Новини

Закарпаття з Височиною цьогоріч реалізує 20 проектів

На Закарпаття з офіційним візитом завітала делегація з чеських країв Височина та Пардубіц. Сьогодні чеська делегація разом з головою Закарпатської облради Володимиром Чубірком встановили інформаційну табличку на бюсті першому президенту Чехословацької Республіки Т.Г. Масарику. Після коротких виступів було покладено квіти до бюста.

Опісля керівництво делегацій з Чеської Республіки – гетьман Пардубіц Мартін Нетоліцкі, представники краю, член ради краю Височина Мартін Гіски, представники краю в приміщенні обласної ради провели офіційну зустріч з головою обласної ради Володимиром Чубірком. Йшлося про підсумки реалізації цьогорічних спільних проектів та плани на наступний рік.

Цьогоріч у дошкільних і загальноосвітніх закладах області реалізується ще 20 спільних проектів з капітального ремонту, енергозбереження тощо загальною вартістю понад 17 млн.грн. На їх реалізацію майже 5 мільйонів, або третину вартості, фінансує через благодійний фонд «ВіЗа» край Височина. Також більше 5 мільйонів на їх реалізацію виділено з обласного бюджету. Частина з них уже завершені, частина – у стадії завершення.

Співпрацею з краєм Височина охоплені практично всі райони області. Дуже важливо, що налагоджено партнерські відносини і між територіальними громадами міст та сіл, установами освіти, культури, охорони здоров’я та художніми колективами Закарпатської області і краю Височина.

Відповідно до програми перебування делегації краю Височина, чеські гості візьмуть участь в урочистому введенні в експлуатацію завершених спільних об»єктів: а це – загальноосвітня школа №3 м.Ужгород, де проведено заміну вікон і оновлено фасад; ДНЗ с. Жорнава Великоберезнянського району- тут проведено реконструкцію будівлі під ДНЗ, що дасть змогу відкрити у селі дошкільний заклад на 25 місць; ДНЗ №16 м. Мукачеві, в якому замінено вікна та двері; ЗОШ с. Гандеровиця Мукачівського району – замінено дах і ЗОШ с. Кальник Мукачівського району, де замінено вікна та вхідні двері.

До урочистої передачі в експлуатацію готуються й інші завершені спільні проекти. Зокрема, з капітального ремонту ДНЗ у с. Нижні Ворота Воловецького, ДНЗ с. Верхнє Водяне Рахівського, ДНЗ с. Вільхівка Іршавського та НВК «Потічок» с.Монастирець Хустського районів. У школах сіл Копинівці та Страбичово Мукачівського, с.Новоселиця Виноградівського районів повністю завершено заміну вікон на енергозберігаючі. Ряд проектів буде продовжено наступного року.

Володимир Чубірко від громади Закарпаття подякував чеським партнерам за ту підтримку, яка надається закладам освіти та культури краю.
«Це реальні кроки на шляху до європейської інтеграції. Це ті проекти, які дозволять нам розбудувати соціальну інфраструктуру. Це і контакти між нашими жителями, що є не менш важливим», – вважає керівник ради.

Мартін Гіски зазначив, що співпраця між нашими краями буде тривати й надалі. «Наші стосунки стали доволі дружніми. Наші регіони мають досвід успішної співпраці. Це приносить користь як Закарпаттю так і Височині», – вважає член крайової ради.

Мартін Нетоліцки вважає, що Пардубіце лише на початку такої співпраці. «Але ми вже реалізували проект в Колочаві. Цьогоріч відкрили оновлений садочок в Хусті. Також ми будемо реалізувати нові проекти і в інших містах та селах області. Наступного року виділимо для цього 1,5 млн. чеських корун. Окрім того ми створимо контактний інформаційний центр на Закарпатті для кандидатів на працевлаштування в Чехії », – резюмував гетьман.

Прес-служба облради