Діяльність ради, Новини

Відбулось пленарне засідання п’ятої сесії районної ради VII скликання

Відбулась V сесія районної ради VII скликання. Участь у роботі сесії взяли голова райдержадміністрації В. Є. Рогова, заступник голови, начальники управлінь і відділів РДА, керівники районних служб, сільські та селищні голови,  представники громадськості, депутат обласної ради від Воловеччини Ю. Д. Гуледза.

Відкриваючи сесію, голова районної ради І. І. Лопіт привітав депутатів районної ради, які відзначили свій день народження у міжсесійний період, оголосив порядок денний пленарного засідання та повідомив присутнім про складання ним повноважень голови районної ради.

Отож депутати районної ради знову стали перед питанням виборів голови ради.

Депутат райради О. В. Тидір запропонував на цю посаду кандидатуру Івана Ілліча Лопіта. Поскільки більше пропозицій щодо   кандидатур не надходило, у списки для таємного голосування було внесено тільки це прізвище. Шляхом таємного волевиявлення  за цю кандидатуру проголосували 19 районних обранців із 21, які взяли участь у роботі сесії. Один депутат утримався, один не брав участі в голосуванні.

Присутні на сесії привітали новообраного голову райради І. І. Лопіта й побажали  йому успіхів на цій  посаді.

І. І. Лопіт подякував за довір’я й висловив готовність в інтересах земляків співпрацювати з усіма, незалежно хто і яку представляє  політичну силу, громадську організацію, віросповідання, національності, статі та віку.

Після цього депутати приступили до розгляду питань порядку денного сесії. Поскільки на засіданні постійних комісій та президії районної ради попередньо було обговорено звіт про виконання районного бюджету за 2015 рік та зміни до рішення районної ради від 31.12.2015 р. № 39 “Про районний бюджет на 2016 рік (нова редакція)”, депутати з цих питань прийняли рішення.

Про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Воловецького відділення поліції Мукачівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області на території району інформував начальник Воловецького відділення поліції Р. П. Іваникович.  Він проаналізував роботу правоохоронців за минулий період, визнав необхідність її поліпшення,  звернув увагу представників органів місцевого самоврядування, усіх присутніх  на постійну співпрацю, допомогу в боротьбі з обігом наркотичних речовин, незаконним зберіганням зброї, наголошував на  вимогах  її реєстрації. Просив про всі випадки повідомляти правоохоронцям, які будуть відповідно реагувати, щоб  злочинці  понесли  покарання.

Інформацію начальника Воловецького відділення поліції Р. П. Іваниковича взято до відома.

Депутати затвердили план роботи районної ради на 2016 рік, програми створення та накопичення районного матеріального резерву й засобів індивідуального захисту органів дихання непрацюючого населення Воловецького району на 2016-2020 роки;  розвитку системи зв’язку, оповіщення та інформатизації цивільного захисту Воловецького   району на 2016-2020 роки; розвитку архівної справи Воловецького району на 2016-2020 роки; «Турбота» на 2016 рік; районну Програму розвитку футболу на 2016-2020 роки; районну Програму “Спортивний майданчик на 2016-2020 роки”; Програму забезпечення харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів району на 2016 рік; внесли зміни до Програми розвитку культури і мистецтва в        районі на 2016-2020 роки. Депутати затвердили зміст клопотання перед Закарпатською обласною радою щодо безоплатної передачі нежитлового приміщення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області, що знаходиться за адресою смт. Воловець, вул. Дружби, 1 та перебуває на балансі комунального підприємства ЗОВО «Фармація» до спільної власності територіальних громад сіл, селищ Воловецького району; вартість харчування школярів у загальноосвітніх закладах району на 2016 рік та створили тимчасові контрольні комісії районної ради.

