Новини

Закарпатці можуть отримати пільгові кредити на заходи з енергозбереження

600 тисяч пропонується виділити з обласного бюджету на відшкодування частини     відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження. Відповідний проект рішення «Про внесення змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2012-2015 роки» оприлюднено на сайті обласної ради. Голова облради Володимир Чубірко зазначає, що проект рішення розроблено для вирішення проблеми підвищення ефективності використання енергоресурсів у регіоні в умовах різкого зростання цін на паливно-енергетичні ресурси, збільшення в енергетичному балансі регіону частки альтернативних джерел енергії та видів палива, реалізацію інвестиційних проектів та залученню коштів, стимулювання населення до впровадження енергозберігаючих заходів.

Згідно проекту рішення пропонується відшкодування відсотків за кредитами здійснюється на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, до яких належать:

– радіатори опалення з терморегуляторами;

– вікна з двокамерними енергоефективними склопакетами (з енергозберігаючим склом);

– рекуператори тепла вентиляційного повітря;

– вузли обліку води (гарячої, холодної), зокрема засоби обліку та відповідне додаткове обладнання і матеріали;

– матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів;

– теплові насоси;

– сонячні колектори для виробництва теплової енергії та підігріву води;

– котли з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу).

Планується затвердити порядок відшкодування відсотків за кредитами залученими фізичними особами на впровадження енергозберігаючих заходів. Документ визначає механізм використання коштів, передбачених в обласному бюджеті на часткове відшкодування відсоткових ставок за залученими в кредитно-фінансових установах коротко- і середньостроковими кредитами, що надаються фізичним особам на впровадження енергозберігаючих технологій.

Прес-служба облради