Новини

Перерахунок пенсій з 01.05.2016 року

Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 № 928 прожитковий  мінімум  для осіб, які  втратили  працездатність, з 01.05.2016 року  становить 1 130 грн.

Перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій непрацюючих пенсіонерів відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та доплат за понаднормативний стаж.

    Також, у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму перераховуються пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про особливі заслуги перед Україною»; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника; мінімальні розміри пенсій по втраті годувальника членам сім’ї військовослужбовців; підвищення, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; мінімальні розміри пенсій військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, надбавки на утриманців, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»; підвищення, передбачені Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»; мінімальний розмір пенсій по інвалідності внаслідок аварії на ЧАЕС; щомісячної державної адресної допомоги інвалідам війни та учасникам бойових дій; доплат до мінімального розміру пенсії шахтарям, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та працівникам, зайнятим обслуговуванням зазначених осіб відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та доплат до пенсії за втрату годувальника членам сім’ї шахтарів, смерть яких настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання; надбавки особам, які мають статус «Почесного донора».
Мінімальний розмір пенсійної виплати з 1 травня поточного року непрацюючим пенсіонерам на рівні прожиткового мінімуму – 1130 грн. встановлено одержувачам пенсій, які призначені до 1 жовтня 2011 року, за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу та які призначені після 1 жовтня 2011 року за наявності у чоловіків 35, а у жінок – 30 років страхового стажу.

     За наявності страхового стажу меншої тривалості, пенсія за віком встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.

Пенсіонерам, які працюють, розмір пенсії обчислений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму не перераховується. Після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи.

Виплата пенсії працюючим пенсіонерам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи, учасників бойових дій, осіб на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір пенсії яких перевищує 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність провадиться в розмірі 85% від призначеного розміру пенсії, але не менше ніж 1695 грн. (1130*150%).