Діяльність ради

Сесія районної ради

Відбулася ХХІІ сесія районної ради VІІ скликання. Участь у її роботі взяли голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, її заступник І. М. Понзель, керівник апарату І. В. Сличко, начальники управлінь та відділів РДА, заступник голови райради В. І. Повідайчик,  працівники апарату, керівники районних служб, сільські та селищні голови, представники народної ради.

Вів сесію голова районної ради І. І. Лопіт.

Щирими словами привітань та побажань депутатам райради, які у міжсесійний період відзначили ювілеї та дні народження, розпочав пленарне засідання Іван Ілліч, а також привітав з днем народження  військового комісара В. І. Комара, який неодноразово обирався депутатом.

Голова районної ради І. І. Лопіт за дорученням Федерації  футболу Закарпаття вручив подяки тренерам відділення футболу ДЮСШ  М. М. Ряшку та М. В. Гризі за високі досягнення їх вихованців, від імені депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи – грошову винагороду, а спортсменам – футбольні м’ячі. Підопічні М. М. Ряшка стали чемпіонами області з футболу „Ю”-13. М. М. Ряшко щиро дякував депутатам районної ради О. В. Тидіру, В. В. Росолу, які знаходили можливість, щоб підтримати спортсменів під час чемпіонату.

З першого питання порядку денного сесії „Про виконання Програми економічного і со-ціального розвитку Воловецького району на 2017 рік” інформувала начальник відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Н. М. Щербей. Доповідач, зокрема, інформувала, що  протягом 2017 року сума освоєних коштів бюджетів усіх рівнів на капітальні ремонти та реконструкції об’єктів району склала 17708,574 тис. грн., з них:

– кошти ДФРР (Державного фонду регіонального розвитку) – 3500 тис. грн.;

– кошти субвенцій з державного розвитку на соціально-економічний розвиток територій – 1871,409 тис. грн.;

– кошти субвенції з обласного бюджету – 349,6 тис. грн.;

– кошти бюджетів розвитку місцевих бюджетів – 11840,584 тис. грн.;

– інших джерел фінансування – 146,981 тис. грн.

У галузі освіти виконані та профінансовані роботи на суму 436,869 тис. грн. Зокрема, капітальний ремонт частини приміщень ДНЗ № 2 в смт. Воловець проведено на суму 270,932 тис. грн. Придбано обладнання і предметів довгострокового користування на суму 59,290 тис. грн. Виготовлені проектно-кошторисні документації на реконструкцію даху будівлі ДНЗ     № 4 в смт. Воловець, капітальні ремонти даху дошкільного навчального закладу в смт. Жденієво та будівлі   дошкільного навчального закладу села Латірка на суму 97,772 тис. грн.

У галузі охорони здоров’я виконані та профінансовані роботи на суму 632,017 тис. грн. Проведено капітальний ремонт по заміні віконних та дверних блоків на метало-пластикові і заміна покрівлі даху Біласовицької амбулаторії, адмінбудинку в с. Біласовиця на суму 120,436 тис. грн., а також для реалізації цього проекту залучалися кошти ПРООН та громадської організації с. Біласовиця в сумі 146,981 тис. грн. Здійснена закупівля автомобіля для Біласовицької АЗПСМ на суму 349,6 тис. грн. та придбано предметів довгострокового користування на суму 15 тис. грн.

У галузі культури виконані та профінансовані роботи на суму 870,181 тис. грн. Зокрема, проведені видатки на капітальний ремонт бувшого будинку правління колгоспу та будинку фольклору в с. Тишів в сумі 799,522 тис. грн. Придбано обладнання і предметів довгострокового користування на суму 70,659 тис. грн.

У галузі соціального захисту населення профінансовані роботи на суму 281,364 тис. грн. Здійснено реконструкцію господарської будівлі під котельню в селі Нижні Ворота вул. Центральна, 93 на суму 209,364 тис. грн. та придбано комплекти постільної білизни, рушники, подушки й ковдри на суму 72 тис. грн.

