Новини

У неділю на Воловеччині співали коломийки

29 липня на Закарпатті пройшли два тематичні етнофестивалі, присвячені самобутній народній творчості та збереженню унікальної природи Карпат.

У селищі Воловець відгуляли вже традиційний, ІХ обласний фестиваль коломийки «Дзвінкі перлини Верховини». Почалося свято з колоритної ходи центром селища в супроводі музик та вокальних колективів. Фестиваль, який має на меті демонстрацію та популяризацію розмаїтого місцевого фольклору, цього року зібрав понад три десятки творчих колективів.

– Це свято популяризує автентичне музичне мистецтво краю, відроджує закарпатські звичаї, – зазначив у своїй вітальній промові Геннадій Москаль, одягнений у традиційний верховинський уйош і клебан (піджак і капелюх). – Коломийка є не тільки піснею від народу, а відображенням його історії, своєрідним історичним документом. Вона – один із популярних і улюблених пісенних жанрів верховинців. Висока поезія й народна мудрість, які є в цих піснях, ніколи не стануть архаїкою. Коломийка є і залишиться найбільш живучим жанром народної творчості закарпатців. Я впевнений, що «Дзвінкі перлини Верховини» відкриють нові мистецькі таланти і сприятимуть примноженню духовних надбань нашого краю…

На фестивальній сцені глядачі могли побачити й почути виступи троїстих музик, сопілкарів, коломийкарів, фольклорних колективів. Окрім того, делегації населених пунктів району презентували гостям виставки та експозиції з демонстрацією місцевої кухні, виробів декоративно-прикладного мистецтва та верховинського побуту. Родзинкою цьогорічних «Дзвінких перлин Верховини» стали виступи гуртів «Гудацька тайстра» та «Лісапетний батальйон», а також особливого гостя – народного артиста України Павла Зіброва.

Прес-служба Закарпатської ОДА