Діяльність ради

Відбулася VI cесія районної ради VII скликання

Відбулася VI cесія районної ради VII скликання. Участь у її роботі взяли голова РДА В. Є. Рогова, заступник голови, керівники районних служб, сільські та селищні голови, представники громадськості.

Голова районної ради І. І. Лопіт привітав районних обранців, які святкували дні  народження   у  міжсесійний період, побажав їм міцного здоров’я, благодаті і плідної праці на користь своїх земляків. Іван Ілліч повідомив про зміни, які потрібно внести до Регламенту роботи районної ради. Тепер голосування за рішення райради має бути поіменним.

Відкрите поіменне голосування здійснюється  шляхом оголошення позиції депутата. В ході голосування член лічильної комісії оголошує прізвища депутатів в алфавітному порядку. Депутат, прізвище якого оголошено, заявляє про свою позицію „за”, „проти” або „утримався”. Результати поіменного голосування фіксуються.

Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню, а також наданню за запитом відповідно до Закону України „Про доступ до публічної інформації”. Усі результати поіменного голосування розміщуються в день голосування і зберігаються протягом необмеженого строку на офіційному веб-сайті районної ради. Також районні депутати в короткий час мають здати апарату райради декларації про свої доходи.

Відтепер кожен депутат районної ради може мати 5  помічників-консультантів з відповідними посвідченнями, які  працюватимуть на громадських засадах.

Депутати внесли зміни до рішення районної ради від 31.12.2015 р. № 39 “Про районний бюджет на 2016 рік (нова редакція) зі змінами від 4.02.2016 р.”.

Головний  фінансист  району М. М. Продан поінформувала присутніх, що за рахунок виділених з обласного бюджету коштів на оплату праці й нарахування на заробітну плату працівникам бюджетних установ та захищені видатки спрямовано 5783900 грн. З них на освіту – 4613,5 тис. грн., культуру району підтримано на 725,5 тис. грн. Сільським радам на утримання апаратів управління передбачили 444,9 тис. грн.

Крім цього 3137100 грн. спрямовано на капітальні видатки за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету: для придбання шкільного автобуса – 600 тис. грн., Н. Ворітському територіальному центру для реконструкції приміщень лікувального корпусу – 400 тис. грн., відділу охорони здоров’я РДА  на капітальний ремонт головного корпусу Жденіївської ЛАЗПСМ – 85700 грн.

Також передбачено кошти на ремонт доріг кільком сільським радам: Гукливська сільрада отримала для капітального ремонту вулиць: Шкільна – 700 тис. грн., Верхній кінець – 483 тис. 100 грн., Воловецька селищна рада на капітальний ремонт вулиці Шевченка – 615 тис. 600 грн., Верб’язька сільрада для капремонту вулиці Петрусовиця – 146 тис. 100 грн., Підполозянська сільська рада на капремонт вулиці Набережної в с. В. Грабівниці – 106 тис. 600 грн.

Районні обранці прийняли рішення передати  адміністрації Закарпатського територіального центру медичної допомоги в оперативне управління з правом балансоутримувача приміщення другого поверху правого крила корпусу Е та гараж, які знаходяться за адресою: смт. Воловець, вул. Карпатська, 23, з метою покращення матеріально-технічної бази та побутових умов працівників станції екстреної медичної допомоги.

Також обранці клопотали перед Закарпатською ОДА щодо безоплатної передачі будівель Воловецького професійно-технічного училища з державної власності до спільної власності територіальних громад сіл та селищ району. Переданий об’єкт використовуватиметься за призначенням і не відчужуватиметься у приватну власність.

Знайшло підтримку депутатів й рішення про вартість орендної плати за користування стадіоном „Авангард” – 250 грн. за годину оренди та за користування спортивним майданчиком зі штучним покриттям – 100 грн. за годину оренди на 2016 рік.

Депутати одноголосно прийняли Програму формування позитивного міжнародного іміджу та залучення іноземних інвестицій у Воловецький ра-йон на 2016-2020 роки; Програму розвитку транскордонного співробітництва Воловецького району на 2016-2020 роки; районну програму „Власний дім” на 2016-2020 роки; комплексну програму профілактики злочинності, забезпечення правопорядку та безпеки громадян на території району на 2016 рік; районну програму “Репродуктивне здоров’я населення району до 2020 року”, районну програму розвитку земельних відносин у районі на 2016  рік; для дітей учасників АТО та бойових дій в Афганістані передбачили 50% знижку на батьківську плату за харчування у дошкільних навчальних закладах            району.

Районні депутати клопотали перед облавтодором встановити у  населених пунктах району на автотрасі „Київ-Чоп” знаки, які б обмежували швидкість транспортних засобів. Депутат районної ради О. О. Соломко акцентував увагу колег на механізмах захисту земель територіальних громад від зазіхань непрошених гостей, а також вказував на можливостях наповнення місцевих бюджетів за рахунок оренди земель, які потрібно місцевим органам влади систематизувати.

Представник Народної ради Воловеччини А. В. Мальованець звертав увагу  районних депутататів знайти можливості й механізми, щоб громадськість району мала більше важелів впливу у прийнятті важливих рішень. Його прохання адресовано постійній комісії з питань регламенту, депутатської етики, законності і правопорядку.

О. Бігарій