Привітання та звернення голови районної ради

Тільки розуміння і співпраця забезпечать поступальний рух вперед

День місцевого самоврядування – це свято депутатів усіх рівнів, сільських, селищних голів, працівників місцевих рад. Встановленням цього професійного свята на всенародному рівні керівництво незалежної України відзначило: воно високо оцінює та шанує цей великий загін народних обранців, які утверджуючи в населених пунктах принципи місцевого самоврядування, розвиваючи справжнє народовладдя, налаштовані на добротворення для людських спільнот, що делегували їм депутатські повноваження, зрештою, для розбудови нашої незалежної держави.

Напередодні цієї важливої події ми вели розмову з головою районної ради І. І. Лопітом про питання, що стосуються органів місцевого самоврядування у вирішенні проблем місцевого значення.

 

– Добре знаючи проблеми Воловеччини та її жителів, докладаю максимум зусиль для їх вирішення. Разом з депутатським корпусом взято курс на продуктивну і послідовну роботу, яка спрямована на вирі-шення і глобальних, і рядових проблем, котрі особливо дошкуляють нашим землякам. Попри всі складнощі, це нам вдається. Сьогодення ставить перед нами щоразу нові завдання. Але спільними зусиллями з більшості позицій вдається досягти позитивних результатів. Питання, які потребують глибшого вивчення й обговорення, виносимо на розгляд депутатських комісій, президії райради, а затим – сесії.

– Будь ласка, Іване Іллічу, кілька слів про питання, які перебувають у центрі уваги районної ради.

– Одним із основних було і залишається питання підтримки і розвитку гірських територій. Це питання неодноразово порушувалося на зустрічах з Головою Верховної Ради А. В. Парубієм, виносилось на обговорення Карпатського Форуму народовладдя, який проходив у Воловці і зібрав керівників районних рад Закарпаття, Львівщини, Івано-Франківщини, Чернівеччини, депутатів Закарпатської обласної ради та науковців. З цього приводу відбулася також зустріч із народним депутатом М. І. Ланьом, депутатами обласної ради В. М. Кошелею  та  Ю.  Д. Гуледзою. Як наслідок з цього питання відбулася днями в Ужгороді зустріч  першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В. А. Негоди, який доповів, що проект Концепції розвитку гірських територій підготовлено робочою групою з аналізу проблем гірських територій  та направлено в регіони для погоджень. Наступним кроком після схвалення Концепції  має бути створення законодавчої основи  для належної реакції та відповідних завдань. Вже сьогодні в областях можуть переглянути регіональні стратегії розвитку та визначити в цих документах серед пріоритетів – створення умов для розвитку гірських та високогірних населених пунктів. Більше того, частину чи половину коштів, які область отримує з Державного фонду регіонального розвитку, вона може спрямовувати на проекти розвитку гірських територій. Як відзначив Прем’єр-міністр В. Б. Гройсман – це важливо робити вже зараз, не відкладаючи в довгий ящик.

Не можна залишити поза увагою стан фінансування працівників бюджетної сфери. На сьогоднішній день маємо заборгованість перед працівниками дитячих садочків та техпрацівників загальноосвітніх закладів, галузі культури, соціального захисту та органів місцевого самоврядування. Ці питання намагаємося також вирішити завдяки співпраці з депутатом Верховної Ради України  М. І. Ланьом та депутатом обласної ради Ю. Д. Гуледзою, заручившись підтримкою голови обласної державної адміністрації Г. Г. Москаля. Маю надію, що найближчим часом заборгованість буде погашена і в новий рік підемо без боргів.

– Вирішенням ще яких питань опікується районна рада?

– Воловеччина продовжує залишатись  майже на  90 відсотків дотаційною. Згасає виробничий потенціал колись потужного промислового району. Через відсутність роботи, воловеччани, щоб прогодувати сім’ю шукають її у країнах далекого та близького зарубіжжя. Отож, одним із важливих питань вбачаю в необхідності  змінити ситуацію на краще. Це, думаю, можна зробити за рахунок як вітчизняних, так і зару-біжних інвесторів, що дасть можливість створити нові робочі місця, повернути молодь в село, яка працюватиме на розвиток нашого району. Значна кількість воловеччан з початком капітального ремонту турецькою компанією «Онур» траси «Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я» також отримала тут роботу. З початку реалізації компанією «Атлас Енерджі» проекту з будівництва на території району вітрових електростанцій буде створено робочі місця з пристойною заробітною платою.  Уже зараз після затвердження   грошової  оцінки минулого року, селище отримує від вітряків близько 600 тисяч гривень. Як бачимо у цьому напрямку дещо зроблено, але час не стоїть на місці – потрібно й далі так працювати.

– Іване Іллічу, наш район обрав  туристично-рекреаційний напрямок, помітно поліпшується його туристична привабливість у якій певну роль відіграють дороги.

– Як ви знаєте, в нашому районі компанія «Онур» реалізує масштабний проект по ремонту дороги Н. Ворота – Воловець – Міжгір’я. За цей час виконано робіт на 410,95 млн. грн. Відзначимо, що якість робіт висока. Значний обсяг робіт виконано за кошти  ДФРР. Це, зокрема, завершено ремонт шляху Лази – Верхні Ворота та Гукливе – Скотарське.  В селі Верхня Грабівниця ремонтники провели ремонт комунальної дороги, що веде до бункера “Лінії Арпада”. Це   одна  з   найпривабливіших туристичних точок Закарпаття, куди приїздять   туристи   з        усієї України. Тому було вирішено впорядкувати дорогу, викласти під’їзд бруківкою. Роботи проведено за кошти Дорожнього фонду.

