Новини

Пам’яті Михайла Юрійовича Волощука

5 лютого на 83-му році життя перестало битися серце Михайла Юрійовича Волощука.
Народився  він 10 листопада 1934 року в селі Майдан Міжгірського району в сім’ї селян. Закінчив Майданську семирічну школу, а у 1952 році — Мукачівський кооперативний технікум.

З 1966 до 1970 року Михайло Юрійович працював першим секретарем Воловецького районного комітету КПУ Закарпатської області. Завдяки його активній діяльності цей період характеризується як бурхливий розвиток Воловеччини – з’являлися нові установи, завод, соціальні об’єкти, йшла розбудова інфраструктури. Саме завдяки Михайлу Юрійовичу на Воловеччині з”явився завод “Електрон”, а згодом – газокомпресорна станція. Ті, хто знав і особисто працював з Михайлом Юрійовичем, завжди відзначали його високу культуру спілкування, інтелігентність, тактовність, простоту.

З 1974 до 1984 року, а також із 1990 по 1991 рік, Михайло Юрійович був головою виконкому Закарпатської обласної ради.
З 1984 до 1990 року Михайло Волощук працював проректором із навчальної роботи Ужгородського університету. Тоді було розроблено генплан розвитку університету, почалося будівництво другого навчального корпусу, їдальні, гуртожитку №5, житла для викладачів.
На долю Михайла Волощука випало керувати Закарпатською областю в найскладніший період, коли змінювалася соціально-економічна орієнтація в результаті розпаду СРСР і починалося будівництво незалежної, самостійної держави — України. У тяжкому 1990-му, коли економіка занепадала, він намагався уникнути катаклізмів. Йому вдалося зберегти у нашому багатонаціональному краї дух толерантності, організувати роботу органів влади без великих потрясінь.
Про довіру людей свідчить триразове обрання його депутатом Верховної Ради України. Загалом він – яскравий приклад того, що за будь-якої системи можна залишатися Людиною і працювати на благо своєї малої батьківщини.

Висловлюємо щире співчуття рідним і близьким покійного.

Хай добрий, світлий спомин про Михайла Юрійовича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав, любив та шанував.

Вічна йому пам’ять

memory