Новини

Вічна пам”ять героям Карпатської України!

15 березня встановлено Днем Незалежності Карпатської України та вшанування пам’яті її оборонців, які у 1939 році стали на захист проголошеної української державності на Закарпатті проти військ авторитарної Угорщини.

Адже саме в ніч на 15 березня 39-го року у місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України. Тієї ж доби союзниця гітлерівської Німеччини Угорщина розпочала загальний наступ. Незважаючи на героїчний збройний опір нечисельних загонів Карпатської січі, ворога зупинити не вдалося і Карпатська Україна була окупована.

Карпатська Україна є прикладом прагнення українців до розбудови державності навіть у несприятливих зовнішньополітичних умовах. Українці на Закарпатті стали першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією, а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії ворога — вважають в Українському інституті національної пам’яті.

15 березня – безсумнівно одна з найвеличніших дат в історії усієї України і рідного Закарпаття.

Напередодні цієї дати – 13 березня 2020 року –  голова районної ради Лопіт І.І., заступник голови  районної державної адміністрації Понзель І.М, Верб”язький сільський голова Півкач І.П., а також працівники райдержадміністрації та працівники бібліотечних установ с. Верб’яж і с. Завадка вшанували світлу пам’ять полеглих героїв – карпатських січовиків, розстріляних на Верецькому перевалі далекого березня 1939 року на межі Закарпатської та Львівської областей.

Учасники заходу поклали квіти і запалили лампадки на місці вічного спочинку полеглих за незалежність.