Новини

На районну програму «Цукровий і нецукровий діабет» на 2016-2020 рр.» з місцевого бюджету виділено по 150 тис.грн. щорічно

В районі продовжує діяти Державна комплексна програма «Цукровий і нецукровий діабет» на 2016-2020 рр.»

Відповідно до Районної програми «Цукровий і нецукровий діабет» на 2016-2020 роки, схваленої розпорядженням голови Воловецької районної державної адміністрації 07.12.2015 № 287 та затвердженої рішенням сесії Воловецької районної ради від 23.12.2015 р. № 29, з місцевого бюджету на закупівлю цукрознижуючих таблетованих препаратів, діагностичних засобів, реактивів та засобів контролю для хворих цукровим діабетом виділено  по 150 тис.грн. щорічно.

В І кварталі 2017 року використано для цих потреб 34 тис.882 грн.

Під диспансерним наглядом знаходиться в районі 750 осіб дорослого населення хворих цукровим діабетом, з них цукровим діабетом ІІ типу – 718, І типу – 32. На інсулінотерапії в районі знаходиться 110 осіб дорослого населення хворих цукровим діабетом, дітей – 9, підлітків -2.

Цукровознижуючі таблетовані препарати хворі цукровим діабетом ІІ типу отримують за кошти місцевого бюджету в райполіклініці по рекомендації ендокринолога райлікарні.

З квітня 2017 року стартувала Державна програма «Доступні ліки», згідно якої хворі цукровим діабетом почали отримувати ліки за рецептами, виписаними лікарями сімейної медицини безкоштовно або з незначною доплатою через аптеки за місцем проживання, з якими укладені угоди Воловецьким районним центром первинної медико-санітарної допомоги .

Згідно програми «Доступні ліки» хворі цукровим діабетом можуть отримувати ліки безкоштовно або з незначною доплатою (відшкодування вартості – реімбурсація) з таких діючих речовин як: метформіни та гліклазиди.

З метою належного виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2014 р. № 73, «Питання реалізації  Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну» у Воловецькій центральній райлікарні створено електронний реєстр хворих, що знаходяться на інсулінотерапії. Для реалізації даного проекту виділено з державного бюджету на 2017 рік 355 тис. грн.

Хворі інсулінозалежним цукровим діабетом забезпечуються інсулінами вітчизняного (ВАТ «Індар», ВАТ «Фармак») та іноземного виробників за кошти державного бюджету згідно укладеної угоди з аптечним закладом ТОВ «БМGН» м.Хуст, філіал якого знаходиться за адресою смт.Воловець, вул.Карпатська,23. Видача інсулінів хворим цукровим діабетом проводиться тільки згідно виданого електронного рецепта лікарем ендокринологом поліклініки – безоплатно або з незначною доплатою.

Своєчасне відшкодування ТОВ «БМGН», з яким укладено угоду, проводиться центральною райлікарнею згідно реєстру суми відпущених препаратів інсуліну в межах референтної ціни (повне або часткове відшкодування) згідно затвердженого МОЗ України «Переліку категорій хворих на цукровий діабет».