Депутати районної ради розглянули пропозицію колеги О. О. Соломки, який звернув увагу на необхідність долучитися до  проекту «Придунайське міжнародне співробітництво», що дасть можливість залучати кошти  Європейського Союзу до екологічних програм району – очистки русел річок, берегоукріплення, реконструкції доріг та ін.

Начальник управління Пенсійного фонду України  у Воловецькому районі М. М. Волошин  дав роз’яснення з приводу реформування структури Головного управління ПФУ в Закарпатській області. Управління Пенсійного фонду України у Воловецькому та в Міжгірському    районах будуть реорганізовані шляхом злиття. Дане об’єднання ніяким чином не створить труднощів для соціально незахищених верств населення щодо звернень до органів       Пенсійного фонду. Пенсіонери, страхувальники та застраховані особи цих районів можуть і надалі звертатись до відділів з обслуговування громадян, які продовжуватимуть свою роботу на базі реформованих управлінь, з питань пенсійного забезпечення подавати документи для призначення (перерахунку) та виплати пенсій, отримувати довідки про розмір пенсії, розрахунки доплати до мінімального страхового внеску за неповні місяці роботи застрахованої особи, звітувати  з окремих видів господарських операцій та отримувати роз’яснення з інших питань, віднесених до компетенції органів Фонду.

Воловецький селищний голова М. А. Попелич, виступаючи на сесії, наголосив на недопустимості  виділення та розробки лісосік, облаштування нижніх складів, волоків у водоохоронній зоні без погодження з селищною радою.

Депутат райради О. О. Соломко вніс пропозицію створити районне комунальне підприємство, яке відало б селищними та сільськими пасовищами. Верхньоворітський сільський голова І. І. Грига з цього приводу запропонував вивчити роботу  комунального підприємства, якщо в краї десь подібне вже  створено.

На сесії виступила голова районної державної адміністрації В. Є. Рогова, яка інформувала присутніх про підсумки робочої поїздки на Воловеччину голови ОДА Г. Г. Москаля. Вона відзначила, що основним завданням було показати,  що зроблено і в чому район потребує сприяння     очільника краю. Голова ОДА оглянув ряд соціальних установ, навчальних закладів та найбільші підприємства району. Серед них – територіальний центр соціального обслуговування, школу-інтернат та «Екологічно-натуралістичний центр» у Нижніх Воротах, дитячий садок у Верхніх Воротах, колишнє    професійно-технічне училище, ТОВ «Полімер-техніка» та ряд об’єктів, відремонтованих на кошти Державного фонду регіонального розвитку, у Воловці. За наслідками поїздки ОДА готує ряд рішень, які допоможуть завершити будівництво або відновити роботу кількох установ.

У Нижніх Воротах є практично готовий позашкільний навчальний заклад «Еколого-натуралістичний центр», який перебуває на балансі області.  Його мали завершити ще в кінці 2013 року, однак через різку зміну влади та подальші події на сході роботи зупинили. В  «Еколого-натуралістичний центр» завезли меблі, нове обладнання,  залишилося під’єднати комунікації. Якщо це не зробити  найближчим часом, установа почне руйнуватися. В цьому питанні Г. Г. Москаль пообіцяв нам сприяння.  Надіюся,  що до кінця року ми отримаємо чудовий об’єкт, де зможуть відпочивати діти не тільки із Закарпаття, а й із усієї України, в тому числі з Донбасу.

Трохи інша ситуація з колишнім професійно-технічним училищем у Воловці. Колись цей навчальний заклад вважався престижним, тут готували фахівців-електронників. Останні роки ПТУ не працює, а його корпуси потроху розвалюються. Керівник краю  клопотатиме,  щоб приміщення передати від Міносвіти на баланс району.

Під час робочої поїздки Г. Г. Москаль виконав почесну місію – вручив від імені Президента України орден княгині Ольги ІІІ ступеня      О.  Ю. Юрченко – голові Воловецької районної організації ветеранів України. Літня жінка хворіє,  тому керівник області вручив високу нагороду в неї вдома.

О. Бігарій