Новини

Вшанували пам”ять жертв голодоморів

25 листопада на площі біля погруддя Т. Г. Шевчен­ка в райцентрі з нагоди вшанування  пам’яті невин­них жертв Голодомору відбулася акція «Запали свічку».

Розпочалася вона траур­ною мелодією „Голодомор-реквієм” у виконанні оркестру народних інструментів Воловецької дитячої школи мис­тецтв.

Ведучі Іван Мадяр та Ганна Шекмар звертаються до присутніх: «Мільйони тих, хто голодом убиті, навіки стали пам’яттю і болем, пшеничним білим хлібом, чорним житнім і просто полем, українським полем.  То був страшний навмисний злочин. Такого земля ще не знала. Закри­ли Україні очі і душу міцно зав’язали. Сліпу пустили старцювати. Глуху застави­ли мовчати. Від початку Го­лодомору минули десятки років та не маємо права забувати слово правди. Бо це слово здолало смерть, щоб дійти до нас, збудити в наших серцях пам’ять про мільйони безневинно за­мучених українців і засте­регти    від    повторення страшних помилок. А тому наш найсвятіший обов’я­зок – зберегти  пам’ять про жертви Голодомору, про тих, хто недожив, недолюбив, живих і ненароджених. Запалімо свічки, щоб по­м’янути тих, кого забрала голодна смерть. Хай пам’ять про них згуртує нас, додасть нам сили, мудрості і наснаги для зміцнення нашої держави на рідній землі».

Не без хвилювання, гор­таючи жахливі сторінки історії 1922, 1932, 1933 та 1946 років, голова район­ної державної адміністрації В. Є. Рогова,  го­лова районної ради І. І. Лопіт, воловецький селищний голова М. А. Попелич акцентували увагу зібрання на тому, що не маємо права забувати про ті страшні часи для нашого народу, щоб у майбутньо­му вони не повторилися. Промовці зазначали, що воловеччани, як і весь український народ, знають правду про Голодомор. Вшанування пам’яті жертв Голодомору – не тільки прояв пекучого болю, гли­бокого суму, а й рішучості, впевненості в  тому,    що   подібного ми, наші нащад­ки не зазнаємо. Сьогодні, коли від початку Голодомору минули десятки років, ми не маємо права забувати  народне слово правди і довічного прокляття, послане на голови катам. Бо це слово здолало смерть, аби дійти до нас, збудити в наших серцях       пам’ять про мільйони безвинно замучених предків і застерегти від повторення страшних помилок,  а ще більше любитимемо Україну.

У виконанні  директора Воловецької дитячої школи мистецтв Любові Уліганець звучить пісня  «Свіча» (слова Б. Стельмаха, музика М. Скорика).

Присутні вшановують не­винних жертв Голодомору  хвили­ною мовчання та запалюють свічки пам’яті, встановлю­ють їх біля погруддя Т. Г. Шевченка, Хреста Господ­нього та каплички Божої Матері на вулиці Кар­патській.

По закінченні мітингу свя­щеники православної та греко-католицької церков селища Воловця о. Роман Глюдзик та о. Василь Гуйван відправили панахиду за померлими від голодної смерті.

В. Бігарій