Діяльність ради

Відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, приватизації та комунальної власності

Сьогодні, 20 грудня 2018 року, відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, приватизації та комунальної власності під головуванням Тидіра О.В.

В роботі комісії взяли участь голова районної ради Лопіт І.І., заступник голови ради Повідайчик В.І., голови постійних комісій районної ради з питань використання природних ресурсів та землі, лісового господарства, екологічної безпеки, соціального розвитку села та АПК Соломко О.О. та з питань регламенту, депутатської етики, законності і правопорядку Бігарій М.Й., голова районної державної адміністрації Рогова В.Є., начальник фінансового управління райдержадміністрації Продан М.М., заступник начальника фінансового управління райдержадміністрації Гвоздак О.І., начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Щербей Н.М., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Лисий А.А.

На порядок денний винесено питання:

  1. Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку Воловецького району на 2019-2020 роки.
  2. Про районний бюджет на 2019 рік.
  3. Різне.

Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Щербей Н.М. підкреслила, що  Програму соціально-економічного і культурного розвитку Воловецького району на 2019-2020 роки сформовано на основі аналізу основних показників соціально-економічного розвитку району і проінформувала присутніх про основні цілі та завдання, поставлені на 2019 рік.  Метою розроблення Програми соціально-економічного і культурного розвитку Воловецького району на 2019-2020 роки є покращення показників промисловості, залучення вагомих важелів до розвитку сільськогосподарського виробництва, створення умов для покращення розвитку соціальної сфери, туризму, інфраструктури, збереження екології та культурної спадщини, активізація роботи з питань подальшого розвитку малого і середнього бізнесу, підвищення добробуту та якості життя населення. Дана Програма розроблена з метою забезпечення оптимального балансу інтересів держави, місцевих органів влади та самоврядування, найманих працівників та власників і відповідає завданням та пріоритетним напрямам Державної стратегії регіонального розвитку до 2020 року.

Програма розроблена відповідно до Законів України „Про місцеві державні адміністрації”, „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” та постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 № 621 „Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету”.

Основні показники економічного та соціального розвитку Воловецького району на 2019 -2020 роки сформовано за розрахунками структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ району, виконкомів селищних та сільських рад. У Програмі визначені основні заходи щодо розвитку провідних галузей виробничої та соціальної сфери у 2019 році, відповідно до завдань, передбачених актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями Закарпатської обласної ради, розпорядженнями та дорученнями голови Закарпатської облдержадміністрації, рішеннями Воловецької районної ради, розпорядженнями та дорученнями голови Воловецької районної державної адміністрації.

В сучасних умовах першочергового значення набуває необхідність здійснення заходів із забезпечення соціальних стандартів, реалізація заходів з енергозбереження та пошук позабюджетних джерел економічного зростання району. Крім того, актуальною проблемою залишається приведення до належного стану транспортної інфраструктури, зокрема автомобільних доріг, вирішення якої надасть додаткові економічні стимули та покращить якість життя населення регіону. Виконання Програми економічного і соціального розвитку Воловецького району на 2019 – 2020 роки повинно забезпечити активізацію економічної діяльності, сприяти підвищенню рівня життя населення завдяки розв’язанню існуючих проблем, використанню внутрішніх і зовнішніх можливостей району.

Реалізацію намічених у Програмі заходів та досягнення запланованих показників передбачається здійснювати через економічні важелі державного регулювання та шляхом виконання районних програм.

З другого питання порядку денного інформувала начальник фінансового управління Воловецької РДА Продан М.М. Презентуючи  проект районного бюджету на 2019 рік, начальник управління зазначила, що його сформовано з урахуванням змін, внесених до Бюджетного та Податкового кодексів України та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин. Показники соціальних стандартів та обсяги трансфертів з держбюджету враховано з проекту Закону України „Про Державний бюджет України на 2019 рік”, доопрацьованого до другого читання та поданого до Верховної Ради України, розрахунки показників районного бюджету (в т.ч. розміри соціальних стандартів) здійснено з врахуванням усіх урядових рекомендацій.

Комісія також розглянула питання батьківської плати, вартості харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району на 2019 рік.

У ході розгляду  питань порядку денного було обговорено і погоджено всі критичні зауваження.

Після жвавої дискусії, комісія ініціювала обговорені питання внести на розгляд президії  та сесії районної ради.