Завдяки підтримці депутата Верховної Ради М. І. Ланя  та депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи завершено ремонт вулиць Канора  та Шевченка у Воловці. За сприяння депутата обласної ради Ю. Д. Гуледзи передбачено на ремонт   районного будинку культури  400 тисяч гривень, а також  800 тисяч гривень на капітальний ремонт  спортивного комплексу «Верховина». Підклав своє плече і депутат обласної ради І. І. Курах. Ним  ініційовано виділення коштів з обласного бюджету на ремонт дитсадка у Латірці. Долучилися до цієї справи чеські друзі Краю Вісочина. Як бачимо, спільними зусиллями, коли є розуміння, можна зробити багато. Отож, будуть кошти в бюджеті – будемо працювати над новими проектами.

– Чим може нас порадувати лісова галузь?

– ДП «Воловецьке лісове господарство» взяло курс на збереження лісових культур, примноження лісових багатств. З цією метою тут роблять акцент на заліснення вільних площ. Нині на Воловеччині ліси займають понад 30 тисяч гектарів. В середньо-му на гектарі фіксується 200 кубометрів деревини. Цьогоріч вирубка  лісу в порівнянні з минулими роками зменшилася більше як на 30 відсотків. Цей показник знижуватиметься ще на 20 відсотків. Основна увага приділяється  залісненню вивільнених від  лісозаготівлі площ.

– Які потрібно вжити заходи для поліпшення  соціально-економічної ситуації на Воловеччині?

– Пріоритетом має стати забезпечення нормальної життєдіяльності так званих депресивних територій району, тобто тих населених пунктів, де немає жодної бюджетоутворюючої підприємницької структури. Разом з тим через наш район проходять лінії електропередач, газопроводи, нафтопроводи. Працюємо над тим, щоб упорядкувати документацію під цими об’єктами та отримувати орендну плату у бюджет від використання земельних ділянок, які вони займають. В свою чергу продовжувати приділяти неослабну увагу розвитку туристичної галузі району.

– У районній раді VII скликання працює 26 депутатів.

– Відзначу, що вони працюють у п’яти профільних постійних комісіях. Обов’язки депутатів чітко прописані в Законі «Про статус депутатів місцевих рад». Позитивне є те, що наш район в обласній раді представляє воловчанин Ю.  Д.  Гуледза.   Він   знає район, сприяє вирішенню його проблем.

– Що можете сказати про роботу районної ради за минулий період, зокрема її депутатів?

– Здебільшого депутати -освічені люди і з великим

досвідом роботи, які кілька скликань підряд пропрацювали в районній раді і мають бажання внести посильний вклад у  соціально-економічний розвиток     району,  по-ліпшення життя земляків. Велике їм спасибі за це.

– Нинішнім рушіям місцевого самоврядування є в  кого вчитися.

– Ми вдячні ветеранам праці та громадської роботи, які віддали їй десятиліття, завжди раді поділитися досвідом господарювання й засобів зміцнення економічного потенціалу району, зростання добробуту земляків. Це, зокрема, ветерани органів місцевого самоврядування І. Ю. Повідайчик, А. П. Лисий, В. М. Култан, М. М. Рябінчак, І. І. Ряшко, М. М. Волошин та інші.  Серед тих, котрі займають активну життєву позицію, – це в недавньому минулому працівники  керівних органів району І. В. Панькулич, М. Ю. Фельбаба, колишні сільські та селищні голови і секретарі виконкомів сільрад М. В. Урдинець, М. М. Ряшко, В. В. Рябінчак, Ф. І. Понзель, С. І. Митрович, К. О. Пантелійчук, В. І. Пузяк та інші.

Напередодні свята маємо добру нагоду для того, щоб подякувати за багаторічну і сумлінну працю в органах місцевого самоврядування секретарям сільрад Верб’язької – Г. І. Голянич, Скотарської – К. І. Могіш, Жденіївської – Л. В. Курах, Верхньоворітської –  Н. О. Гафинець та багатьом іншим, які свої діла підпорядковують розбудові району, поліпшенню життя його мешканців. Я вдячний  депутату Верховної Ради України М. І. Ланю, депутату обласної ради Ю. Д. Гуледзі з якими   є розуміння та підтримуємо  наше співробітництво.

– Отож, Іване Іллічу, життєва практика ще раз переконливо доводить, що основою місцевого самоврядування є сільські та селищні ради.

– Саме так. Нині можна назвати ряд позитивних прикладів, як органи місцевого самоврядування Воловеччини спрямовують зусилля у площину практичних справ. Заслуговують нині доброго слова сільський голова І. І. Грига з В. Воріт, Воловецький селищний голова М. А. Попелич, І. Я. Зубенко з Тишова, Ф. Ф. Бирак із Гукливого, І. П. Півкач з Верб’яжа, В. М. Мадяр із Лазів. Вони постійно тримають у полі зору  соціально-економічний розвиток підвідомчих територій.

У районі багато зроблено для   покращення       соціальних умов життя. Безперечно, це  спільний результат роботи районної ради й районної державної адміністрації та громад наших населених пунктів. Більше уваги потребують туристична галузь, охорона здоров’я, примноження зелених насаджень, проблеми екології. Їх розв’язання вважаю пріоритетними напрямами на майбутнє і домагатимуся значного поліпшення стану справ.

– Що б Ви побажали депутатам та мешканцям територіальної громади нашого району на майбутнє?

– Напередодні Дня місцевого самоврядування хотів би побажати депутатам, сільським й селищним головам, щоб при прийнятті тих чи інших рішень вони керувалися не політичними амбіціями чи власними цілями, а проблемами територіальної громади, інтереси якої зобов’язані захищати, а жителів територіальної громади хочу запевнити, що депутатський корпус усіх рівнів Воловецького району буде в повному    обсязі        працювати над покращенням           соціально-економічного розвитку нашого району.

Розмовляв       

 Й. Бігарій