Новини

Закарпаття співпрацюватиме з Каунаським районом Литви

На Закарпатті на запрошення голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка перебуває делегація з Каунаського району Литви. У складі делегації мер Каунаського району Валеріюс Макунас, голова правління місцевої групи діяльності Йоланта-Марія Малінаускайте, керівник відділу економіки районного самоврядування Артурас Пупале, директор ЗАТ «Ековуд» Гедрюс Лялюга, директор Каунаської палати промисловості та торгівлі Вітаусас Щілейкіс, представники університету Миколаса Ромеріса.

В обласній раді сьогодні відбулося підписання угоди про співпрацю Закарпатською  обласною радою України та Каунаським  районним самоврядуванням Литовської  Республіки.

«Президент вашої країни є одним з найактивніших лобістів України.  Литва всебічно підтримує суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.  Серед європейських країн, з якими ми маємо укладені угоди про співпрацю – а це чотирнадцять регіонів, Литва буде першою з числа країн Балтії, з якою ми сьогодні підпишемо угоду про співробітництво.

Ми готові до розвитку дружніх і ділових стосунків, до започаткування співпраці і раді, що це відбудеться саме з Каунаським районом», – зазначив Володимир Чубірко.

Валеріюс Макунас констатував: литовці раді новим контактам в Україні. «Ми пройшли шлях євроінтеграції, який і ви обрали. Він нелегкий і ми готові вам допомогти. Ми готові в першу чергу ділитися досвідом. Освіта, медицина, розвиток інфраструктури – це ті галузі, в яких ми можемо взаємодіяти».

Готовність до співпраці з партнерами з Литви озвучили й присутні депутати облради Мирослава Каламуняк та Михайло Качур.

Згідно угоди сторони домовилися встановити довгострокові дружні взаємовигідні відносини між Закарпатською областю  та Каунаським районом  , як регіонами-партнерами.  Метою угоди є розвиток добросусідських  українсько-литовських  відносин, взаємовигідного  міжрегіонального суспільно-економічного та природоохоронного співробітництва, місцевого самоврядування, соціального захисту, а також співробітництва у галузі культури, освіти та науки, туризму і спорту, інформації, на основі національної політики добросусідства та співробітництва між двома країнами.

У галузі  розвитку  місцевого самоврядування, розвитку громад, неурядових організацій і соціального захисту:  планується проводити  зустрічі з обміну досвідом з  вирішення актуальних проблем місцевого  самоврядування, соціального захисту розвитку  громадських організацій; сприяти співпраці  між  дитячими будинками-інтернатами, організаціями людей з обмеженими можливостями і різними громадськими організаціями  Закарпатської області  та Каунаського  району.

У галузі  культури, освіти та науки, охорони здоров’я, туризму і спорту, молодіжного  руху: сприяти розвитку безпосередніх дружніх зв’язків між школами, колективами народної творчості, спортивними, туристичними, молодіжними організаціями, закладами культури, освіти і науки, охорони здоров’я, бібліотеками і музеями; сприяти  культурному  обміну шляхом  організації виступів художніх колективів, виставок народної творчості, художніх виставок, спортивних туристичних і творчих таборів; сприяти організації  та розвитку туристичного співробітництва,  взаємного туристичного обміну, використання  рекреаційних можливостей  регіонів.

У галузі  народного  господарства, торгівлі  і послуг: підтримувати активний притік інвестицій у формі спільних  підприємств, взаємної торгівлі і нових господарських ініціатив,  створення  сприятливих умов для ділових контактів між підприємцями.

«Ми започаткували сьогодні хорошу справу. Нашим фахівцям залишається наповнити її конкретним змістом і реалізувати заплановане на користь наших громад.

Я переконаний, що співпраця між Закарпаттям та Каунаським районом буде успішною для розвитку і процвітання наших регіонів», – зазначив Володимир Чубірко.

Опісля підписання угоди делегація Каунаського району взяли участь у підписанні угоди між УжНУ та Литовським університетом Моколаса Ромеріса.

Прес-служба облради