Новини

Величне свято з участю Високопреосвященного владики Феодора

Освіжаючою прохолодою війнула осінь в наших горах. Та в   мальовничій залісненій місцині понад Тишовом було угідно від тепла сердець вірників, які процесійно з’їхалися з православних Божих храмів Воловеччини. Вони прибули в монастир Казанської Ікони Божої Матері, щоб узяти участь у богослужінні в храмі Сергія Радонежського, день преставлення якого 8 жовтня святкує Православна Церква.

Паства радісно зустрічала Високопреосвященного владику Феодора – архієпископа Мукачівсько-Ужгородської православної єпархії, який прибув на Воловеччину у супроводі протодиякона І. Стойки та інших духовних осіб.

Теплими вітаннями зустріли високого сановника голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, голова районної ради І. І. Лопіт, депутати районної ради.

В рамках вшанування Православною Церквою   преподобного Сергія Радонежського у Тишівському Божому храмі відбулося Архієрейське  богослужіння.  До торжества готувалися заздалегідь. Кожен християнин заглядав у найпотаємніші кутки своєї душі, наставляючи її на прагнення жити краще, з любов’ю і вірою в Бога, у сповненні Його заповідей, з радістю на очищення від усякої скверни у житті дочаснім, щоб заслужити вічне блаженство.

Архієрейську службу вів Високопреосвященний владика Феодор у співслужінні з протодияконом єпархії І. Стойкою, благочинним Воловецького благочиння о. Юрієм Оросом, настоятелями Божих храмів району та намісником монастиря архімандритом о. Корнелієм. І возносилися молитви священнослужителів та вірників до Всевишнього, щоб благословив цей храм на подвизання пастви у ревному служінні Богу   задля спасіння безсмертних душ і побожного життя у світі цьому. Кожного вірника освітило і звеличило, побудило до набожності Архієрейське богослужіння.

Добру християнську науку подав на Службі Божій Високопреосвященний владика проповіддю, тими словами Божими, що живлять нашу віру і надію, підтримують наше уповання, скріплюють наше благочестя. Високопреосвященний владика Феодор наголошував, що 8 жовтня  Православна Церква згадує преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонежського.

Преподобний Сергій Радонежський народився в 1314 році в сім’ї благочестивих бояр Кирила і Марії. З юних років Сергій, який в миру носив ім’я Варфоломей, мав бажання присвятити   все   своє   життя      служінню Богові. Проте Кирило і Марія довго не благословляли сина на чернече життя. І тільки коли вони, незадовго до своєї смерті, пішли в монастир, преподобний Сергій Радонежський зі старшим братом Стефаном оселився в глухому лісі. Майбутньому ігумену було тоді 23 роки. Власними руками брати збудували тут дерев’яну келію і церкву, яка за їхнім бажанням була освячена в ім’я Живоначальної Трійці. Життя в глибокій самоті виявилося не під силу старшому братові преподобного, Стефану. І він незабаром пішов з цих місць. Преподобний Сергій залишився в повній самоті. З ще більшою ретельністю він віддався подвигу посту і молитви. Незабаром виповнилося заповітне бажання юнака – ігумен одного з довколишніх монастирів Митрофан постриг його в чернецтво. Жодної хвилини преподобний Сергій Радонежський не проводив у неробстві. Мудро поєднуючи молитву і працю, спів псалмів і читання божественних книг, він з кожним днем свого життя все більше наближався духом до Христа. Єдиним бажанням преподобного Сергія Радонежського було спасіння власної душі. Він хотів жити і померти в своєму лісовому усамітненні. Незабаром навколо преподобного Сергія стали селитися люди, які бажали рятуватися під його керівництвом. За бажанням учнів Сергій Радонежський стає священиком і ігуменом заснованого ним монастиря. Близько 1372 року Патріарх Константинопольський Філофей, який знав про високе життя ігумена, надіслав преподобному Сергію Радонежському хрест, параман, схиму і грамоту, якою благословив преподобного і радив йому ввести в Троїцькому монастирі чернечий устав.

Преподобний Сергій Радонежський помер 25 вересня (за старим стилем) 1392 року,  за новим стилем вважається 8 жовтня. Перед смертю він заповів братії насамперед суворо зберігати чистоту православної віри. Преподобний заповідав також дотримуватися однодумності, чистоти душевної і тілесної, справжньої любові один до одного, віддалятися від злих бажань, утримуватися в їжі і напоях, а також мати старанність до смирення.

Від імені священнослужителів Воловеччини шану Високопреосвященному владиці засвідчив благочинний Воловецького благочиння о. Юрій Орос. Владика, у свою чергу, відзначив побожність верховинців, які велелюдно сходяться на християнські свята до храму, щоб молитися до Всевишнього й прохати в Нього милості, блага й гараздів для себе, для своїх родин, для рідного краю та всієї України.

З богодуховної проповіді вірники почерпнули істину віри християнської, правду про преставлення преподобного Сергія, ігумена Радонежського.

Під час Божественної Літургії всі вірники отримали благословення Високопреосвященного владики Феодора.

Високопреосвященний архієпископ висловив вдячність керівникам    району за вклад у розвиток українських православних церков району та міжконфесійну злагоду, сприяння влади у вирішенні проблем вірників та подякував усім подвижникам духовності Воловеччини.

Й. Бігарій

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA