Новини

Відбулось засідання робочої групи з  розробки проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років

22 травня 2019 року відбулось засідання робочої групи з  розробки проекту Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років за участі голови обласної ради М. Рівіса, директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Д. Мана, державного експерта стратегічного планування Директорату регіонального розвитку Мінрегіону України С. Зубка, представників наукових та освітніх кіл, бізнесу, владних та громадських організацій, органів місцевого самоврядування.
Регіональна стратегія розвитку області є інструментом узгодження державних, територіальних і галузевих інтересів та планів. Це узагальнююча концепція дій, модель досягнення цілей, яка визначає пріоритети і основні  напрями діяльності галузей господарського комплексу області. Метою цього стратегічного документу є створення умов для забезпечення сталого розвитку регіону та підвищення його конкурентоспроможності.
М. Рівіс наголосив, що регіональна стратегія розвитку – важливий документ, який сприятиме соціально-економічному розвитку області на наступні сім років та стане основою для розробки інших програм і проектів з питань збалансованого розвитку всієї області. Тому потрібно вивчити інфраструктурні та інші потенціали краю, щоб сформувати чітке уявлення та бачення стратегічних цілей регіону.
Області потрібен чіткий, консолідований та ефективний план дій для стимулювання розвитку економіки, зростання добробуту населення та якості життя. Він покаже пріоритетні напрямки розвитку Закарпаття та скеровуватиме діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування приймати важливі для регіону рішення.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Д. Ман зазначив, що стратегічний документ розвитку краю повинен стати продуктом партнерства усіх зацікавлених сторін (влади, бізнесу, науковців, громадськості). Необхідно чітко визначитись із пріоритетами для того, щоб потім зосередити свою увагу, зусилля і ресурси у першу чергу на точках зростання, які дозволять стимулювати розвиток не лише пріоритетних для регіону, а й суміжних галузей і сфер діяльності, а також над покращенням якості життя області загалом.
Також посадовець презентував результати моніторингу соціально-економічного розвитку та аналізу стратегічних документів регіону, ознайомив з підсумками анкетування, що мало за мету врахування думки максимальної кількості мешканців області, визначення пріоритетів та підготовки якісної, об’єктивної  Регіональної стратегії, зокрема: щодо основних ресурсів та критеріїв для перспективного розвитку області, проблем та заходів, спрямованих на їх вирішення, місії регіону тощо.
В ході засідання було обговорено методику розробки Регіональної стратегії на засадах смарт-спеціалізації та процедуру стратегічної екологічної оцінки – оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля. Також визначено напрямки роботи 11 фокус-груп робочої групи, а саме: SWOT-аналіз регіонального розвитку; смарт-спеціалізація; просторовий розвиток територій; розвиток освіти науки, охорони здоров’я, спорту; екологія та охорона довкілля; розвиток інфраструктури; економічний розвиток та інвестиційна діяльність; розвиток людського капіталу; реалізація туристичного та рекреаційного потенціалу регіону; розвиток сільських та проблемних територій, у тому числі гірських; збереження культурної спадщини.
З матеріалами щодо розробки Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років можна ознайомитись за посиланням https://carpathia.gov.ua/storinka/strategiyi-rozvytku-zakarpatskoyi-oblasti-na-period-2021-2027-rokiv