У галузі дорожнього господарства профінансовані роботи на суму 9111,985 тис. грн. Зокрема, по проектах:

– “Капітальний ремонт тротуару по вул. Карпатській (від районної лікарні до кругової розв’язки, ліва сторона) смт. Воловець” на суму 1604,905 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт вул. Миру (від труби до вул. Канора і від вул. Канора до труби) в смт. Воловець” на суму 1871,409 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт вул. Підгірна (ділянки І від вул. Карпатська до вул. Козимиренка та від вул. Козимиренка до автодороги Н. Ворота – Воловець – Міжгір’я) в смт. Воловець” на суму 2316,845 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт ділянки вулиці Шевченка в смт. Воловець” на суму 303,099 тис. грн.;

-“Капітальний ремонт вул. Суворова в смт. Воловець” на суму 1028,564 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт вул. Борканюка в смт. Воловець” на суму 79,909 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Центральна в с. Нижні Ворота” на суму 828,517 тис. грн.;

– “Капітальний ремонт вулиці Бистрий с. Котельниця” на суму 519,590 тис. грн.

Із залученням коштів ДФРР реалізовувались 2 об’єкти на суму 3900 тис. грн., в тому числі кошти ДФРР – 3500 тис. грн., співфінансування з місцевого бюджету – 400 тис. грн.

Органами місцевого самоврядування профінансовано видатків на суму 2109,260 тис. грн. Зокрема, проведено капітальні ремонти: будівлі адмінбудинку по вул. Шевченка, смт. Жденієво на суму 408,859 тис. грн.; фасаду будинку Тишівської сільської ради в с. Тишів, (Енергозберігаючі заходи адмінбудинку Тишівської сільської ради (утеплення адмінбудинку) на суму 280,751 тис. грн.; селищної ради по заходах енерго-збереження по вул. Пушкіна, 7 в смт. Воловець на суму 1121,094 тис. грн. Придбано предметів довгострокового користування на суму 158,165 тис. грн.

Інформацію начальника відділу економічного розвитку і торгівлі РДА Н. М. Щербей взято до відома. Управлінням, відділам райдержадміністрації рекомендовано вжити заходів щодо виконання „Програми економічного і со-ціального розвитку Воловецького району на 2018 рік”.

„Про Програму зайнятості населення Воловецького ра-йону на період до 2020 року” інформував начальник управління соціального захисту населення РДА Ю. Ф. Ференц. Поскільки це питання було широко обговорено на засіданні постійних комісій райради, Ю. Ф. Ференц відповів на запитання депутатів, які затвердили програму зайнятості населення Воловецького ра-йону на період до 2020 року.

„Про закупівельні ціни на природні рослинні ресурси місцевого значення та лікарсько-технічну сировину у 2018 році” інформував заступник голови районної ради В. І. Повідайчик. Він довів закупівельні ціни грибів, дикорослих плодів, лікарсько-технічної сировини за 1 кг.

Депутат М. І. Гафинець клопотав про створення групи, яка вестиме контроль за заготівлею. Депутати затвердили закупівельні ціни на природні рослинні ресурси місцевого значення та лікарсько-технічну сировину у 2018 році.

„Про районну програму розвитку місцевих автомобільних доріг загального користування на період 2018 – 2020 роки” вела мову голова райдержадміністрації В. Є. Рогова.

Відповідно до пункту 16 частини  1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статей 6, 20, 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпоряджень голови Закарпатської обласної державної адміністрації 02.01.2018 №2 «Про перелік автомобільних доріг загального користування місцевого значення та визначення замовників робіт/послуг з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення», 27.03.2018 № 188 «Про перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного, середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, розпорядження голови райдержадміністрації 14.03.2018 № 65 «Про прийняття районних автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління та на баланс», з метою забезпечення створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини та враховуючи розпорядження голови районної державної адміністрації 29.05.2018 № 132 районна рада  затвердила районну програму розвитку місцевих автомобільних доріг загального користування на період 2018 – 2010 роки.

Депутати  внесли зміни  до Програми „Турбота” на 2018 рік,  до Програми розвитку туризму і курортів у Воловецькому районі на 2016 – 2020 роки, затвердили звіт про виконання районного бюджету за перший квартал 2018 року, внесли зміни до рішення ра-йонної ради 21.12.2017 № 199 „Про районний бюджет на 2018 рік” (зі змінами від 06.03.2018, 03.04.2018 року).

