Новини

Угорські благодійники подарували пологовому відділенню ЦРЛ надсучасний апарат

для визначення вад слуху в новонароджених

Його  урочисто  в  актовій залі ЦРЛ презентувало Угорське відділення Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей. Коштує прилад 12 тисяч євро.  Загалом апарат для скринінгу слуху у новонароджених отримали 10 дитячих й пологових відділень Закарпаття та одне – у Львівській області.

“Прилад аналогів на Україні немає,- розповідає начальник відділу Центру слухової реабілітації “Аврора” з Києва Володимир Конюшняк.- Його розробили вчені Данії спільно з науковцями Німеччини, ще кілька місяців тому він був на конвеєрній лінії.

З допомогою даного апарату за 20-30 секунд без використання традиційних електродів можна виявити, чи має якісь вади слуху новонароджена дитина. Детальний діагноз на ранній стадії захворювання дозволяє відновити слухову спроможність у 95-98 відсотків малюків чи з допомогою імплантантів, або ж відповідного пристрою. Обладнання такої високої досконалості та якості, що його може обслуговувати навіть середній медичний персонал. Прилад визначить чи тест пройдено вдало і відхилень немає, чи є у малюка проблеми зі слухом або ж тест потрібно пройти повторно.

Апарат скринінгу головному лікарю ЦРЛ В. І. Степанчуку вручив президент Угорського відділення Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей доктор Петер Едві. Фонд давно підтримує партнерські стосунки з медзакладами Закарпаття.

– Ми щиро вдячні угорським партнерам за підтримку нашого закладу в ці непрості часи,  самі ми не змогли б його придбати, – наголосив Василь Іванович. – Сподіваємось на його плідну роботу на благо воловеччан та всіх потребуючих з інших районів. Адже порушення слуху лікарі виявляють, коли дитина проходить медобстеження в садочок чи школу, а з таким сучасним апаратом медики зможуть виявити хворобу ще у пологовому відділенні.

Подяку за допомогу медичним установам краю висловила і присутня на церемонії заступник директора департамента охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров. Вона відзначила, що воловецький заклад охорони здоров’я потребує сучасного медичного оснащення. У час сучасних технологій не може бути  такого, щоб дітки не чули. Також Єлизавета Іванівна анонсувала, що невдовзі ЦРЛ поповниться новим сучасним діагностичним медобладнанням для виявлення інших захворювань.

Заступник голови районної ради В. І. Повідайчик від імені районної ради,  районної державної адміністрації та мешканців Воловецького району висловив щиру вдячність президенту Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей доктору Петеру Едві, Генеральному консулу Республіки Угорщина в. м. Ужгород Йожефу Бугайлі, Генеральному консулу Республіки Угорщина в м. Берегово Ендре Саліпскі за подарований апарат, який дає  можливість діагностувати слухові хвороби на третій день від народження дитини. Окремі слова промовець адресував депутату обласної ради, заступнику директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Є. І. Біров, яка сприяла, щоб апарат для скринінгу слуху у новонароджених було доставлено у Воловецьку центральну районну лікарню. Віктор Іванович висловив надію, що апарат стане надійним помічником для працівників пологового відділення ЦРЛ.

Днями фахівці Центру “Аврора” приступлять до монтування і введення в експлуатацію скринінгового апарату. Вони ж забезпечуватимуть його технічне обслуговування протягом 5 років, про що підписана відповідна угода. Окрім цього, столичні спеціалісти навчатимуть воловецьких медиків правильно користуватись обладнанням.

О. Бігарій

dsc_0007dsc_0015dsc_0016