Новини

Служба зайнятості реформується і покращує свй сервіс

Державна служба зайнятості за 25 років діяльності довела свою здатність ефективно протистояти викликам ринку праці, запроваджувати ефективні технології надання послуг, забезпечувати розширення їх змісту, а також гнучкість управлінських та організаційних підходів щодо сприяння зайнятості.

Головна мета служби зайнятості – щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

В умовах реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні, перед Службою стоїть питання оперативного реагування на виклики локальних ринків праці, розвитку кадрового, фінансового, інфраструктурного потенціалу та ресурсів на новій територіальній основі з урахуванням створення громад.

Метою сучасного реформування є модернізація та розвиток Служби як сервісної установи сучасного формату з  клієнтоцентрованим  підходом щодо обслуговування шукачів роботи та роботодавців відповідно до їх потреб. Це передбачає запровадження нових та розвиток  існуючих сервісів надання послуг, забезпечення прозорості та дебюрокритизації діяльності за рахунок оптимізації управлінських функцій, посилення фінансової дисципліни та раціонального  використання наявних ресурсів Фонду. Крім цього Служба освоює нові сучасні технології – відеорезюме, відеопрезентація вакансії, он-лайн співбесіда, комунікація із безробітними через соціальні мережі тощо.

Також, в процесі запланованих змін, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання, таких послуг. Також, для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб. Замість них будуть створені філії.

Сьогодні клієнт служби зайнятості №1 – роботодавець. Ми надаємо роботодавцям широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно. А саме:

– Вивчення потреб роботодавця та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом.

–  Професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців для конкретних робочих місць у навчальних закладах, Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України, безпосередньо на виробництві.

–  Задоволення потреб роботодавців у тимчасових працівниках при виконанні певних видів робіт.

– Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 –  Компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

–   Державна служба зайнятості здійснює компенсацію витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів тривалістю не більше шести календарних місяців, за умови збереження гарантій зайнятості такої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у два рази.

– Здійснення комплексу спеціальних заходів у ситуації запланованого вивільнення працівників.

 –  Підвищення конкурентоспроможності працівників підприємства на ринку праці  шляхом отримання ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації

 – Інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з  упровадженням певних норм законодавства про працю і зайнятість.

Окрема увага служби зайнятості приділена працевлаштуванню
демобілізованих учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги та допомоги в адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці.

Ми покращуємо свій сервіс і переходимо на абсолютно нові принципи
роботи. Це стосується як обслуговування клієнтів, так і внутрішньої організації праці.

Ряшко І.І.

Директор Воловецького РЦЗ