Діяльність ради

Сесія районної ради

Відбулося перше пленарне засідання ХХVI сесії районної ради шостого скликання. На сесію були запрошені голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, начальники управлінь і відділів РДА, сільські й селищні голови, керівники районних служб, представники громадськості.

Вів сесію голова районної ради І. А. Щербей.

Депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих на Майдані та в антитерористичній операції на сході, відстоюючи незалежність та суверенітет нашої держави.

Голова районної ради І. А. Щербей привітав депутатів, які відзначили свій день народження у міжсесійний період.

З першого питання порядку денного пленарного засідання сесії „Про внесення змін до рішення районної ради від 14.01.2015 № 367 „Про районний бюджет на 2015 рік” (зі змінами 19.02.2015, 26.03.2015, 28.05.2015, 4.08.2015)” інформувала в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації О. І. Гвоздак.

Депутати затвердити зміни до обсягу доходів районного бюджету на 2015 рік на суму 1502400 грн., з них: загальний фонд – 794900 грн., спеціальний фонд – 707500 грн.; в тому числі бюджет розвитку – 707500 грн., зміни до обсягу видатків районного бюджету (у межах змін обсягу доходів) на 2015 рік за головними розпорядниками коштів на суму 1502400 грн., з них: загальний фонд – 794900 грн., спеціальний фонд – 707500 грн.; в тому числі бюджет розвитку – 707500 грн., зміни до повернення кредитів до районного бюджету та розподіл надання кредитів з районного бюджету в 2015 році, зміни бюджетних призначень (у межах загального обсягу) за головними розпорядниками коштів районного бюджету, додаткові джерела фінансування районного бюджету на 2015 рік, зміни до показників міжбюджетних трансфертів місцевих бюджетів на 2015 рік, зміни до капітальних видатків та переліку об’єктів, видатки на які у 2015 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку.

Про стан дотримання законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності прокуратури на території району інформував прокурор Воловецького району І. В. Лендєл. Промовець відзначив, що прокуратурою Воловецького району протягом 8 місяців 2015 року проведено роботу з метою забезпечення ефективної організації прокурорської діяльності за додержанням стану законності та заходів її зміцнення на території району.

Здійснено низку організаційних та практичних заходів для забезпечення реалізації повноважень прокурорів відповідно до положень Конституції України, Закону України «Про прокуратуру», Кримінального процесуального кодексу України і поза межами кримінального судочинства, нагляду за законністю оперативно-розшукової діяльності та ін.

Застосовувались оперативне обговорення актуальних проблем діяльності органів прокуратури, планів роботи Генеральної прокуратури України та прокуратури області. У прокурора району проведено 8 оперативних нарад з різних питань.

За вказаний період проведено одну міжвідомчу нараду «Про стан додержання на території Воловецького району законодавства під час проведення часткової мобілізації та призову на військову службу», дві координаційні наради «Щодо стану злочинності та корупції за 2014 рік, протидії кримінальним правопорушенням проти власності» та «Щодо стану злочинності й корупції за перше півріччя 2015 року».

Протягом поточного року Свалявським РВ (з обслуговування Свалявського та Воловецького районів) УМВС України в Закарпатській області по Воловецькому району зареєстровано 1232 заяви та повідомлення про злочини. Станом на 2.09.2015 р. слідчими Свалявського РВ та прокуратурою району до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані по 207 заявах і повідомленнях про злочини. Прокурорами з обвинувальними актами скеровано 36 кримінальних проваджень, з угодами про примирення направлено 1 кримінальне провадження, про визнання винуватості – 3.

По закінчених розслідуванням кримінальних провадженнях встановлено матеріальних збитків на суму 109 тис. грн., із яких – 17 тис. грн. відшкодовано в ході досудового розслідування, на 63 тис. грн. заявлено позови.

За вказаний період 123 кримінальні провадження закрито, з яких 2 прокурором.

Внаслідок належної організації роботи не допущено випадків порушення конституційних прав громадян.

Промовець наголосив, що за вказаний період за участі прокурорів прокуратури розглянуто судом 36 кримінальних проваджень по яких постановлено 30 обвинувальних вироків, задоволено 1 клопотання прокурора про застосування примусових заходів медичного характеру, 5 проваджень закрито на підставі п.7 ст. 284 КПК України у зв’язку з відмовою потерпілого від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Протягом поточного року прокуратурою району погоджено 7 клопотань про проведення негласних слідчих дій.

В порядку нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність та досудове розслідування прокуратурою району, в порядку ст. 36 КПК України дано 54 письмові вказівки, скасовано 4 постанови про закриття кримінального провадження.

Прокуратурою району при здійсненні нагляду за додержанням законності в діяльності правоохоронних органів за фактами виявлених порушень начальнику Свалявського РВ УМВС внесено 7 доручень, які розглянуто та задоволено, до відповідальності притягнуто 6 працівників органу внутрішніх справ.

Інформацію прокурора району взято до відома.

„Про санітарний стан та благоустрій населених пунктів району” та „Про стан готовності бюджетних установ району до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років” інформував завідувач сектору житлово-комунального господарства та будівництва РДА М. М. Яремчук. У обговоренні цього питання депутати взяли активну участь.

Голова райдержадміністрації, яка взяла участь у роботі сесії, відзначила, що відвідала більшість освітніх закладів району. Освіта підрізана під корінь. Тому вважала за обов’язок ситуацію із тендером, про якість дров, про кадрову чехарду та інші важливі питання життя і діяльності освітніх закладів розповісти відкрито.

Голова районної ради І. А. Щербей, побувавши у Кичірнянській ЗОШ І-ІІ ступенів, Перехреснянській та Розтоцькій школах І ст. – дитсадках, відзначив, що сюди завозяться дрова сумнівної якості, покручі. Тому цю ситуацію потрібно терміново виправляти. Але, як не прикро, дорогоцінний час втрачено. Тому часу для розкачки нема.

На сесії також розглянуто питання „Про туристично-рекреаційний потенціал Воловеччини та ефективне його використання”. Оскільки його широко було обговорено на засіданнях президії районної ради та постійних комісій, депутати з цього питання прийняли рішення.

На сесії затверджено список народних засідателів Воловецького районного суду Закарпатської області та внесено зміни до рішення районної ради від 16.12.2014 № 356 „Про ліквідвідацію комунального підприємства “Воловецька районна друкарня”.

Й.Бігарій

DSCN9833-001-650x400