Різне

Відійшла у вічність гордість закарпатської землі – Віра Баганич

 

Цю сумну новину повідомила на своїй сторінці в Фейсбуці Natalia Petiy-Potapchuk:

– Не віриться… Сьогодні перестало битися серце Віри Степанівни Баганич-Заслуженої артистки України, голоса і душі Закарпатської землі Царство Небесноє і Вічная память та блаженний покой…

 

Вона народилася 5 квітня 1937 р. в смт Воловець у багатодітній родині. Музичні здібності успадкувала  від батьків. У 16 років здобула перемогу на Закарпатському обласному конкурсі народної самодіяльності, у 23 – отримала диплом І ступеня на Республіканському огляді-конкурсі самодіяльного мистецтва України. У 1961-му стала однією із солісток Державного заслуженого Закарпатського народного хору, де збагатила репертуар музичним фольклором краю.

Глибокий альтовий тембр співачки у поєднанні з високою емоційністю дозволяли правдиво розкривати колізії музичних творів і пропускати їх через душу. Соло Віри Баганич втілювало трагедійність і глибокий психологізм, допомагало осягнути величну красу народного генія та незмінно справляло сильне враження на слухачів.

Її життя було сповнене драматизму, високих здобутків і часом розчарувань, але Віра Степанівна невпинно продовжувала творити на різних музичних майданчиках краю та за кордоном, щоразу втішаючи шанувальників закарпатського народно-музичного мистецтва.

Своєрідними візитівками її творчості були балади «Під дубиною, під зеленою» та «Гей, пливе кача по Тисині». Остання, віднайдена і збережена нею, перетворилася на важливий символ українства й у новій обробці стала в 2014 р. народним реквіємом Небесній сотні.

Віра Баганич віднайшла рідкісні зразки закарпатського пісенного фольклору і зберегла їх для нащадків, сучасників і прийдешніх поколінь.

http://uzhgorod.in/ua