Депутати розглянули питання  про роботу закладів охорони здоров’я та закладів освіти. Інформації взято до відома.

Депутати обговорили також питання „Про реорганізацію шляхом перетворення КЗ „Воловецький районний центр первинної медико-санітарної допомоги Воловецької районної ради”, „Про створення комунальної установи “Інклюзивно-ресурсний центр” Воловецької районної ради”, затвердили порядок проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора комунальної установи „Інклюзивно-ресурсний центр” Воловецької районної ради, Положення про конкурс на посаду керівника КЗ загальної середньої освіти Воловецької ра-йонної ради, про зміну типу та назви  Нижньоворітської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Воловецької районної ради на тип та назву заклад загальної середньої освіти Нижньоворітський ліцей Воловецької районної ради, про зміну назви та затвердження у новій редакції статутів закладів середньої освіти Воловецької районної ради.

Народні обранці встановили розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва (реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення) об’єктів комунальної власності, що виконується за рахунок бюджетних коштів.

Розглянуто також питання  про укладання договору оренди транспортного засобу, про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу (підприємства) охорони здоров’я Воловецького району, про проведення конкурсу на зайняття посади головного лікаря КЗ „Воловецька центральна  районна лікарня Воловецької районної ради”, про виділення матеріальної допомоги.

Депутати районної ради підтримали депутатський запит А. Й. Сличка до Служби автомобільних доріг у Закарпатській області  та Управ-ління  патрульної поліції у Закарпатській області.

Депутатський запит

У с. Нижні Ворота Воловецького району Закарпатської області (в межах населеного пункту) на трасі М-06 «Київ – Чоп» розміщено стаціонарний пост Патрульної Поліції. При під’їзді до стаціонарного поста розміщені дорожні знаки пріоритету 2.2 «SТОР» – проїзд без зупинки заборонено. Також при виїзді з другорядної на головну дорогу (з с. Нижні Ворота на М-06 «Київ-Чоп») зліва розміщені бетонні блоки, що створює незручності – заважає обзору (не видно перешкоду зліва).

Враховуючи наведене, відповідно до ст. 21 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», прошу поінформувати мене про:

  1. На якій підставі розміщено стаціонарний пост Патрульної Поліції в межах с. Нижні Ворота на трасі М-06 «Київ – Чоп» та надіслати копії відповідних документів при їх наявності.
  2. На якій підставі встановлено знаки пріоритету 2.2 «SТОР» та надати копії відповідних документів.
  3. Вирішити питання переміщення бетонних блоків, які заважають огляду.

Інформацію прошу надіслати мені на адресу: Воловецька районна рада, вул. Пушкіна, 8, смт. Воловець, 89100.

Депутат Воловецької  районної ради VІІ скликання  А. Й. Сличко.

Депутати  виділили матеріальну допомогу мешканцям, які її потребують, обговорили питання:

–   про   затвердження   проекту  землеустрою   щодо   встановлення (зміни) меж населеного пункту с.  Нижні Ворота Нижньоворітської сільської ради Воловецького району Закарпатської області;

–   про   затвердження   проекту  землеустрою   щодо   встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Тишів Тишівської сільської ради Воловецького району;

–   про   затвердження   проекту   землеустрою   щодо   встановлення (зміни) меж населеного пункту с. Котельниця Тишівської сільської ради Воловецького району;

–  про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки   земельної   ділянки   сільськогосподарських   угідь   державної власності;

–  про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки   земельної  ділянки   сільськогосподарських   угідь      державної власності;

–  про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки  земельної  ділянки   сільськогосподарських  угідь     державної власності;

–  про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки  земельної  ділянки   сільськогосподарських  угідь     державної власності;

–  про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки  земельної  ділянки   сільськогосподарських  угідь     державної власності.

На сесії заслухано заступника начальника патрульної поліції Закарпатської області В. З. Наймана, який розповів про дороги, які вони обслуговують, вимоги до бажаючих працювати у патрульній поліції.

Усі висловлені пропозиції депутатами О. О. Ціником, М. І. Гафинцем, В. М. Фельбабою, О. О. Соломком та іншими знайшли відображення у прийнятих рішеннях.

Наш кор.