Новини

Верховна Рада України призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року

Верховна Рада України призначила чергові  місцеві вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25 жовтня 2020 року. Парламент 15 липня під час пленарного засідання прийняв Постанову «Про призначення чергових місцевих виборів». За це рішення проголосували 326 народних депутатів.

Як повідомляється на сайті Верховної Ради України, згідно з Постановою, на неділю, 25 жовтня цього року призначаються чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів. Чергові вибори не призначаються і не проводяться на тимчасово окупованих територіях АР Крим та Донецької і Луганської областей. Також чергові вибори не призначаються і не проводяться до обласних рад Донецької і Луганської областей у зв’язку з неможливістю цих рад представляти спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст областей.

Окрім цього,чергові місцеві вибори 25 жовтня 2020 року не проводяться у разі проведення у цей день перших виборів депутатів місцевих рад та сільських селищних, міських голів. Нагадаємо, що перші вибори своєю постановою має призначити Центральна виборча комісія.

Фінансуватимуться місцеві вибори з державного бюджету. Зокрема, Постановою доручено Кабінету Міністрів України:

  • вжити в межах повноважень заходів щодо забезпечення фінансування місцевих виборів 25 жовтня 2020 року за рахунок коштів Державного бюджету України;
  • спільно з Центральною виборчою комісією розробити заходи та рекомендації, спрямовані на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року з урахуванням виборчих процедур та вимог Виборчого кодексу України;
  • здійснити розрахунок та передбачити видатки на забезпечення заходів, вказаних у підпункті 2 цього пункту».

Також Центральній виборчій комісії доручено в установленому законодавством України порядку вжити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення виборів за рахунок коштів Державного бюджету України.

Ще раніше на позачерговому засідання парламенту, яке відбулось 13 липня, народні депутати прийняли Закон, яким внесено зміни до Державного бюджету України на 2020 рік щодо фінансового забезпечення проведення виборів.

Змінами передбачено, що за рахунок зменшення бюджетних призначень Міністерства фінансів України за бюджетною програмою «Фонд боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками» на 1 млрд 263 млн 954 тис. грн збільшується обсяг бюджетних призначень Центральної виборчої комісії, включаючи загальнодержавні витрати та кредитування, за такими бюджетними програмами:

  • «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів» – на 10 млн 841 тис. грн;
  • «Проведення виборів народних депутатів України» – на 994,8 тис. гривень;
  • «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» – на 1 млрд 252 млн 117 тис. грн.