Новини

Во славу Божу служить храм

відремонтований,  упорядкований,  художньо оформлений з  ініціативи  та  за  сприяння  вірників  села

Довгоочікуваній богоблагословенній урочистості нижньоворітських православ­них вірників з нагоди освячення відремонтованого, впорядкованого та худож­ньо оформленого Петропавлівського Божого храму, що відбулося днями, щиро раділи всі,  щедро обласкані осіннім теплом. На синьо-голубе безхмарне небо виплило ясне сонечко, теплими променями зігріваючи землю і все, що на ній. І возносилися в піднебес­ся, ширилися понад людськими оселями нижньоворітців    срібно-струнні голоси дзвонів, скликаючи вірян на моління. Радісно вітали вони процесії із церков сусідніх та віддалених населених пунктів, вірників звідусіль. Вітали і Преосвя­щенного владику, єпископа Мукачівсько-Ужгородської єпархії Феодора, гостей-духовників, представників влади, серед яких були голова районної ради Іван Лопіт, депутати районної ради, нижньоворітський сільський голова Михайло Рябінчак.

Божественними піснями відлунювало церковне дзвінкоголосся в душі і серці Преосвященного Фе­одора, благодійників і спонсорів ремонту, впо­рядкування та художнього оформлення Божого храму, всіх мирян.

Стежкою, устеленою квітами, теплом сердець присутніх вірників вітав відремонтований храм владику та духовних осіб, що супроводжували його в поїздці до Нижніх Воріт.

Хлібом-сіллю, квітами, духовними піснями зустрі­чали Преосвященного вла­дику діти, віряни. Зворушений такою теп­лою зустріччю, владика Феодор схвильовано про­мовив:

– Мені приємно зустріти­ся з вами і радо всіх благословляю. Подякуймо нині Богу за всі дари труда і твор­чості, що вислухав наші мо­литви і послав світу ясне сонечко, за щедрий дар відремонтованої, опоряд­женої та художньо оформ­леної церкви.

Благочинний Воловецького благочиння, настоятель Петропавлівського Божого храму о. Юрій Орос назвав ці роботи богоугодною справою.

Ми, як добрі християни, мали тверду віру і любов до Бога, надію на Боже мило­сердя, усвідомлення, що без Бога – ні до порога.

Затим о. Юрій Орос, з нагоди приїзду поважних гостей, запросив усіх до храму на архієрейсь­ку Службу Божу.

Світлий, просторий храм, який ще пахне свіжою фарбою, прийняв у своє лоно всіх, хто бажав щиро помолитися, щоб отримати лас­ку Божу. У величному об­ряді освячення Преосвя­щенний   владика  благого­війно кадив відремонтова­ну церкву, престол, художні розписи, окропив свяче­ною водою все в середині її та ззовні, не шкодуючи помічної   вологи   і   для вірників,    котрі    завше сприймають окроплення нею у дари Духа Святого. І возносилися молитви свя­щеннослужителів та  вірни-ків до Всевишнього, щоб благословив цей храм на подвизання пастви у ревному служінні Богу зад­ля спасіння безсмертних душ і побожного життя у світі цьому. Кожну душу ос­вітила і звеличила, побуди­ла до набожності архіє­рейська      Божественна Літургія.

Добру християнську науку подав на Службі Божій Преосвященний владика проповіддю, тими словами Божими, що живлять нашу віру і надію, підтримують наше уповання, скріплю­ють наше благочестя.

Величним був обхід цер­кви з читанням Євагнелія, після якого Преосвящен­ний владика нагородив за старанні труди настоятеля храму о. Юрія Ороса Вищою Гербовою відзнакою Мукачівсько-Ужгородської єпархії, а вірницю Калину Гулович – медаллю „На відзнаку 1025-річчя хрещення Русі”. Грамоти Блаженнійшого Митрополита  удостоєний нижньоворітський сільський голова Михайло Рябінчак, а голова церковної десятки Омелян Шідов, скарбник Василь Чакавий, куратор Володимир Курах – грамот Мукачівсько-Ужгородської єпархії. Подяк удостоєно також ряд благодійників і спонсорів ремонту, впорядкування та художнього оформлення Божого хра­му. Преосвященний влади­ка Феодор побажав усім:

– Нехай   повсюдно    нас супроводить Божа благо­дать, успіх, щастя творення благополучного майбут­нього нашим дітям, родинам, усій державі ім’я якій Україна. Він висловив свою радість з приводу того, що в лоно Петропавлівського Божого храму полинули діти, молодь, цілі родини, що в людей зростає бажання йти до Бога, у молитвах спілкуватися з Ним, щоб знайти сенс життя і змінити свій внутрішній світ. Такі намагання додають нам оптимізму, віри в краще життя, сил для подолання тимчасових негараздів, – наголосив Преосвященний владика.

Так мило було представникам процесій на урочистостях, що ніхто не по­спішав покидати церковне подвір’я, жадібно ловили кожне слово владики, який щиро спілкувався з вірни­ками. Владика висловив вдячність голові районної ради Івану Лопіту за вклад у розвиток Божих храмів Воловеччини та міжконфесійну злагоду, сприяння у вирі­шенні проблем, які турбу­ють вірників. Прео-священ­ний владика висловив та­кож вдячність усім подвиж­никам духовності Воловеччини. Відзначалося, що ми повинні   переосмислити роль Божих храмів у духовному збагаченні людства, у відродженні України.

О. Бігарій

dsc_0024dsc_0218dsc_0319