Новини

Владика Феодор освятив оновлений розпис храму Латірки

У першу неділю після П’ятидесятниці,  Всіх святих, керуючий Мукачівською єпархією, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський звершив архієрейське богослужіння  в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці в селі  Латірка.

 При вході до храму, збудованому ще у 1864 році, архієрея зі словами вітань зустрічали вихованці недільної школи та настоятель храму – протоієрей Петро Лях, жителі Латірки й віряни сусідніх населених пунктів, які прийшли на храмове свято, голова  районної ради І. І. Лопіт, депутати райради, сільські  голови, просячи благословіння.

Перед початком Божественної літургії владика звершив освячення оновленого храму, в якому цілий рік майстри виконували настінні розписи й оновлювали вівтар, нагородив настоятеля храму отця Петра Ляха Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, а отця Ю. Ю. Ороса – митрою.

Його Високопреосвященству під час Божественної літургії співслужило духовенство єпархії, зокрема й Воловецького благочиння.  За богослужінням особливо усердно звучала молитва за мир в Українській державі та припинення лихоліття. Священики зачитували перед іконою Божої Матері записки прохання, написані вірниками до всесильної заступниці всіх християн. В кінці був звершений Хресний хід навколо храму з читанням уставного Євангелія. Після цього владика звернувся  до присутніх та  привітав настоятеля храму о. Петра Ляха з важливою подією приходу.

«Що робити, аби мати співпричетність Духу Святому разом зі Всіма святими? У першу чергу, треба знати і пам’ятати: Царство Небесне знаходиться в серці людини, – як зазначено у святих отців і Божественному Євангелії. А в серці можуть бути пекло, пустота, рости терня чи, навпаки, пшениця і добрі плоди Святого Духа. Тож, щоби стяжати Духа Святого і уподібнитися святим, що є ціллю життя православного християнина, треба жити в покаянні, обов’язково належати до єдиної спасительної Православної Церкви, відвідувати Божий храм, мати часту сповідь і Причастя, сердечну молитву, брати участь в інших Таїнствах  і   робити таємно добрі справи, – усе це стяжає Дух Святий в наше серце. А преподобний Паїсій Афонський каже, що для початку добрих справ свою голову треба зробити на зразок фабрики з виробництва добрих думок. Адже спочатку ми подумки плануємо зробити милостиню, далі її готуємо і відтак даємо… Біля добрих людей завжди добре бути – вони можуть не казати ні слова, проте поруч з ними відчувається Царство Небесне. Нехай всі святі допоможуть нам через добрі справи зігрівати один одного любов’ю та бути твердими у вірі православній!

Сердечно вітаю отця Петра із 25-річчям несення послуху настоятеля. Разом із народом Божим ви ревно служите Всемогутньому Богу. Висловлюю щиру вдячність також парафіяльній раді і всім верховинським вірникам – ви є глибоко віруючими, смиренними і  твердо тримаєтесь традицій своїх предків», – зазначив архіпастир у своїй проповіді.

У свою чергу о. Петро Лях подякував Високопреосвященному Феодору за візит у гірську глибинку, за піднесене свято для всіх присутніх, за розділену радість храмового свята жителів Латірки.

Численні благодійники храму за докладені труди були нагороджені архієрейськими грамотами.

Преосвященний владика окропив всіх присутніх свяченою водою. На завершення владика призвав на усіх присутніх Боже благословення.

О. Бігарій