медичних закладів. Більше того, вдалось вишукати кошти і вперше через програму «Турбота» були виділені значні суми – від 2 тисяч до 1,2 млн.грн. – на лікування, протезування, трансплантацію органів, придбання імплантатів, операції, в тому числі і за межами України, важкохворим закарпатцям. Загальна сума вже перевищує 7,3 млн.грн. Сьогодні ми маємо виділити ще кошти для таких хворих.

Особлива увага надавалась нашим захисникам Вітчизни, сім’ям полеглих Героїв. Протягом минулого і цього років 66-ом сім’ям загиблих військовослужбовців з обласного бюджету виділено 6,6 млн.грн. – по 100 тисяч кожній сім’ї. Понад 260-ом пораненим бійцям виплачено по 5 тис.грн. на загальну суму понад 1,3 млн.грн. Кожен учасник АТО отримав по 2 тис.грн., загалом це – близько 6  млн.грн. Крім того, виділено 9 млн.грн. на фінансування Програми матеріально-технічного забезпечення 4-го батальйону територіальної оборони, військових підрозділів та інших учасників антитерористичної операції, розташованих на території Закарпаття.

«І найважливіше, -далі вів В.Чубірко, –  ми зробили все можливе, аби домогтися виведення наших воїнів із Дебальцевського котла і потім – щоб їх лікувати. Інформую вас, що 28 або 29 жовтня на лікування в Будапештський військовий госпіталь поїдуть ще п’ятеро наших поранених бійців. Користуючись нагодою, хочу висловити щиру вдячність Угорщині за сприяння і велику допомогу».

Так, зроблене спільно є основою для подальшої напруженої роботи наступних депутатів усіх рівнів.

На завершення, він  подякував усім депутатам обласної ради, керівництву ОДА, РДА, районних і міських рад за ділову співпрацю і взаєморозуміння у вирішенні актуальних проблем області, а також  працівникам ЗМІ , які постійно висвітлювали роботу облради. Окрему подяку склав громаді нашого краю, яка із розумінням ставиться до вирішення проблем, підтримує всі добрі починання облради, допомагає у роботі владним структурам.  Та висловив сподівання, що всі й надалі будуть спільно працювати на благо громади Закарпаття, вирішувати найважливіші питання соціально-економічного розвитку області.

Відтак головуючий привітав депутатів – іменинників,

котрі у міжсесійний період відсвяткували дні народження. А саме: Єлизавета Біров, Антон Ліврінц, Петро Ільницький, Василь Федурцьо, Віталій Калиніч, Іван Йовбак, Георгій Уліганинець, Михайло Кіндрат, Антон Зелінський, Олександр Ледида, Володимир Гісем, Андрій Сербайло, Марія Думнич, Володимр Чубірко. Та інформував про нові кадрові призначення. Зокрема, військовим комісаром Закарпатського обласного військового комісаріату призначено Вінницького Олега Миколайовича.

Після вітання було оприлюднення цілу низку депутатських запитів. Федор Райчинець порушив питання  про виділення коштів обласного бюджету для капітального ремонту Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. Свалявського району . Юрій Бережник –  щодо виділення коштів обласного бюджету для продовження будівництва дитсадка в селі Водиця Рахівського району. Микола Ковач, Шандор Мілован, Степан Медвідь, Ілдіко Орос, Чабо Пейтер, Артур Івашко, Карло Резеш звернулися колективно  щодо порушення Закону України при утворенні виборчих округів.

Далі обласні парламентарі приступили до обговорення проектів і прийняття рішень.

Насамперед  схвалили Меморандуму про поглиблення співпраці між Пардубіцьким краєм (Чеська Республіка) та Закарпатською обласною радою (Україна). Та  Угоду про співпрацю між  Закарпатською обласною радою (Україна) та Каунаським районним самоврядуванням (Литовська Республіка). Підтримали Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю Tisza/ТИСА та  ініціювання створення Асоціації органів місцевого самоврядування «Стратегія Європейського союзу для Дунайського регіону».

Далі було  ухвалено рішення, яким внесено зміни і доповнення до цілого ряду діючих галузевих програм. Зокрема, до Програми розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2011 – 2015 рр.,  до Комплексної програми профілактики злочинності на території Закарпатської області на 2011–2015 рр., до «Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики на 2002-2015 рр.», до Обласної програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2009-2015 рр.», до Програми забезпечення медикаментами ветеранів Другої світової війни виробами медичного призначення та проведення безкоштовного зубопротезування пільгової категорії населення області на 2011-2016 рр., до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2015 рік, до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 рр.,  до обласного бюджету на 2015 рік.

Ухвалено низку майнових рішень та  звернень до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Прем’єр-міністра України, різних міністерств та відомств з особливо гостро актуальних для області питань.

На звершення  В.Чубірко побажав всім успіхів у подальшій діяльності.

Прес-служба облради