Новини

З новосіллям, швидка!

Днями Воловецька станція екстреної медичної допомоги (СЕМД), створена у січні 2013 р. на виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» й належить до структурного підрозділу Закарпатського центру екстреної медичної допомоги, офіційно змінила адресу – з першого поверха стаціонарного відділення ЦРЛ переїхала в більш комфортне та зручне для роботи.  Тепер швидка, згідно рішення районної ради, займатиме частину старого корпусу центральної районної лікарні, де до цього розміщувалися технічні кабінети. В даний час медичну допомогу на дошпитальному етапі населенню району надають 3 бригади, одна з яких лікарська, що чергує в СЕМД та по одній фельдшерській, які діють у пунктах постійного базування в Нижніх Воротах та Жденієві. У штаті  медиків екстреної медичної допомоги Воловеччини трудяться 37 досвідчених працівників.

 За кошти Закарпатського центру екстреної медичної допомоги працівниками підрядної організації Буковецької філії ТОВ «Свалява-Міськбуд» у  приміщенні проведено капітальний ремонт. Робітники зробили для служби окремий вхід, замінили старі вікна й двері на енергозберігаючі, капітально відремонтували приміщення, освоївши понад 280 тис. грн. бюджетних коштів. В станції екстреної медичної допомоги для зручності персоналу функціонуватимуть диспетчерська, маніпуляційна, аптечний склад,  окрема кімната для відпочинку, санвузол,  покращено тут й   матеріально-технічне забезпечення: закуплено   меблі,  новий  спецодяг для медиків.

У день урочистого  відкриття станції екстреної медичної допомоги порадіти за колег прибули директор Закарпатського центру екстреної медичної допомоги Ф. В. Білинець, його заступники, керівники СЕМД одинадцяти районів, голова районної ради І. І. Лопіт, в. о. голови райдержадміністрації І. В. Сличко, головний лікар ЦРЛ В. І. Степанчук, настоятель греко-католицького Божого храму Воловця о. Василій Гуйван.

Голова районної ради І. І. Лопіт та в. о. голови РДА І. В. Сличко, вітаючи колектив швидкої із новосіллям, зазначали, що районна влада знайома з потребами медиків і робить все можливе для покращення умов роботи та відпочинку і, розуміючи важливість тієї справи, яку щоденно робить персонал станції по рятуванню здоров’я і життя пацієнтів, працюватиме над тим, аби й надалі зміцнювати матеріально-технічну базу медиків      району. – До цього часу ви працювали в приміщеннях, де було тісно й незатишно, де відсутні належні умови для цілодобової роботи й відпочинку. І ось – червона стрічка, як символ відкриття нашого відремонтованого приміщення.  Керівники району побажали колективу швидкої допомоги міцного здоров’я, здій-снення мрій, хороших результатів роботи й презентували новосельцям, як годиться, цінні подарунки.

Директор Закарпатського центру екстреної медичної допомоги Ф. В. Білинець, радіючи за колектив воловецької швидкої, відзначав, що поліпшення умов праці для медиків  дасть можливість підвищити рівень надання послуг населенню, а також побажав плідної роботи в новому приміщенні. Адже пацієнт, відвідуючи  по-домашньому затишне приміщення, де його оглядають охайні, вдягнені в чисту медичну  форму, впевнені у собі медики, на 90 відсотків починає одужувати, а коли медична установа обшарпана і медики не у найкращому вигляді, – продовжує Фома Васильович, –  в пацієнта виникають сумніви, чи зможуть тут йому взагалі хоч у чомусь допомогти. Ф. В.  Білинець також пообіцяв, що невдовзі автопарк станції поповниться ще й повноприводним спецавтомобілем.

Головний лікар ЦРЛ В. І. Степанчук, вітаючи медиків із важливою подією, відзначав, що служба швидкої допомоги – це особлива ланка у наданні невідкладної допомоги людям. – Швидка допомога є, без перебільшення, найважливішою, – наголошував Василь Іванович, – адже всі сили й знання ви спрямовуєте для вчасного надання першої медичної допомоги у нашому гірському районі, де проходить швидкісна автотраса й стрімко розвивається гірськолижний відпочинок.

Щиро й вдячно зверталася до свого колективу й гостей керівник Воловецької станції екстреної медичної допомоги О. В. Качур.

 Ольга Василівна подякувала всім причетним до святкової події й наголошувала на тому, що сьогоднішній захід – це результат наполегливих зусиль багатьох людей, показник плідної співпраці колективу, району й області. – Відтепер у нас значно кращі умови для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, які самі звертаються по допомогу у медичний заклад, так і для самих медиків. Наш дружний колектив подвоїть зусилля у справі покращення медичного обслуговування пацієнтів, – пообіцяла Ольга Василівна.

Настоятель греко-католицького храму селища о. Василій Гуйван привітав персонал швидкої із цією подією, побажав колективу екстреної медичної допомоги порозуміння, співпраці,Божого благословення та спокійних чергувань, освятив відремонтовані приміщення й подарував працівникам служби ікону.

О. Бігарій