Новини

Відбулося друге пленарне засідання третьої сесії обласної ради VІІ скликання

У вівторок, 14 червня, під головуванням Михайла Рівіса відбулося друге пленарне засідання третьої сесії обласної ради VІІ скликання, участь в якому взяв голова районної ради Лопіт І.І.

Передусім депутати обласної ради визначилися з порядком денним та  включенням до нього питань, зініційованих  головою обласної державної адміністрації, постійними комісіями та президією облради .

Оскільки на розгляд ради попередньо надійшло ряд депутатських запитів, які підлягають першочерговому  розгляду на початку пленарному засіданні, то головуючий їх озвучив. Та запропонував встановити місячний строк для розгляду всіх депутатських запитів і доручити виконавчому апарату прописати це у рішеннях про підтримку та направлення запитів.

Одним із ключових стало питання обрання заступник голови облради. Звісно, шляхом таємного голосування. Була внесена кандидатура Петра Грицика – представника Закарпатської обласної організації Партії «Відродження». За результатами голосування за Петра Васильовича  проголосувало 35 депутатів.

 Петро Грицик народився 12 липня 1965 року в м. Ужгороді. Закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом за спеціальністю «правознавство», Національну академію державного управління при Президентові України та здобув кваліфікацію магістра управління суспільним розвитком. Працював інспектором дорожньо-патрульної служби РВ УМВС України в Закарпатській області. Займався підприємницькою діяльністю. Із 2002 по 2005 рр. працював першим заступником голови Перечинської райдержадміністрації. Очолював Перечинську районну раду п’ятого скликання. З 2013 по 2014 рр. перебував на посаді голови Перечинської райдержадміністрації. На цей час – помічник-консультант народного депутата України.

Обирався депутатом обласної ради четвертого та шостого скликань.У цій каденції Петро Васильович є заступником голови постійної комісій з питань праці, зайнятості та соціального захисту населення.

Михайло Рівіс привітав Петра Грицика з обранням, побажав відповідально ставитися до своїх обов’язків та сумлінно працювали на благо закарпатців.Петро Васильович зі свого боку поділився планами  на цій посаді та пообіцяв оправдати довіру депутатів. Йому присвоїли ранг посадової  особи місцевого самоврядування  та визначили оплату праці.

Далі внесли зміни до обласного бюджету на 2016 рік, схвалили  низку  погоджень  про надання надр у користування, які отримали позитивні висновки  профільної комісії, та розглянули  блок питань щодо майна. Ухвалили два рішення, які стосуються  звітування  по економічним програмам і носять  декларативно-стратегічний характер  та не передбачали виділення фінансування. Зокрема, про виконання у 2015 році Програми економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2015 рік та основні напрямки розвитку на 2016 – 2017 роки, а також про хід виконання у 2015 році Плану заходів з реалізації у 2015 – 2017 роках Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період до 2020 року. Також проголосували пакетом за 4 проекти рішення, які стосуються звітування по програмах,  на які взагалі не виділялись кошти.  А саме:  Про виконання Програми передачі гуртожитків Закарпатської області у власність територіальних громад на 2012 – 2015 роки, Про виконання Регіональної програми розвитку житлового будівництва у Закарпатській області на 2015 рік,

Схвалили  низку нових регіональних програм: Програму поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, Програму фінансового забезпечення розвитку транскордонної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на  2016 рік, Програму поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин.Затвердили  виконання і ряду інших програм у сфері охорони здоров’я, інформатизації, спорту, транскордонного співробітництва, освіти, науки, культури.Про виконання Регіональної програми співпраці із закордонними українцями та русинами на період до 2015 року, Про виконання Програми «Ромське населення Закарпаття» на 2012 – 2015 роки.

Дали згоду реформувати газету Закарпатської обласної ради та облдержадміністрації “Новини Закарпаття” (органи влади вийдуть із складу співзасновників, трудовий колектив перетвориться у суб’єкт господарювання) та звільнити керівника «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

З актуальних питань життєзабезпечення краю скерували обласні обранці  звернення у вищі державні органи влади.

Закриваючи третю сесію, Михайло Рівіс подякував депутатам за роботу  та побажав подальшої продуктивної праці задля добра наших краян.

Прес-служба Закарпатської облради